Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şahsım adına Ayasofya'nın cami ya da müze olması beni ilgilendirmiyor fakat bu kararı alanların bunu Fatih için ya da İslam için yaptıklarını düşünmüyorum. Her zaman olduğu gibi kişisel çıkarlar ve hırslar yönetiyor insanları, o insanlar da devletleri.

• Yerinde ve hayırlı bir karar oldu. Kafalarına göre aba altından sopa gösteriyorlardı gafiller. Yapmazsan iyi olurmuş bak bak bak. Sen onların kilisesine sinagoguna söyle bakalım sana neler söyleyecekler. İyi oldu iyi

Bizi kimse tehdit edemez kardeşim.

• Devlete millete hayırlı olsun. Öyle ya da böyle bir şekilde müze yanlışından dönüldü? Herkes diyor ki neden camiye çevrildi. Neden kimse demiyor ki 86 yıl önce neden müzeye döndü bu camii? Yok turist gelmeyecek yok dolar çıkacak. Dolar zaten çıkıyor. Turist yine gelir merak etmeyin. Türkiyeden daha ucuz bir destinasyon bulamazlar.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Herkesin görüşü kendine doğrudur bana göre olması gereken oldu he millet gider gitmez bilmem bizim iç meselemiz bizi ilgilendirir başka ülkeler kendi kapı önlerine bakacak

• Oyle ya da böyle bir iki gün konuşulur sonra ülkenin gercekleriyle yüz yüze kalırız inşallah siyasi bir malzeme olarak kullanılmaz bu meseleX/

• Size bir soru eğer Avrupa devletleri yarın bir gün camileri kilisye çevirir ve bu bizim fetih hakkımızdır derse ne olacak?

Bence en iyi karar yarısı cami yarısı müze olarak korunmasıydı. Hayırlısı neyse o olsun.

• Ben bir müslüman olarak Ayasofya'nın camiye dönmesini isterim ve bundan memnun olurum. Ancak işin siyasi şova dönüştürülüp de oy devşirme olarak, halkın manevi duygularının kullanılmasından da rahatsız olurum. Ayasofya'nın ibadete açılmasını istememiz cami eksikliğinden değildir. İstanbul'u fetheden Sultan Fatih'e ve ordusuna vefa borcumuzdan ve onun lanetinden kurtulmamızdan kaynaklıdır. Onu müjdeleyen peygamber efendimize duyduğumuz hürmetin gereğidir.

• Size bir soru eğer Avrupa devletleri yarın bir gün camileri kilisye çevirir ve bu bizim fetih hakkımızdır derse ne olacak?

Bence en iyi karar yarısı cami yarısı müze olarak korunmasıydı. Hayırlısı neyse o olsun.

Bir sürü camiyi çevirmediler mi zaten kiliseye? Yığınla örnek veririm bu konuda Batı korkusundan biraz arının Atatürk'e hakaret şu sözler

• Selanik Türk Konsolosluğuna ait değil mi burası? Oraya saldırı Türk toprağına saldırıyla eş değerdir.Konsolosluklar kendi askerleri ile korunur çünkü o bölge o ülkeye aittir.

• Oyle ya da böyle bir iki gün konuşulur sonra ülkenin gercekleriyle yüz yüze kalırız inşallah siyasi bir malzeme olarak kullanılmaz bu meseleX/

sabahtan beri siyasi olarak kulanan zaten sensin. Yok 20 53 cumhurbaşkanı şov yapcak felan abuk subuk yazılar. sırf yazı yazmak icin yazıyorsun gayet belli.

• Bir sürü camiyi çevirmediler mi zaten kiliseye? Yığınla örnek veririm bu konuda Batı korkusundan biraz arının Atatürk'e hakaret şu sözler

Ben 2 tane cami biliyorum kiliseye çevrilen.

Birisi Cordoba Katedrali 1236 yılında katedrale dönüştürülmüş.

İkincisi ise Bulgaristan'daki Kara Cami o da 1903'te kiliseye çevrilmiş.

Siz yığınla örnek verirseniz sevinirim.

• Ben 2 tane cami biliyorum kiliseye çevrilen.

Birisi Cordoba Katedrali 1236 yılında katedrale dönüştürülmüş.

İkincisi ise Bulgaristan'daki Kara Cami o da 1903'te kiliseye çevrilmiş.

Siz yığınla örnek verirseniz sevinirim.

Keşke sadece kiliseye çevirmekle kalsalar. Yeterince örnek var daha detaylı bilgi istersen özele beklerim şimdi işim var.

https://www.yenisafak.com/duny…-salonuna-cevirdi-3543744

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Bir de şunu merak ediyorum. Ayasofya da İsa freskleri altında mı namaz mı kılınacak yoksa Nasrullah Cami restorasyonu gibi komple beyaz badana mı vurulacak?

• Bir de şunu merak ediyorum. Ayasofya da İsa freskleri altında mı namaz mı kılınacak yoksa Nasrullah Cami restorasyonu gibi komple beyaz badana mı vurulacak?

Beyaz badana olursa çok kötü olur. Ayasofya'nın özelliği gider. Onun özelliğini içimdeki simgeler zaten kılıyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Hiç kimse hükümeti sevmek zorunda değil eyvallah. Herkesin siyasi görüşüne saygım var. Fakat bu iş hükümet işi falan değil. Avrupa da Osmanlı'dan kalma camilerin bara diskoya meyhaneye çevrildiği yüzlerce örnek var. Google amcaya sorup öğrenebilirsiniz. Ayasofya dünya mirasıdır eyvallah ama Endülüs de ki kurtuba camii de dünya mirasıdır. Bugüne kadar kimse demedi ki kurtuba camii aslına dönsün camii olsun. Konu Ayasofya olunca herkesten bir ses. Ayasofya müze olarak kalsın diye itirazlar falan. Fatih Sultan Mehmet o minareleri süs olsun diye mi dikti?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Hiç kimse hükümeti sevmek zorunda değil eyvallah. Herkesin siyasi görüşüne saygım var. Fakat bu iş hükümet işi falan değil. Avrupa da Osmanlı'dan kalma camilerin bara diskoya meyhaneye çevrildiği yüzlerce örnek var. Google amcaya sorup öğrenebilirsiniz. Ayasofya dünya mirasıdır eyvallah ama Endülüs de ki kurtuba camii de dünya mirasıdır. Bugüne kadar kimse demedi ki kurtuba camii aslına dönsün camii olsun. Konu Ayasofya olunca herkesten bir ses. Ayasofya müze olarak kalsın diye itirazlar falan. Fatih Sultan Mehmet o minareleri süs olsun diye mi dikti?

Aslında camii yapılmasına itiraz eden yok. Ben Müslümanım. Bende isterim camii olmasını. Ama zamanlama yanlış. Daha önce yapılmalıydı yada daha düzgün bir zamanda. Ekonomi bitik zaten şimdi dolar daha kötü hâl alabilir. Yabancı turist sayısında sekteye uğrayacak ucuzluk ile alakası yok. Zaten yabancı yatırımcı kalmadı katar para vermese ekonomi batık şuan. Hep yeni para basılıyor. Şimdi diğer ülkeler de camiileri sinagog, kiliseye çevirebilir. Mescid-i Aksa sinagog olsa daha mı hoş olacak? Kurtuba camii 1236 yılında katedral'e çevrilmiş. Şimdi olan bir olay değil. İnşallah hayırlısı olur ülkemiz için başka diyecek bir şey yok. Yoksa kimin zoruna gitsin Ayasofya'nın camii olması? Birde şöyle bir sıkıntı var camii çok yıkık, dökük. Zemin çok yorgun. Cenk hoca bile diyor üstünde yürünmesi ve namaz kılınması doğru değil,riskli diye. Önce bir onarım şart.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• sabahtan beri siyasi olarak kulanan zaten sensin. Yok 20 53 cumhurbaşkanı şov yapcak felan abuk subuk yazılar. sırf yazı yazmak icin yazıyorsun gayet belli.

Çocuk ne dedi sanki alla, alla cumhurbaşkanına hakaret filan mı ediyor, sadece bu cami, müze konusuyla ilgilenceğimize, başka adalet, hukuk ve, işsizlik sorunlarıyla ilgilenirsin diyor.

• Mobilim ancak Nasrullah camii ile ilgili bilgiler yanlis dolayisiyla ayasofyaya edilen imada yanlis.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN