Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bana göre evet Çinliler kötü şeyler yaptı ama kötüyle kötü olmayalım ben asla birinin kötülüğünü istemem o kişi kötü biri olsada, lütfen böyle düşünmeyelim sonuçta orada da masum çocuklar var yaşlılar var kötüyle kötü olmayalım ve virüsün temizlenmesi için Dua edelim tez vakit bütün hastalarında iyileşmesini dileyelim.

• Çok yanlış bir düşünce. Doğu Türkistan'daki katliamı yapanlar Çin hükümeti, Çin'de yaşayan insanların birçoğunun bu durumdan haberleri bile yok. Çünkü medyada, televizyonda bu katliamı yayınlayan tek bir kanal bile yok. Virüs yüzünden ölen insanlara, annesiz,babasız kalan bebeklere, çocuklara sevinip sayılarının artmasını istemeniz hiç hoş değil ve ayrıca bu virüs sadece Çin'de olmayacak, hızlıca tüm dünyaya yayılacak. Ek olarak "İNSAN" olarak bakmadığınız Çinliler Türkiye pazarında çok önemli bir yere sahip. Neredeyse Türkiye pazarındaki ürünlerin %30u Çin malı. Ve ek olarak yerli otomobilimizde de bir çok Çin malı parçalar kullanılıyor. Eminim sizin evinizde de "İNSAN" olarak bakmadığınız Çinlilerin ürettiği çok sayıda Çin malı ürün mevcuttur. İyi forumlar.

Size göre yanlış olabilir fakat ben böyle düşünüyorum.Ve tekrardan söyleyeyim.Allah sayılarını İNŞALLAH dahada artırır..

• Bana göre evet Çinliler kötü şeyler yaptı ama kötüyle kötü olmayalım ben asla birinin kötülüğünü istemem o kişi kötü biri olsada, lütfen böyle düşünmeyelim sonuçta orada da masum çocuklar var yaşlılar var kötüyle kötü olmayalım ve virüsün temizlenmesi için Dua edelim tez vakit bütün hastalarında iyileşmesini dileyelim.

Kendi soydaşım olan birinin kötülüğünü elbette istemem fakat eğer benim soydaşım değilse,üstüne benim soydaşıma zulüm ediyorsa kötülüğünü isterim.Sayıları dahada artar İNŞALLAH.

• Sizinki de yanlış bir düşünce nasıl hak edersin öyle yönetilirsin diye bir söz var Arap ülkeleri içinde aynısı deniyor onların yöneticileri kötüymüş halkı iyiymiş falan filan geçin bu lafları. Halkı iyi olsa yönetimde iyi olur yönetim kötüyse daha iyisi gelir konumuz Çin ama Arap ülkelerindeki zevk sefa düşkünlüğünü gördükçe hiçbir millete bunlar aslında iyiymiş diye bakmam.

Çin'de her ne kadar Cumhuriyet var gibi gözükse de aslında Tek Parti Rejimi vardır Çin Komünist Partisi hariç parti yok. Bu yüzden halk yöneticilerden memnun olmasa da, isteseler bile yöneticileri değiştiremiyorlar. Zaten Çin'de yaşayan çoğu insanlar bu durumdan şikayetçi ve yöneticilerden memnun değil.

• Diablo~

Kusura bakmayın ama sağlıklı bir düşünce tarzı değil bu yazdıklarınız.

Biraz önce olan deprem mesela, ne bileyim Ermenistan, Yunanistan gibi ülkeler "Türkler bunu hak ettiler, umarım hepsi ölür"

diye yayınlar yapsalar tepkiniz daha doğrusu duygularınız ne olurdu?

Acı, keder, ölüm duyguları evrenseldir. Arada sınırlar, ekonomik kaygılar, siyasi çekişmeler daha doğrusu iktidarlar olmasa,

inanın insanlar bir birleri ile düşman olmazlardı.

Ben Çin'de üstelik Şanghay kırsalında bir çok fabrika gezdim. Bu fabrikalarda örneğin 1500 kişi çalışıyor ama yatakhaneler sadece 500 kişilikdi.

500 kişi vardiyada, 500 kişi dışarda, 500 kişide uyuyordu. Vardıya bitince bu insanlar henüz yataklarından kalkan insanların yattığı yerlere

yatmaya gidiyordu. Ve bu insanların aldığı ücretler 25 dolar civarıydı.

Şimdi bu insanların siyaset, etnik kökenler, kaliteli yemekler ve yatacak yerler düşündüğünü mü sanıyorsunuz.

Bu insanlar yönetim farketmeksizin, resmen vahşi kapitalizmin esiri olmuşlardı.

Umarım böyle acıtıcı düşüncelerin esiri de olmazsınız.

Selam ve sevgilerimle

• Hocam daha öncede söylediğim gibi ben böyle düşünüyorum.Fikir ayrılıkları olması gayet doğal.Bazıları sizin fikrinizin daha doğrusu düşüncenizin doğru olduğunu söyler bazıları benim.Şu virüs olayı Çin'de değil başka ülkede çıkmış olsaydı evet sizler gibi düşünürdüm.Fakat olayın içine Çin girince Doğu Türkistan'da olan katliamdan sonra gram üzülesim gelmiyor.Saygılar..:thumbup:

• Hocam daha öncede söylediğim gibi ben böyle düşünüyorum.Fikir ayrılıkları olması gayet doğal.Bazıları sizin fikrinizin daha doğrusu düşüncenizin doğru olduğunu söyler bazıları benim.Şu virüs olayı Çin'de değil başka ülkede çıkmış olsaydı evet sizler gibi düşünürdüm.Fakat olayın içine Çin girince Doğu Türkistan'da olan katliamdan sonra gram üzülesim gelmiyor.Saygılar..:thumbup:

Alma Mazlumun Ahını Çıkar Aheste Aheste

• Ilker Gunebakan hocam saygı ve sevgilerimle, yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Müslümanlık oh olsun diyememektir. Hep aynı örneği veririm, peygamber efendimiz Taif'te taşlanırken ve acılar içindeyken, yüce rabbim onları affet bilmiyorlar diye dua ediyordu. Böyle bir peygamberin ümmeti oh olsun gebersinler dememeli nazichane düşüncem..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşlar ben şimdi sağlıkçıyım ama işsizim böyle elim kolum bağlı evde oturamıyorum bir şeyler yapmak istiyorum ama elimden hiç birşey gelmiyor deprem bölgesine gitmek istiyorum bana bir yol gösterin kafam durdu 17 ağustos depremini yaşamış biri olarak o insanların psikolojisini ve şuanki durumlarını çok iyi anlıyorum o yüzden benim bir şekilde oraya gitmem lazım

• Arkadaşlar ben şimdi sağlıkçıyım ama işsizim böyle elim kolum bağlı evde oturamıyorum bir şeyler yapmak istiyorum ama elimden hiç birşey gelmiyor deprem bölgesine gitmek istiyorum bana bir yol gösterin kafam durdu 17 ağustos depremini yaşamış biri olarak o insanların psikolojisini ve şuanki durumlarını çok iyi anlıyorum o yüzden benim bir şekilde oraya gitmem lazım

THY ek sefer düzenledi bilet alabilirsiniz hızlı bir şekilde gece 01 de seferler var. Gitseniz de enkazdakilere AFAD UMKE ekipleri müdahaleye izin vermiyor ancak bir battaniye, çorba yardımı bile insanlara iyi gelir.

• Ilker Gunebakan hocam saygı ve sevgilerimle, yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Müslümanlık oh olsun diyememektir. Hep aynı örneği veririm, peygamber efendimiz Taif'te taşlanırken ve acılar içindeyken, yüce rabbim onları affet bilmiyorlar diye dua ediyordu. Böyle bir peygamberin ümmeti oh olsun gebersinler dememeli nazichane düşüncem..

Değerli Hocam zaten böyle bir düşünce yapısını canı gönülden benimsersek, her şey daha güzel olacak.

Bize "İnşallah" demek düşüyor sadece.

sevgi ve selamlarımla

• THY ek sefer düzenledi bilet alabilirsiniz hızlı bir şekilde gece 01 de seferler var. Gitseniz de enkazdakilere AFAD UMKE ekipleri müdahaleye izin vermiyor ancak bir battaniye, çorba yardımı bile insanlara iyi gelir.

Askere gidicem mayısta inşallah dönersem sağ salim umke afad ekibine dahil olmayı düşünüyorum, Allah yardımcıları olsun

• Bu depremi 6 ay önceden Öngören naci hocamızı tebrik ediyorum. Ayrıca Taylandlı uzman da 2 gün önce Karsta 10+6'da Çok büyük sinyaller aldığını beirtmiş ve türkiyenin doğusunda büyük risk olduğunu söylemişti.

Depremin en büyük faktörü, Uzun zaman sismik aktivite yaşamamış Fay hattı.