Konu Dışı [Genel Sohbet]

• 10 günde 1000 yataklı hastane yapacaklar sadece bu virus ile ilgili.

• Çin'li vatandaşlara ''İNSAN'' olarak bakmıyorum.Doğu Türkistan'da olan katliamdan sonra umrumda değil hiçbiri.Umarım sayıları dahada artar.

Çok yanlış bir düşünce. Doğu Türkistan'daki katliamı yapanlar Çin hükümeti, Çin'de yaşayan insanların birçoğunun bu durumdan haberleri bile yok. Çünkü medyada, televizyonda bu katliamı yayınlayan tek bir kanal bile yok. Virüs yüzünden ölen insanlara, annesiz,babasız kalan bebeklere, çocuklara sevinip sayılarının artmasını istemeniz hiç hoş değil ve ayrıca bu virüs sadece Çin'de olmayacak, hızlıca tüm dünyaya yayılacak. Ek olarak "İNSAN" olarak bakmadığınız Çinliler Türkiye pazarında çok önemli bir yere sahip. Neredeyse Türkiye pazarındaki ürünlerin %30u Çin malı. Ve ek olarak yerli otomobilimizde de bir çok Çin malı parçalar kullanılıyor. Eminim sizin evinizde de "İNSAN" olarak bakmadığınız Çinlilerin ürettiği çok sayıda Çin malı ürün mevcuttur. İyi forumlar.

• Çok yanlış bir düşünce. Doğu Türkistan'daki katliamı yapanlar Çin hükümeti, Çin'de yaşayan insanların birçoğunun bu durumdan haberleri bile yok. Çünkü medyada, televizyonda bu katliamı yayınlayan tek bir kanal bile yok. Virüs yüzünden ölen insanlara, annesiz,babasız kalan bebeklere, çocuklara sevinip sayılarının artmasını istemeniz hiç hoş değil ve ayrıca bu virüs sadece Çin'de olmayacak, hızlıca tüm dünyaya yayılacak. Ek olarak "İNSAN" olarak bakmadığınız Çinliler Türkiye pazarında çok önemli bir yere sahip. Neredeyse Türkiye pazarındaki ürünlerin %30u Çin malı. Ve ek olarak yerli otomobilimizde de bir çok Çin malı parçalar kullanılıyor. Eminim sizin evinizde de "İNSAN" olarak bakmadığınız Çinlilerin ürettiği çok sayıda Çin malı ürün mevcuttur. İyi forumlar.

Sizinki de yanlış bir düşünce nasıl hak edersin öyle yönetilirsin diye bir söz var Arap ülkeleri içinde aynısı deniyor onların yöneticileri kötüymüş halkı iyiymiş falan filan geçin bu lafları. Halkı iyi olsa yönetimde iyi olur yönetim kötüyse daha iyisi gelir konumuz Çin ama Arap ülkelerindeki zevk sefa düşkünlüğünü gördükçe hiçbir millete bunlar aslında iyiymiş diye bakmam.

• Bana göre evet Çinliler kötü şeyler yaptı ama kötüyle kötü olmayalım ben asla birinin kötülüğünü istemem o kişi kötü biri olsada, lütfen böyle düşünmeyelim sonuçta orada da masum çocuklar var yaşlılar var kötüyle kötü olmayalım ve virüsün temizlenmesi için Dua edelim tez vakit bütün hastalarında iyileşmesini dileyelim.

• Çok yanlış bir düşünce. Doğu Türkistan'daki katliamı yapanlar Çin hükümeti, Çin'de yaşayan insanların birçoğunun bu durumdan haberleri bile yok. Çünkü medyada, televizyonda bu katliamı yayınlayan tek bir kanal bile yok. Virüs yüzünden ölen insanlara, annesiz,babasız kalan bebeklere, çocuklara sevinip sayılarının artmasını istemeniz hiç hoş değil ve ayrıca bu virüs sadece Çin'de olmayacak, hızlıca tüm dünyaya yayılacak. Ek olarak "İNSAN" olarak bakmadığınız Çinliler Türkiye pazarında çok önemli bir yere sahip. Neredeyse Türkiye pazarındaki ürünlerin %30u Çin malı. Ve ek olarak yerli otomobilimizde de bir çok Çin malı parçalar kullanılıyor. Eminim sizin evinizde de "İNSAN" olarak bakmadığınız Çinlilerin ürettiği çok sayıda Çin malı ürün mevcuttur. İyi forumlar.

Size göre yanlış olabilir fakat ben böyle düşünüyorum.Ve tekrardan söyleyeyim.Allah sayılarını İNŞALLAH dahada artırır..

• Bana göre evet Çinliler kötü şeyler yaptı ama kötüyle kötü olmayalım ben asla birinin kötülüğünü istemem o kişi kötü biri olsada, lütfen böyle düşünmeyelim sonuçta orada da masum çocuklar var yaşlılar var kötüyle kötü olmayalım ve virüsün temizlenmesi için Dua edelim tez vakit bütün hastalarında iyileşmesini dileyelim.

Kendi soydaşım olan birinin kötülüğünü elbette istemem fakat eğer benim soydaşım değilse,üstüne benim soydaşıma zulüm ediyorsa kötülüğünü isterim.Sayıları dahada artar İNŞALLAH.

• Sizinki de yanlış bir düşünce nasıl hak edersin öyle yönetilirsin diye bir söz var Arap ülkeleri içinde aynısı deniyor onların yöneticileri kötüymüş halkı iyiymiş falan filan geçin bu lafları. Halkı iyi olsa yönetimde iyi olur yönetim kötüyse daha iyisi gelir konumuz Çin ama Arap ülkelerindeki zevk sefa düşkünlüğünü gördükçe hiçbir millete bunlar aslında iyiymiş diye bakmam.

Çin'de her ne kadar Cumhuriyet var gibi gözükse de aslında Tek Parti Rejimi vardır Çin Komünist Partisi hariç parti yok. Bu yüzden halk yöneticilerden memnun olmasa da, isteseler bile yöneticileri değiştiremiyorlar. Zaten Çin'de yaşayan çoğu insanlar bu durumdan şikayetçi ve yöneticilerden memnun değil.

• 10 günde 1000 yataklı hastane yapacaklar sadece bu virus ile ilgili.

Yapabilirlerse 10 günde tabi.