Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir sey soracağım. Buradaki hocalar hangi üniversitelerin meteoroloji bölümünden mezun? Ya da meteoroloji disiplininde bir eğitimleri var mı?

• Asgari ücret 2324 lira olmuş. Fazla vermişler ya 4 lirasını geri alsınlar.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bir sey soracağım. Buradaki hocalar hangi üniversitelerin meteoroloji bölümünden mezun? Ya da meteoroloji disiplininde bir eğitimleri var mı?

yok yau ilkokul orta okul herkez. hocamizin brinde balon varmis diger hocamizda barometre. sonra bir demis bende termometre var havaforumu kuralim. herkez tmm demis iste ole kurulmus.

ustat simdi sana tek tek kimin hangi bolumden mezun yada disiplinden geldigini nasil yazasinlar varsa cok merak ettigin birisi ozelden yazsana...

• Arkadaşlar,

Bir şey keşfettim :)

GFS ve ECMWF için hep deriz ya 72 saat olmadan inandırıcı değiller diye;

Hah işte o 72 saat aslında 7 ssat bile değilmiş. Belki belki son 4 saat.

Hatta "0" zamanında bile tutturamayan model var arkadaşlar. ^^^^^^

Durum çok fena yani.

• Tutturamazlar inşallah hocam Denizli'yi çok üzdü son güncellemeler dün akşam seviniyorduk :D

• Çok araştırdığım bir konu hakkında sizin de görüşlerinizi almak isterim. Rotschild ailesinin amerikanın dış siyasetine etkisi nedir ?

sermayeyi doguya kaydiriyorlarmis diye duydum.... america dan destegi cekiyolarmis yavas yavas

bizim sistemlere bile etkisi olabilir o ailenin...

• sermayeyi doguya kaydiriyorlarmis diye duydum.... america dan destegi cekiyolarmis yavas yavas

bizim sistemlere bile etkisi olabilir o ailenin..

Çindeki yükselen ekonomi cezbediyor onları. Gerçi tahmin edilen servetlerinin değeri çinin ekonomisinden çok daha büyük olduğu düşünülüyor.

• Çindeki yükselen ekonomi cezbediyor onları. Gerçi tahmin edilen servetlerinin değeri çinin ekonomisinden çok daha büyük olduğu düşünülüyor.

bu islerle 40 senedir ugrasan bir abim gecenlerde cin deki butun sanayinin zaten bunlarin yatirimi oldugunu soylemisti. sonra sanayi capital dedi finans cpital dedi rockfeller dedi ordan osmanlinin yikilmasi ve dogu hint sirketiyle kuveyt e bagladi. ardindan bi ara fransa hollanda da falan girdi konusma arasinda dahada gerisi yok bende :) arastirmak lazim... benim aklima direk gfs ve sistemlerin ulkemize gelmemesiyle alakali denklemler olustu..

• Kar konusunda bence hocalarımızı çok sıkıyoruz ve mesgul ediyoruz. Biz heyecanimiza yenik dusup tekrar tekrar soruyoruz. Halbuki hocalarimiz butun aciklamalarini tek seferde ayrintili sekilde acikliyo. Özellikle Istanbul olarak her hocamızın hep farkli goruslerini merak ediyoruz. Hep yeni bilgi yeni seyler ogrenmek istiyoruz. Ama burasi da sonucta havayla ilgilenenlerin sitesi ve bunlarin ol.asi cok normal. Yani ozellikle ben acikcasi hocalarimiza cok soru soruyorum ve ayrintili analiz yapmalarini cok istiyorum. Gorsellerle ve bir suru veriler bilgilerle sayfalarca uzun sursun yinede okurum. O yuzden hocalarimizin hakkini odeyemeyiz bilgi acisindan. Cok sey ogreniyoruz. Galiba ne kadar istesek de istemesek de soru sormadan duramiyoruz. O yuzden bu forumun kiymetini su yonden biliyorum. Hocalarimiz hicbir zaman bizi kirmiyo. Ve ictenlikle sorularimizi yanitliyor. O yuzden hocalarimiza cok tesekkur ederim.

• Kar konusunda bence hocalarımızı çok sıkıyoruz ve mesgul ediyoruz. Biz heyecanimiza yenik dusup tekrar tekrar soruyoruz. Halbuki hocalarimiz butun aciklamalarini tek seferde ayrintili sekilde acikliyo. Özellikle Istanbul olarak her hocamızın hep farkli goruslerini merak ediyoruz. Hep yeni bilgi yeni seyler ogrenmek istiyoruz. Ama burasi da sonucta havayla ilgilenenlerin sitesi ve bunlarin ol.asi cok normal. Yani ozellikle ben acikcasi hocalarimiza cok soru soruyorum ve ayrintili analiz yapmalarini cok istiyorum. Gorsellerle ve bir suru veriler bilgilerle sayfalarca uzun sursun yinede okurum. O yuzden hocalarimizin hakkini odeyemeyiz bilgi acisindan. Cok sey ogreniyoruz. Galiba ne kadar istesek de istemesek de soru sormadan duramiyoruz. O yuzden bu forumun kiymetini su yonden biliyorum. Hocalarimiz hicbir zaman bizi kirmiyo. Ve ictenlikle sorularimizi yanitliyor. O yuzden hocalarimiza cok tesekkur ederim.

Bilginin peşinden koşmak, oğrenmeye meraklı olup sorup soruşturmak her zaman iyidir. Öğrenciyim ve okuldaki hocalarımdan hep birşeyler öğrenmeye çalışırım.