Konu Dışı [Genel Sohbet]

• Ilker Gunebakan Hocam bugün Pendik Sülüntepe diye bir yerdeydim İstanbul'dayım 2 gündür seminer için yolda yürüyordum bildiğin ayakkabımın altına asfalt yapıştı erimiş zift gibi cıvık cıvık şasırdım cidden ilk kez başıma geldi.Çok yazık cidden bu betonlaşma ile birlikte bu kadar ısınma normal.

• Ilker Gunebakan Hocam bugün Pendik Sülüntepe diye bir yerdeydim İstanbul'dayım 2 gündür seminer için yolda yürüyordum bildiğin ayakkabımın altına asfalt yapıştı erimiş zift gibi cıvık cıvık şasırdım cidden ilk kez başıma geldi.Çok yazık cidden bu betonlaşma ile birlikte bu kadar ısınma normal.

Değerli Hocam;

Betonlaşma bir sorun, planlama yapılmadan kentlerin rüzgar geçiş yollarını kapatacak şekilde olan yapılaşma bir sorun,

Plansız şekilde yapılan, Termik, Jeotermal ve Doğalgaz çevrim santralları bir sorun, HES'ler bir sorun, kontrolsüz sanayi tesisleri ayrı bir sorun:)

Amiyane bir tabirle, " Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete" görüntüsü bu.

Allah sonumuzu iyi etsin demekten başka çare yok.

• doga her zaman gerekebi yapar,belki bu bizim icin aci olacak ama bir depreme bakar..

• Baybars

hocam,

Depreme gerek kalmadan önlem almayız biz. Eski dere yataklarına konutlar yaparız, Akarsulara HES'ler filan.

Türk ulusunun beğenmediğim taraflarından biri de, " Kervan yolda düzülür" mantığıdır. Yok kardeşim, kervan yolsa filan düzülmüyor.

Önlemini al, planlamanı yap, projelendir ve projene uy, kontrol et, denetle.

Her şeyi kuralına göre yapsak başımız ağrımayacak ama işte aksiyona özlem duyan bir toplumuz.

Ne demişler;

"nerede hareket, orada bereket" :)

• Bu arada Rusların kazaya uğradığı söylenen nükleer denizaltısı ile ilgili ABD'nin acil durumla toplandığı söyleniyor.Aklıma Çernobil geldi yine ondada başlarda saklamaya çalışmıştı Ruslar ancak bu sefer cidden olay doğruysa durum daha ciddi onlarca nükleer bomba taşıyordur o deniz altı

• Bu arada Rusların kazaya uğradığı söylenen nükleer denizaltısı ile ilgili ABD'nin acil durumla toplandığı söyleniyor.Aklıma Çernobil geldi yine ondada başlarda saklamaya çalışmıştı Ruslar ancak bu sefer cidden olay doğruysa durum daha ciddi onlarca nükleer bomba taşıyordur o deniz altı

Norveç yalanladı nükleer sızıntı iddialarını ama belli olmaz yine bu işler.

• Norveç yalanladı nükleer sızıntı iddialarını ama belli olmaz yine bu işler.

Diyorum ya hocam Çernobil'de böyle başladı yalanlamalar ile.ABD'nin de acil olarak toplanması "acaba" dedirtmiyor değil.ABD ya bu yüzden acil toplandı yada İran'a saldıracaklar diye düşünüyorum.

• Diyorum ya hocam Çernobil'de böyle başladı yalanlamalar ile.ABD'nin de acil olarak toplanması "acaba" dedirtmiyor değil.ABD ya bu yüzden acil toplandı yada İran'a saldıracaklar diye düşünüyorum.

Hiç bir açıklama yok ama, ABD,Rusya ve Çin acil durum ilan etmişler, BM güvenlik konseyi toplantıya çağrılmış, AB'de acil komisyon oluşturup, komisyon başkanlığınıda Almanya Savunma Bakanını getirmiş.

Ama hiç bir haber, sızıntı da yok.

Çok ilginç, tek goy goy Türk twitter hesaplarında var.

Benim tahminim, eğer bu aciliyet geçerli ise, İsrail veya ABD İran'ı vuracak, bilgilendirme yapıldı, bunun hareketlenmesini yaşıyoruz. Ya da düşük olasılık K.Kore.

Ama dediğiniz gibi, böyle dünyayı harekete geçirecek bir nükleer alarm durumu varsa, durum ciddi demektir.