Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tam 26 yıl önce yaşanan Sivas katliamı Türkiye tarih sayfasına yazılmış en kara lekedir. İnsanların yakılarak öldürülmesini şiddetle kınarken, yaşanan katliamda yanarak yaşamını yitiren 33 yazar,ozan düşünür ve 2 otel çalışanını rahmetle anıyorum. Bir daha bu tip katliamların yaşanmamasını ve toplumun her kesiminin fanatik düşüncelerden arınarak birlik,beraberlik ve barış içinde yaşamasını diliyorum.

• Dünyadan çok ilginç haberler geliyor.Trump'ın öldüğü iddiası var (Yalanlandı). Rusya'nın patlayan denizaltısının abd'nin vurduğu ve büyük bir nükleer sızıntının olduğu söyleniyor (iddia).Ayrıca abd başkan yardımcısı acilen beyaz saray'a geri çağırıldı ve rusya,çin,ab acil toplanma kararı aldı.Diğer bir iddia ise İsrail,İran'ın nükleer bilgilerini ele geçirdiği ve Abd Başkanı Trump'ın vur emri verdiği İran'a harekat başladığı yönde.İlginç olaylar oluyor takipteyiz.

İsrail Başbakanı Netanyahu: “Trump'u, Mossad'ın; İran nükleer programına ait gizli bilgilerin ele geçirilmesi operasyonu öncesi bilgilendirdim.”

Nükleer sızıntısı iddiaları var. Durum ciddi.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

2 Mal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Dünyadan çok ilginç haberler geliyor.Trump'ın öldüğü iddiası var (Yalanlandı). Rusya'nın patlayan denizaltısının abd'nin vurduğu ve büyük bir nükleer sızıntının olduğu söyleniyor (iddia).Ayrıca abd başkan yardımcısı acilen beyaz saray'a geri çağırıldı ve rusya,çin,ab acil toplanma kararı aldı.Diğer bir iddia ise İsrail,İran'ın nükleer bilgilerini ele geçirdiği ve Abd Başkanı Trump'ın vur emri verdiği İran'a harekat başladığı yönde.İlginç olaylar oluyor takipteyiz.

İsrail Başbakanı Netanyahu: “Trump'u, Mossad'ın; İran nükleer programına ait gizli bilgilerin ele geçirilmesi operasyonu öncesi bilgilendirdim.”

Bu haberler ne kadar doğrudur bilmem ama ABD nin İran'ı yıpratacağı belli .ABD kafasına koyduğunu hem ekonomik hemde askeri açıdan rahatçama yapabilir .Geçen günler de askeri yatırımlarına baktım inanılmaz boyutlarda işler yapıyorlar adamlar .

Nükleer sızıntısı iddiaları var. Durum ciddi.

Norveç, nükleer sızıntı olduğuna dair bir ölçüm olmadığını bildirmiş. Büyük olasılık Nükleer sızıntı veya bir denizaltının vurulması değil olay.

Benim tahminim, ABD'nin, İran'a veya ( düşük olasılık K.Kore) bir saldırı düzenleyeceği ve Rusya, Çin, Almanya,Fransa ve İngiltere'yi bilgilendirdiği.

Dünya çapında böyle bir hareketliliğin başka açıklaması yok.

• Bir çok ülkedeki twitter yazışmalarını filan takip etmeye çalıştım ama, bahsi geçen iddiaları Türk Twitter hesapları dışında paylaşan filan da yok :)

Sadece ABD - Beyaz Saray açıklamaları var, "sorun yok, çayınızı kahvenizi için kardeşim" diye.

İlginç :) Umarım Türklerin heyecanıdır da, başımıza iş açılmaz :)

selamlar

• Ilker Gunebakan Hocam bugün Pendik Sülüntepe diye bir yerdeydim İstanbul'dayım 2 gündür seminer için yolda yürüyordum bildiğin ayakkabımın altına asfalt yapıştı erimiş zift gibi cıvık cıvık şasırdım cidden ilk kez başıma geldi.Çok yazık cidden bu betonlaşma ile birlikte bu kadar ısınma normal.

• Ilker Gunebakan Hocam bugün Pendik Sülüntepe diye bir yerdeydim İstanbul'dayım 2 gündür seminer için yolda yürüyordum bildiğin ayakkabımın altına asfalt yapıştı erimiş zift gibi cıvık cıvık şasırdım cidden ilk kez başıma geldi.Çok yazık cidden bu betonlaşma ile birlikte bu kadar ısınma normal.

Değerli Hocam;

Betonlaşma bir sorun, planlama yapılmadan kentlerin rüzgar geçiş yollarını kapatacak şekilde olan yapılaşma bir sorun,

Plansız şekilde yapılan, Termik, Jeotermal ve Doğalgaz çevrim santralları bir sorun, HES'ler bir sorun, kontrolsüz sanayi tesisleri ayrı bir sorun:)

Amiyane bir tabirle, " Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete" görüntüsü bu.

Allah sonumuzu iyi etsin demekten başka çare yok.

• doga her zaman gerekebi yapar,belki bu bizim icin aci olacak ama bir depreme bakar..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil

hocam,

Depreme gerek kalmadan önlem almayız biz. Eski dere yataklarına konutlar yaparız, Akarsulara HES'ler filan.

Türk ulusunun beğenmediğim taraflarından biri de, " Kervan yolda düzülür" mantığıdır. Yok kardeşim, kervan yolsa filan düzülmüyor.

Önlemini al, planlamanı yap, projelendir ve projene uy, kontrol et, denetle.

Her şeyi kuralına göre yapsak başımız ağrımayacak ama işte aksiyona özlem duyan bir toplumuz.

Ne demişler;

"nerede hareket, orada bereket" :)

• Bu arada Rusların kazaya uğradığı söylenen nükleer denizaltısı ile ilgili ABD'nin acil durumla toplandığı söyleniyor.Aklıma Çernobil geldi yine ondada başlarda saklamaya çalışmıştı Ruslar ancak bu sefer cidden olay doğruysa durum daha ciddi onlarca nükleer bomba taşıyordur o deniz altı

• Bu arada Rusların kazaya uğradığı söylenen nükleer denizaltısı ile ilgili ABD'nin acil durumla toplandığı söyleniyor.Aklıma Çernobil geldi yine ondada başlarda saklamaya çalışmıştı Ruslar ancak bu sefer cidden olay doğruysa durum daha ciddi onlarca nükleer bomba taşıyordur o deniz altı

Norveç yalanladı nükleer sızıntı iddialarını ama belli olmaz yine bu işler.

• Norveç yalanladı nükleer sızıntı iddialarını ama belli olmaz yine bu işler.

Diyorum ya hocam Çernobil'de böyle başladı yalanlamalar ile.ABD'nin de acil olarak toplanması "acaba" dedirtmiyor değil.ABD ya bu yüzden acil toplandı yada İran'a saldıracaklar diye düşünüyorum.

• Diyorum ya hocam Çernobil'de böyle başladı yalanlamalar ile.ABD'nin de acil olarak toplanması "acaba" dedirtmiyor değil.ABD ya bu yüzden acil toplandı yada İran'a saldıracaklar diye düşünüyorum.

Hiç bir açıklama yok ama, ABD,Rusya ve Çin acil durum ilan etmişler, BM güvenlik konseyi toplantıya çağrılmış, AB'de acil komisyon oluşturup, komisyon başkanlığınıda Almanya Savunma Bakanını getirmiş.

Ama hiç bir haber, sızıntı da yok.

Çok ilginç, tek goy goy Türk twitter hesaplarında var.

Benim tahminim, eğer bu aciliyet geçerli ise, İsrail veya ABD İran'ı vuracak, bilgilendirme yapıldı, bunun hareketlenmesini yaşıyoruz. Ya da düşük olasılık K.Kore.

Ama dediğiniz gibi, böyle dünyayı harekete geçirecek bir nükleer alarm durumu varsa, durum ciddi demektir.