Konu Dışı [Genel Sohbet]

• Çok enteresan adetlerimiz var

Bunlardan biri de hesap ödetmeme kavgası

Az önce birine daha tanıklık ettim kocaman bir restoranda onlarca kişinin önünde güreş/aikido/tekwando tarzı mücadele dakikalarca sürdü 🥊🥋🤺

Muhtemelen birinin omuzu çıktı

dünyanın en sevimli kavgası bu galiba

Ama farklı olarak kavgayı Kazanan para kaybediyor 😀

Bu işe artık bir çözüm bulmak gerekiyor ve bu tarz hareketlerin çoğu da bana yapmacık gelmeye başladı

• Cold.EFso hocam arkadaşlar arasında o durumu aştık kendi aramızda. Hesabı sırayla ödüyoruz, hepimizin kafası rahat oluyor.

Yalnız her konuda eşitliği savunan bayanlar, iş hesap ödemeye gelince işi katakulliye getirerek hesabı erkeklere iteliyor gördüğüm kadarıyla, bende o durumu çözemedim :)

• Cold.EFso hocam arkadaşlar arasında o durumu aştık kendi aramızda. Hesabı sırayla ödüyoruz, hepimizin kafası rahat oluyor.

Yalnız her konuda eşitliği savunan bayanlar, iş hesap ödemeye gelince işi katakulliye getirerek hesabı erkeklere iteliyor gördüğüm kadarıyla, bende o durumu çözemedim :)

mükemmel bir çözüm

Ama son tesbitiniz daha da mükemmel ve çok kişiyi köşeye sıkıştırır

İşte feminizm budur 😀🙃

Twit kısmının yazı olarak değerlendirilmesini rica ederim. 😀

Screenshot_20190306-144546.jpg

->Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

->Karşılaştığın herkes hakkında hiçbir şey bilmediğin bir savaşta savaşıyor. Nazik ol. Her zaman.

• Bizdede arkadaşlar arasında(öğrenci) herkes yediğini ödüyor ama tabi örneğin 4-5 kişi gidince herkes ayrı ayrı hesap ödediği için hele hele kartla ödemede kasiyerlerin korkulu rüyası olabiliriz. Baya uzun sürüyor. :P

->Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

->Karşılaştığın herkes hakkında hiçbir şey bilmediğin bir savaşta savaşıyor. Nazik ol. Her zaman.

• Bizde de bilet parasını ben verecem yok ben verecem kavgası oluyor.

Şimdi iki tane orta yaşlı sosyetik teyze İstanbula gidiyor. Birisi diyor ki

Mualla hanımcığım biletlerin ücretini ben veriyorum.

Olur mu Şükran. Ay ben de kart var ben veririm.

Ay Mualla itiraz istemem şekerim. Ben öderim.

5 dakika bu teyzelerin tatlı tartışmasını beklemişliğim var.

• Değerli hf ailesi üç ayların başlangıcı olan regaib kandiliniz şimdiden mübarek olsun tüm islam aleminin sıkıntıları bu vesileyle inşallah son bulur Allah cc inşallah yapılacak tüm hayırlı amel ve duaları kabul etsin