Karsızlık Sendromu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gene 1-2 mesajı olan daha önceden ban yemiş tipler çıkmaya başlamış haberiniz olsun yeni üyelik alımı kapalı ve misafirler forumun mesajlarını göremiyor.

• Semih hocam seni tanımam etmem 4-5 yıldır forumu özellikle kış ayları her gün saatlerce takip ederim her zaman temkinli yaklaştın tahminlerine. Oldu ya da olmadı üslubunu bozmadın.

Sen bir şeyler paylaştığın zaman gözlerimi büyütür okurum.

Sen yine paylaş bu kendini bilmezler bıdı bıdı yapsın dursun. Zoruna gidenin borusuna gitsin kral sensin 💪

.Aldıklarını Geri Vereceksin Vermiş Olduklarını Aldığın Zaman

• Adı üstünde tahmin ...

Mesut hocanin onlarca kez %100 le tahmininin tuttuguna şahit oldum..

3 kere 5 kere 10 kere tutmasa ne olur ?

Biz hocamizin arkasindayiz...

Kimin ne dedigi umrumuzda bile degil

• bak modeller 1 subata sistem vermeye basladi. Nasil okuyor bu ? Araliktaki cfs bile 1 subati gormuyodu hadi 1000 li saatlerin modellerine gore tahmin yaptim diyelim. Bos beles siteyii gozlemektense bu tarihlere nasil ulastigimi arastirda hayatta bi amacin olsun.

Hocam bu türlere cevap vermeye değmez!

İnsanoğlu ciddi anlamda ahlak çöküntüsü içine sürükleniyor Allah sonumuzu hayır etsin.

• Danli dunlu konusmak kimsenin haddine degil..Kisiye saygisizlik yapmak burda hele hic degil..Mesut bey tahmin yapar tutar tutmaz...Konusmasini bilmedigimiz gibi yazmasini ve uslubu da bilmiyoruz..breee testurrrr

• Mesut hocam ben seni çok eskilerden beri tanırım tahminlerinede güvenim sonsuzdur. İlla tutacak diyede bir şey yok sonuçta tahmin bu. Kaderde ne varsa onu yaşarız. Her zaman yanındayız hocam. Forumdaşlar dert etmeyin dua edin.

• mesele tahminin tutup tutmamasi degil aslinda. Tutanida olmustyr tutmayanida. Gelip normal hayatta bi ise yaramayan insanlarin atip tutmasi. Inanmadigim hicbir sistemi yazmadim. Modeller sistem verdiginde de inanmiyosam supheci yaklastim. Inaniyosam model sistem vermesede pesinden gittim. Tahminlerimi isteyen okur istemeyen okumaz. Zorla okutmuyoruz ya kimseyi.

• 10 yıldır hava tahmin sitelerini takip ederim işim gereği.Semih kareşimin yorum ve tahminlerini bir bir hatırlarım.Böyle abuk subuk sözleri sarfedenler acaba 2 saat çalışıp vaktini harcamışlarmı.Üstad ....yürür kervan yürür.Değmez cevap vermeye sen bu sitenin lokomatifisin vesselam.Sonuçta Sİbirya ve Moskovada soğuk varda bizemi gelmiyor.YARADAN NE Eylerse güzel eyler.

• Başkalarının tahminlerini okuyup dikkate alacaklarına ve eleştireceklerine kendi tahminlerini yazsalarya verileri döküp. Ben bunu anlamıyorum karşındaki kişinin tahmininin tutmayacağını ve hep yalan söylediğini düşünüyorsan yap adam akıllı tahminini verileri diz deki şu şu sebepden dolayı sistem gelmiyecek kış bitti. Bizde + yada - yönlerini neden katılıp katılmadğımızı yorumlayalım oda yok anca atıp tutma milletin tahminine salça olma. Kış bittiğinde ustanın tahminleri tutmazsa zaten tahmin tutmadı diye açıklama yapar daha kış bitmedi. Nedir şimdiden bu tavır ve karalama kampanyası ? Twitterdada bazen yapılıyor denk geliyorum ayrıca eminim başka forumun üyeleride gelip burada bunu yapmaya çalışıyor.

• Başkalarının tahminlerini okuyup dikkate alacaklarına ve eleştireceklerine kendi tahminlerini yazsalarya verileri döküp. Ben bunu anlamıyorum karşındaki kişinin tahmininin tutmayacağını ve hep yalan söylediğini düşünüyorsan yap adam akıllı tahminini verileri diz deki şu şu sebepden dolayı sistem gelmiyecek kış bitti. Bizde + yada - yönlerini neden katılıp katılmadğımızı yorumlayalım oda yok anca atıp tutma milletin tahminine salça olma. Kış bittiğinde ustanın tahminleri tutmazsa zaten tahmin tutmadı diye açıklama yapar daha kış bitmedi. Nedir şimdiden bu tavır ve karalama kampanyası ? Twitterdada bazen yapılıyor denk geliyorum ayrıca eminim başka forumun üyeleride gelip burada bunu yapmaya çalışıyor.

Kis tahminimde de en degerli ay subat demisim. Subatida gorelim bakalim.

• bolge bolge hatta bolum bölüm degisen bir kış mesela kendi ilimin ilceeinde gayet normal hatta normal üstü bir kış var ama 50 60 km uzakta kötü bir kis yaşanıyor.subat ve mart biseyler yapacak sanki birçok yere 2008 2003 benzeri şeyler olacak gibi.ozman bu sendrom hic değilse bi nebze atılacaktır.

Ama şu varki bi 2007 bi 2014 gibi asla değiliz.

• bolge bolge hatta bolum bölüm degisen bir kış mesela kendi ilimin ilceeinde gayet normal hatta normal üstü bir kış var ama 50 60 km uzakta kötü bir kis yaşanıyor.subat ve mart biseyler yapacak sanki birçok yere 2008 2003 benzeri şeyler olacak gibi.ozman bu sendrom hic değilse bi nebze atılacaktır.

Ama şu varki bi 2007 bi 2014 gibi asla değiliz.

üstad bu akşamki şubat yazını heyacanla bekliyoruz umut bu tabiki olması hayalimiz olmazsa yapacak birşey yok en azından anaı anı anına yaşıyoruz sistemi beraber heyecan yapıyoruz akşam bütün sabırla bekliyor olacağız efsaneler ölmez zafer inananlarındır

• hocalarimiz risk aliyor, modellerin son gune kadar bile cozemedigi sistemler icin kac gun onceden tahmin yapiyorlar.

Onlar da bilir son bir kac gune kadar garantici davranmayi ama o zaman ne farklari kalacak?

• Ya benimde anlayamadım bu sistem gelmicek diyenlerde döksün bakalım Şubat Mart verilerini neye göre diyorlar. Zor bir coğrafyadayız elbet ama metrelik de alıyoruz aldık mı.