Beiträge von Tuco Sebber

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Merhaba arkadaşlar öncelikle 3 yakın akrabamı kaybettim. Şu sürece kadar belki 10 üzerindede pozitif akrabam var üç yakınım başta olmak üzere ölenlere Allahtan rahmet, Hastalara acil şifalar diliyorum. Ben bu süreçte baya üzüldüm, yoruldum halende devam ediyor modum düşük ama şunu belirtmek isterim bu hastalığın ilacı yada iğnesi ne zaman çıkar insanlar ne zaman kullanmaya başlarsa o zaman güvenirim yada mutasyona uğrar kaybolursa. Allah yardımcımız olsun birde sizlerden isteğim gönül isterki bir an önce bitsin ama gerçekten tedbirli olmak önemli bir an bile boşlandığında sıkıntı olacak seviyede kimse kimseyi kırmadan birlik içinde olursa çok iyi olur.

Arkadaş sokağa çıkma yasağı gelmeden düzelmez görünen o işe gidene para kazanma zorunda olana işinden olmak istemeyene ne diyeceksin sen çalış çalışırken virüsü kap biz bize yeteriz para topluyoruz sana vericez demeyle olmuyor madem güçlü ülkeyiz önce ekonomi değil sağlık demesini bilmeliyiz gidenler kimilerine göre bişey ifade etmeyebilir ama can bu can sağlık ne derler önce sağlık yine diyorum yine bu laneti yendikten sonra ben hazırım sabah akşam çalışmaya üretime ama şimdi değil Allah yar ve yardımcımız olsun herşey para değil bazen

Felaket tellalığı yapmayalım. Tek size demiyorum. Kimse yapmasın herkes dua etsin herkes kurallara uysun. Çok zorunluluk olmadıkça dısarı çıkılmasın. Zaten bunlari yaptik mi bakin gorecekseniz vaka sayilari azalacaktır.

Usta bende istemem ama gerçekler ile yüzleşmek gerek işe giden bir sürü insan var bunlar tehlikede bunları düşünen yok Allah yardım etsin herkese mazluma hakkaden hak yolunda olana

Bence iş olarak şanslıyım diye düşünüyorum telekomünikasyon şirketinde çalışan biri olarak. Çünkü okulların tatil olması ailelerin geneli evde olması bizim sektörü hareketlendirdi Allah hepimizin yardımcısı olsun tez zamanda şu lanet virüs ortadan giderde hepimiz refah ve huzur içinde yaşarız

Abi benim aklım artık durdu bilim üyeleri bildiğim kadarıyla tedbirlere uyulursa 2 ayda biter diyorlar uyulmaz ise 1 seneyi aşar abi madem böyle bişey var madem güçlü ekonomi diye bağırdık çağırdık yapın abi sokağa çıkma yasağını 2 ayda bitirelim türk değilmiyiz virüs laneti bitince ekonomininde üstesinden hep beraber geliriz herşey çalışmakla geçer ama önce sağlık sağlık olmadan o çalışmayı yine yapamıycaz yine ekonomin zarar görecek büyük oynayalım ya batar ya çıkarız ama bu inançla batmayız evelallah böyle hergün parça parça eriyeceğimize daha katı uygulayalım erimeden eritelim yeter yahu sokağaçıkmayasağı gelsin ya

Virüsün sallamayanlar kadar virüsün ilacı bulundu gibi ülkelerin açıklamaları kadar absürd bir durum yok bu insanların psikolojisini yormaktan umutlandırmaktan başka bişey değil ben kötü düşünmek istemiyorum ama belliki virüs kendini çok iyi saklıyor ve halen çözülemedi inşallah temennim(z) gerçekten hangi ülke ise ilacını aşısını bulup insanlığı kurtarması olacak. Yani sözde değilde uygulamaya geçmeleri olacaktır.

Arkadaşlar bende hastayım valla 4 gündür gribim ilaç falan alıyorum aile hekimine gittim detaylı baktılar ateş falan detaylı incelediler 4 gündür yatıyordum bugün tekrar işe geldim iş yeride dökülüyor herkes hasta herkes triplerde kolonyalar havalarda uçuşuyor. Dikkatli olmamız gerekli Allah yardımcınız olsun.

Habertürkte yanlış mı duydum ama vakanın istanbulda olduğu söyleniyor daha önce hazırlanmış bir devlet hastanesinde. Ama şunu diyim gerçekten panik yapmadan herkes birlik içinde sakin şekilde önlemleri alıyoruz arada istifçiler fırsatçılar var allah ıslah etsin onlarıda

Abi bi kerede bir hükümet çıksın sınıra 10 m duvar örüyorum girişi çıkışı kapatıyorum gelen olursa sıkarım dese bunların hiç biri olmaz nerde sorunlu ülke var bizim mehmetçiğimiz orada ne gerek var ülkenin birliği bütünlüğü önemli olan banane ya diğer ülkedeki patlamadan çatlamadan yeter ya hep iyilik yapa yapa biz kötü olduk iyilikten maraz doğar kapat çek askerimizi sınıra ne yapıyorsa yapsınlar.

Bütün sosyal medyayı kesiyolar doğru yalan bu yapılmamalı yapılıyosada en doğru bilgiyi devlet olarak çıkıp söylemek gerek madem davamızdayız ölümüne o zaman doğru bilgiyi verin ve gerekli aksiyonları alın ben ve benim gibi birçok insan doğru bilgiyi istiyor dezenfermasyonu bu kadar düşünüp kapatacağınıza enformasyonu aktarın reaksiyon verelim bizde. Banane rejim gücü tankından tüfeğinden benim mehmedim napıyor durumu nasıl önemli olan o benim için.