Karsızlık Sendromu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Her sene aynı şey . Sanki sistemi yazarlar ve modeller getiriyor . Atmosfer sanki modellere göre şekil alıyor. Arkadaş model bu model , Bilgisayar programı . Gerçekleşmesi en yakın senaryoyu sunuyor bize. Burda 2 senedir hatta daha fazla bir süredir modellerin eskisi gibi başarılı olamadığını konuşuyoruz . Bu artık açık ve net . Buna rağmen neden model kötü bir çıktı sunduğunu zaman karalar bağlanıyor anlamıyorum . Modellerle inatlaşmak nedir . Yaşanacak ne varsa elbet yaşanır , Bu iş sabır işi .

• Aksam guncelemesinde umutlarinizi artiran goruntuler bekliyorum.

Semih hocam siz birseyler gordunuz ve emin olmak icin biraz sureye ihtiyaciniz var.Belki biraz ileri belki biraz geri tam tarih olmamakla birlikte size herzaman guveniyor ve inaniyoruz.

• 2012'deki kar yağışları geliyor aklıma. 20 derece soğuğun birden kar soğuğuna düşüp fırtına yapması falan. burada sadece tahmin yapılıyor arkadaşlar, ne olacağı hiç belli olmaz.

• Hava_Forum hocam Sistemle alakalı açıklama yapacak mısınız vade iyice azaldı.Detaylar tam açıklamasada tarihler sizin açınızdan netleşmedi mi? Cevaplarsanız birçok takipçinizi sevindirirsiniz teşekkürler hocam

• Hava_Forum hocam Sistemle alakalı açıklama yapacak mısınız vade iyice azaldı.Detaylar tam açıklamasada tarihler sizin açınızdan netleşmedi mi? Cevaplarsanız birçok takipçinizi sevindirirsiniz teşekkürler hocam

10 gun var. 2017 5 gun kala ortaya cikti. Ozamanda inanmiyordunuz. Simdi gelecek desemde inanmayacaksiniz. Modellere yansimasini bekleyeceksiniz.

• semih hoca diyorsa vardır bi bildiği. ALLAH c.c inşallah güzel bereketli yağışlar nasip eder inşallah. Hayırlı akşamlar selamlar olsun inşallah cümleten

• Ben yaklaşık 3 yıldır takip ediyorum fazla yorum yapmam. Avcı olarak kayıtlıyım. Şifremi unuttum. Yeniden kayıt oldum culluk olarak. Kısmetten ötesi yalan burdaki hocalar değerli insanlar. Bazı arkadaşlarım sabır konusunda son demdeler. Ama yapacak birşey yok. Hocalar bizden dağa çok istiyorlar yağışlı sistemleri. INŞALLAH güzel sistemler gelir. Hayırlı akşamlar selamlar olsun inşallah.

• Semih hocam bu yağışta Avrupa yakası nasıl beklentileriniz vardır illaki bilgi paylaşımı yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler emeğine yüreğine sağlık

• 10 gun var. 2017 5 gun kala ortaya cikti. Ozamanda inanmiyordunuz. Simdi gelecek desemde inanmayacaksiniz. Modellere yansimasini bekleyeceksiniz.

Semih hocam 2017 6 ocak sistemi ecm ve eps de 240-260 lardan gelmedi mi 10 gün önceden tabi gfs yi diyorsanız ayrı 180 saat kala bile çöp gösteriyordu sistem bile vermiyordu ^^^^

• Hava_Forum abi işini bilir bir çok tahmini tuttu Allahın izniyle bunun için inşallah beklenilen sistem gelir ama velev ki olmadı bu onun efsaneliğini eksiltmez var olsun merakla bekliyoruz o güzel açıklamalarını

• Hava_Forum hocam geçen yıldan bir söyleminizi hatırlıyorum.Galiba sezon sonu tahminindi galiba.Bu tahminde yanıldık.Bazı parametrelerde yanlışlık yaptım.Önümüzdeki yıla bir tecrübe daha kazanmış olduk gibi hatırlarsanız.Sanki bu yöntem tutmadı yöntemi doğrusunu buldum birdahaki sezon uyguluycam şeklinde.Buna dikkat ediyormusunuz.? Biraz uzun yazdım ama umarım kendimi ifade edebilmişimdir.Saygılarımla.