Beiträge von Muratzbk

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Nedense içimde Semih hocaya karşı bir fazladan acıma duygusu var. Yanlış anlasılmasın bunu kötü anlamda söylemiyorum. Sistem gelmezse ya da en basitinden modeller kötü çıkarsa adam hemen linçe uğruyor. Bunu yapanlar Semih hoca tahmini ilk yayınladığında tahmini dikkate almasınlar o zaman. "Zaten gelmeyecek" desinler. O zaman niye böyle oldu hoca diyip linç etmelerine gerek kalmaz. Ayrıca çok iyiyseniz siz tahmin yapın görelim

Yükselmeye gerek yok kendi kendine kardeşim burada Semih hocamıza kimse laf söylememiş. Danışma konusunda tabiki semih hocaya yazacaklar bana ahmete mehmete sana yazacak halleri yok hoca olarak hocalar belli..Her yazılan sitem değil ki

Hava_Forum hocam Sistemle alakalı açıklama yapacak mısınız vade iyice azaldı.Detaylar tam açıklamasada tarihler sizin açınızdan netleşmedi mi? Cevaplarsanız birçok takipçinizi sevindirirsiniz teşekkürler hocam

Bursa’da tek şanslı ilçe Nilüfer diyebiliriz bi kky bi yağmura çevirsede belli kesimleri aldı.Ne yazıkki karda ayak izimizi görecek birşey göremedik biz Yıldırım ve Osmangazi olarak.Karafatmada seyirlik ve kar topu anlamımda 1 gün faydalanmıştım işimden ötürü

2017 den bugüne sanayileşme yada nüfus açısından çok bişey değişmedi Bursa'da kardeşim kuzey kutbunun 2-3 derece ısınması sebebiyle zaten zar zor kar degerlerinde aldığımız yağışı 2-3 derece daha kaybederek yağmur olarak alıyoruz bu saatten sonra -8 bile yetmez şuan -8 var üzerimizde çik bak disari sence kar soğuğu varmı yok sadece kky yapar -8 artık ama 3-4 sene once -6 da bile kky alıyorduk :(

üstümüzde -6 vardı -8 girişi olmadı Bursa adına genel iyibariyle -4/-6 girişi oldu

Nilüfer 4 ocak 2019

Burası büyük ihtimalle kara fatma mevki ve üstü olabilir.O sistemde ve kar yağışında tam oradaydım kar birikimi karafatma ve üzerinde olmuştu metro civarı ve altında örtü yoktu yani ufak bir mevkiyi etkiledi doğrudur.

Sanırım 4-7 ocak tarihlerinden biriydi ve Bursa genelinde 5-10 cm lik örtü vardı. Ama kısa sürdü sonra güneş açınca hepsi eridi zaten.

yanılıyorsunuz Bursa’da bu sene dahil 3 senedir örtü almadı.Örtü alan mevkiler Teferrüç yani Uludağ etekleridir.Merkezi(Yıldırım,Nilüfer,Osmangazi,Gürsu,Kestel) Sadece Çatı,araba üstü,çimen üstü beyazladı örtü ne yazıkki oluşmadı.

Ben foruma son iki kıştır üyeyim daha öncesini bilmiyorum söylediklerim kimseyi kücümsemek amaçlı değildi demek istediğim madem veriler bu kadar oynak o zaman haftalar öncesinden tahmin yapıp da insanlar ümitlendirilmesin bu forumu binlerce kişi takip ediyor ama mesaj yazanlar hep aynı kisiler mesaj yazmayan ama tepkili olan birsürü insan var tepkilerini yazmadıkları icin farkında değilsiniz bence kendiniz çalıp oynuyorsunuz tahminciler biraz daha temkinli olursa forumun itibarı açısından daha iyi olacaktır.

Tahmin hani ya bu adı üstünde !! 1 ay öncesinden haftalar öncesinden verilere göre TAHMİN yapıyorlar. Madem memnun değilsin burada işin ne ? Girme foruma olsun bitsin. Sistem gelecek denilince illah Bölgene kar mı yağması demek ! Dedikleri her tarihlerde soğuk havadan etkilendik ! Sıcaklıklar sınırda kaldı bunda TAHMİNcilerin ne suçu var. Sizin için başarı gökten kar yağması demekse 3 günlük Hava Tahminlerine bakın ayşıklara değil

Hava_Forum hocam Ayın 12sine kadar İstanbul-Bursa hattı olarak ince örtüde olsa kar alma ihtimalimiz nedir ? Çatılar beyazlasada olur bu süreye kadAr yorumunuz merakla bekliyorum

Hava_Forum hocam bu sene daha bi sessiz gördüm sizi işlerinizi yoğunlundan mı yoksa atmosferin iş yapmamasından mı 😂 Ocak ayında 2-3-6-11-12 sistemleri veya sistemcikleri hakkında görüşlerinizi merak ediyorum