Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hayırlı sabahlar ve hayırlı Cumalar hf ailesi. Hepinize günaydın.
    Bu arada soy ağacına girmeyi başardım, 1839 yilina kadar bilgilere ulaşılmış anne ve baba tarafından 180 yillik soya ait isimler yazılı. 180 yillik Rize'liyim :) öncesi de vardır da bu bile kâfi..

Einmal editiert, zuletzt von Chronic53 ()

• Günaydın sevgili HF...Hayırlı cumalar Allah tüm *Kar* dualarınızı kabul etsin,mehmetçiğimizin de yar ve yardımcısı olsun...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

Einmal editiert, zuletzt von 4 Şubat ()

• Özellikle genç arkadaşlardan dilerim...18 yaşındasınız ve ömrünüz yetti 78 yaşına kadar içtiniz...Sağlığınız zaten bu süreçte birçok kez S.O.S verecek.60 yılda günde 1 paket içseniz ve 10 tl verdiğinizi düşünseniz. 60*365*10=219.000Tl parayla bir ev hatta şehrinize göre altınıza bir de araba çeker, akranlarınız yokuşu çıkamazken siz tepeden el sallarsınız :P

• Özellikle genç arkadaşlardan dilerim...18 yaşındasınız ve ömrünüz yetti 78 yaşına kadar içtiniz...Sağlığınız zaten bu süreçte birçok kez S.O.S verecek.60 yılda günde 1 paket içseniz ve 10 tl verdiğinizi düşünseniz. 60*365*10=219.000Tl parayla bir ev hatta şehrinize göre altınıza bir de araba çeker, akranlarınız yokuşu çıkamazken siz tepeden el sallarsınız :P

Sağlık elden gitmedikçe bırakılmıyor ki. Ben 17 yaşımda başladım 1 sene içtim bunu. Bir kaç ay önce bu meretten dolayı akciğer'den 2 kere ameliyat olunca bırakmak zorunda kaldım. :D Yoksa hiçte niyetim yoktu bırakmaya. İçmeyen anlayamıyor gerçekten durumu. Sigarayı bırakmak için çok müthiş sosyal bir hayatınız olmalı ve mutlu olmalısınız. Yoksa imkansız gibi bir şey.

• Sağlık elden gitmedikçe bırakılmıyor ki. Ben 17 yaşımda başladım 1 sene içtim bunu. Bir kaç ay önce bu meretten dolayı akciğer'den 2 kere ameliyat olunca bırakmak zorunda kaldım. :D Yoksa hiçte niyetim yoktu bırakmaya. İçmeyen anlayamıyor gerçekten durumu. Sigarayı bırakmak için çok müthiş sosyal bir hayatınız olmalı ve mutlu olmalısınız. Yoksa imkansız gibi bir şey.

Ancak yasakla çözülür bu iş. Sigara çoğu uyuşturucudan zararlı. Uyuşturucu kapsamına alınıp yasaklanmalı.

• Sigara içmemek için mutlu olmaya gerek yok ki @rawkid keyiflendim yak bi ciğara hüzünlendim yak bi ciğara..Tiryaki içecek olduktan sonra çayın kahvenin içkinin yanına koyar o sigarayı.Hatta bu mesajı okurken bile aklına gelip yakan vardır...

• Sigara içmemek için mutlu olmaya gerek yok ki @rawkid keyiflendim yak bi ciğara hüzünlendim yak bi ciğara..Tiryaki içecek olduktan sonra çayın kahvenin içkinin yanına koyar o sigarayı.Hatta bu mesajı okurken bile aklına gelip yakan vardır...

Sosyal hayatta burada devreye giriyor. Nikotin denen maddenin alınabileceği tek şey sigara. Vücut bunu biliyor. Bir de içen kişi pek mutlu değilse ve yalnızsa yapacağı herşeyi sigarayla birlikte yapıyor. Onun dışında toplu yerlerde sigara arkadaşlığı olayı var. Hiç içmeyen kişiler için saçma gelecek şeyler ama sigara içen ya da içmiş kişiler için anlam yüklü şeyler bunlar :)

E tabii ki kötü bişey bu meret. Ben bıraktım ama hala ararım. Özellikle geceleri yalnız kaldığımda çok arıyorum. En son 4 ay önce sigara içmiş olmama rağmen hemde. Çok lanet bişey yani.

• Sigaranın hiç bir şeye faydası Yok.Hem cebe hem sağlığa zarar.Sigara içmek aynı yavaş yavaş intahar etmek gibidir.Hem bu dünyanızı Hem öbür dünyanızı içerek karartmayın.Kafada bitirdikten sonra her türlü bırakılır.Mesela ben kolayı 3,5 senedir içmiyorum.Kafada bitirdim ağzımı sürmüyorum.Ben de insanım sizde insansınız bırakmak isteyen bırakır. okeys13123

• Sigaranın hiç bir şeye faydası Yok.Hem cebe hem sağlığa zarar.Sigara içmek aynı yavaş yavaş intahar etmek gibidir.Hem bu dünyanızı Hem öbür dünyanızı içerek karartmayın.Kafada bitirdikten sonra her türlü bırakılır.Mesela ben kolayı 3,5 senedir içmiyorum.Kafada bitirdim ağzımı sürmüyorum.Ben de insanım sizde insansınız bırakmak isteyen bırakır. okeys13123

gel bana sor. 14-15 yaşımdan beri düzenli içicisiydim. O kadar düzenliydi ki beyaz filtre den başka ağzıma sürmedim. Bil fiil 29 yaşıma kadar aynı marka içtim. Bir gün lanet olsun dedim bıraktım. Kafamda bitirmiştim ama her gün ya bardak kırıyordum ya kumanda ya telefon. Sinir katsayım iki katına çıkmıştı. Sonra bırakan bir arkadaşım kahve içmemi tavsiye etti. Her gün kahve içtim. Sade sert şekersiz. Yaklaşık 3-4 ay boyunca her gün içtim. En sonunda yenmeyi başardım.

Sigarayı bırakırken sadece tek bir şeyle savaşmıyorsunuz. Nefsinizle savaşıyorsunuz nikotinle bağımlılıkla asabiyetle öksürükle çamur gibi bir ağızla. Sadece kafa da bitirmekle olmuyor işte. Bırakmak isteyen bırakamıyor be dostum. O kadar çok sebep var ki.

Rahmetli babaannemin dediği gibi : Parasını el alır dumanını yel alır''

SİGARA PİŞMANLIKTIR . İÇMEYİN !!!

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.