Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar ben Sakarya da olmama rağmen depremi hissettim.sizleri çok iyi anlıyorum.kolay değil Allah sabırlar versin.99 Sakarya depremini yaşadım çok zor gerçekten.arkadaslar bunlar bize birer uyarı Allah hepimizi uyarıyor.biRaz kendimize gelelim.Allah beterinden korusun inşallah

• Arkadaşlar herkes duygusal şu an. Fakat duygusal değil mantıklı davranma vakti. Bulunduğunuz yerin kaymakamlık ve ya belediye başkanlığının ilanlarını takip edin. Gelişigüzel yardım yapmak her şeyi daha da kaotik hale getirir. Duygusal olarak herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor ama dediğim gibi afetin etki alanı çok geniş. Bulunduğunuz yerin resmi makamlarını takip edin. Yardım malzemelerinizi mümkün olduğunca kolileyin ve üzerine içeriklerini yazın. Tasnif edilmesi kolay olacaktır. Etratınızı yönlendirin bu konuda. Mümkünse mikro ekipler kurun bu konuda. Mesela 5 arkadaş bir araya gelin malzemelerin tasnifi konusunda insanlara yol gösterin

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Son deprem 7.5-7.6 neyse DAF'dan bağımsız normal bileşeni baskın doğrultu atımlı fay çözümü veren kurumlar var, bu deprem biraz daha karışık net yorumlar için kendi artçıları ve çözümlerin netleşmesini bekleyeceğiz.

1218771.MT.jpg

• Belediye ile görüştüm. Sultanbeyli belediyesi belediye önünde ve kent meydanında tır bulunduruyor. Yardım etmek isteyenleri buralara yönlendiriyorlarmış. Deprem bölgesine göndermek üzere yardımlar için. Tırlar dolduktan sonra yola çıkacakmış. Sonrasında Kapalı spor salonunda da kıyafet bez ve battaniye yorgan gibi malzemeler toplanmasına devam edeceklerimiş. Yeni tırlar ile yeniden toplanan yardımlar sevk edilecekmiş.

Sizler de belediyeler ile iletişime geçip bilgi alabilirsiniz hocalarım.

• Beş para etmez bina deprem yönetmeliği, üç kağıtçı müteahhitler, çarpık kentleşme daha niceleri. Deprem ülkesi olmamıza rağmen yıllardır aynıyız.

I am not afraid of an army of lions led by a sheep; I am afraid of an army of sheep led by a lion.

• Arkadaşlar herkes duygusal şu an. Fakat duygusal değil mantıklı davranma vakti. Bulunduğunuz yerin kaymakamlık ve ya belediye başkanlığının ilanlarını takip edin. Gelişigüzel yardım yapmak her şeyi daha da kaotik hale getirir. Duygusal olarak herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor ama dediğim gibi afetin etki alanı çok geniş. Bulunduğunuz yerin resmi makamlarını takip edin. Yardım malzemelerinizi mümkün olduğunca kolileyin ve üzerine içeriklerini yazın. Tasnif edilmesi kolay olacaktır. Etratınızı yönlendirin bu konuda. Mümkünse mikro ekipler kurun bu konuda. Mesela 5 arkadaş bir araya gelin malzemelerin tasnifi konusunda insanlara yol gösterin

Evet asağı yukarı her belediye twitter hesabından duyurusunu yaptı.Ama sadece sıfir ürün kabul etmeleri , arkadaşlarla istediğimiz yardımın yarısını bile yapamamamıza sebep oldu.Ne diye böyle bir şart koymuşlar aklım almıyor. :(