Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Atina'da sağlam bir deprem olmuş.

Google böyle diyor Tahmini 4,5 büyüklüğünde deprem

Maraton, Yunanistan, Yunanistan merkezinden 24 km uzakta · 23:06

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• 23:20:35 6.6 km Ml 2.0 GOKDERE-BORNOVA (İZMİR)

23:06:39 7.7 km Ml 4.9 Mw 5.0

EGE DENİZİ

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Mert_35 hangi faydan kaynaklandığını bilmeden olası riskden bahsedemeyiz bu bölgelerin fayları hakkında çok fazla çalışma yok.Son deprem epinsantrın'da Afad'da saçmaladı , NOA (Atina) üzerinden baktığımda daha elle tutulur veriler mevcut iki farklı odak çözümü var son deprem 5.0M ile birlikde karada ki 4.0M'lik depremlerin çözümü KD-GB sağ yanal doğrultu atımlı faylanma veriyor bu depremlerin dağılımı 6-7km Uzunluğa kadar yayılmış durumda, açıkdaki 4.8 ve 4.2'lik depremlerde BGB-DKD gidişli doğrultu atım bileşeni olan normal fay çözümü mevcut bu depremlerin dağılımıda 5km civarında, meydana gelen depremlerde 2 farklı fay etkin .

Sadece bu deprem dağılımlarından yola çıkarak karada en büyük 5.5-5.6 civarında açıkda ise 5.2 civarında bir deprem ihtimali olabilir.

Hardy55 Helen yayıyla alakası yok.

• Naci Görürün Faya Seyahat Adlı Kitabını Aldım Marmara Denizi Altında Çektiği Videolar Olan Bir Dvd de Var Çok Merak Ediyorum Acaba Fay Kırığı Nasıl Görünüyor

La Galibe İllallah

• Cenk Yaltırak hocanın Silivri 5.8 depremi hakkındaki yeni makalesi çıkmış muhakkak okumanızı tavsiye ederim. 1766'da kırılan ana fayda üç bara kadar gerilim artışı gözlemişler.

Stress change generated by the 2019 İstanbul–Silivri earthquakes along the complex structure of the North Anatolian Fault in the Marmara Sea - Earth, Planets and Space
    The North Anatolian Fault Zone is a dextral system operating between the Eurasian and Anatolian plates in northern Turkey. Across the Marmara Sea south of…
    earth-planets-space.springeropen.com

• PergamoN Hocam şuan Gökova körfezinde bir deprem fırtınası başladı var mı bir yorumunuz

2017 de bu mikrodepremlerin olduğu yerin kuzey batısında 6.5 ile o kesim kırılmıştı ama Gökova körfezi içinde yine bu büyüklüğe yakın deprem üretecek faylar var diye biliyorum sismik boşluk konumunda olan

• Gokhanhocaoglu