Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Deniz_meteoroloji Hocam 5.8 lik bir depremin bölgedeki stresi azaltma durumu olacağını sanmıyorum. Dönem dönem marmara içi durağanlaşıyor dönem dönem hatta bazen rahatsız edecek şekilde aktif oluyor. Benimde nacizhane düşüncem bu sessizliği pek sevmem hem de o bölgede patlamaya hazır bir veya birden fazla fay varsa...

Bu arada Haarp nedir ya :):):):)

Meksika depremini haarp yaptı diyolar :))

• Deprem esnasında fay kırılırken oluşan ışıkların bilimsel açıklaması var, bu sayfada da defalarca dile getirildi sanırım, o yüzden bunu başka birşeye bağlamamak gerek kanaatimce..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Deniz_meteoroloji Hocam 5.8 lik bir depremin bölgedeki stresi azaltma durumu olacağını sanmıyorum. Dönem dönem marmara içi durağanlaşıyor dönem dönem hatta bazen rahatsız edecek şekilde aktif oluyor. Benimde nacizhane düşüncem bu sessizliği pek sevmem hem de o bölgede patlamaya hazır bir veya birden fazla fay varsa...

Doğru söylüyorsunuz Narsil hocam. Dediğiniz gibi dönem dönem Marmara farklı davranışlar sergiliyor. Nihayetinde büyük depreme gitmekte olduğumuz kesin. Ne kadar vakit kaldı bunu da bilmiyoruz. Her zaman olduğu gibi hayırlısı diyoruz. Başka da bir gücümüz yok zaten

• 2019'daki depremden sonra Fatih Altaylı'ya dünyaca ünlü jeolog Le Pichon ''cehennemin kapısı açıldı'' demiş. O deprem büyük bir uyarıydı bence. Nedense beklenen büyük depremin gerçekleşmesine çok az kaldı diye hissediyorum. Allah yardımcımız olsun.

• 2019'daki depremden sonra Fatih Altaylı'ya dünyaca ünlü jeolog Le Pichon ''cehennemin kapısı açıldı'' demiş. O deprem büyük bir uyarıydı bence. Nedense beklenen büyük depremin gerçekleşmesine çok az kaldı diye hissediyorum. Allah yardımcımız olsun.

nasıl bır hıssıyat ıse bu?hıslerle olmuyor jeolojı.milleti huzursuz edebılır bu tur gereksız kelımeler..

• Bı sayfada bugün Yunanistan'ın Preveza sahilinden görüntü vardı denizden bildiğin yüzlerce binlerce balık sahile atlıyordu kaçıyorlar gibi hatta Yunanistan'da olası bı deprem ya egeyi yada marmarayı sıkıntıya sokar Allah muhafaza.

• nasıl bır hıssıyat ıse bu?hıslerle olmuyor jeolojı.milleti huzursuz edebılır bu tur gereksız kelımeler..

Ben hislerle oluyor demedim zaten. Valla biraz huzursuz olmak bu kadar boşvermişlikten iyidir bence.

• Bı sayfada bugün Yunanistan'ın Preveza sahilinden görüntü vardı denizden bildiğin yüzlerce binlerce balık sahile atlıyordu kaçıyorlar gibi hatta Yunanistan'da olası bı deprem ya egeyi yada marmarayı sıkıntıya sokar Allah muhafaza.

Ramazan Demirtaş bugün Ege-Kıbrıs yayına dikkat çekti çünkü çok uzun süredir Antalya havzası hareketliydi.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Ben hislerle oluyor demedim zaten. Valla biraz huzursuz olmak bu kadar boşvermişlikten iyidir bence.

ne yapalım pekı?bır fıkrınız var mı?ya da sız ne yapıyorsunuz bu konuda?bır yararınız var mı?ıllakı o deprem olacak.ha belkı yarın belkı 100 sene sonra.ben 99 depremınde 16 yasındaydım.5 yıl felaket tealları yuzunden,lambalara bakarak uykuya dalabıldık.22 sene gectı olan bır sey yok.gerceklıgımızı unutmadan ama felaket tellallıgı da yapmadan yasayalım.

• Ramazan Demirtaş bugün Ege-Kıbrıs yayına dikkat çekti çünkü çok uzun süredir Antalya havzası hareketliydi.

Bilimsel bi açıklaması olmayabilir fakat tarihe bakıldığında Türkiye'de olan depremler çoğunlukla Eylül Ekim Kasım aylarında olmuş. En sıkıntılı aylar içlerinde Eylül ile Ekim olmuş.

Meksika depremini haarp yaptı diyolar :))

Hocam deprem ile ilgili resmî rapor bulamadım; ama hava durumuna müdahele ile ilgili raporlar var;

CIA'nın 1959'daki "Sovyet Rusya'nın HAARP kullandığı" 'na ait raporu:

UNIBJK CREW on Twitter
    “BURASI BABANIZIN ÇİFTLİĞİ DEĞİL, YALLAH ÜLKENİZE!”
    twitter.com

ICAS adlı şirketin "hava durumuna müdahele etme ve bu müdahele sonucu hava durumundaki değişimler" ile ilgili raporu:

Başıboş Kaçak Sorunu on Twitter
    “https://t.co/BTqn3lcb4g”
    twitter.com

• Bugün Meksika, Akapulko'da gerçekleşen 7.0 büyüklüğündeki deprem sırasında ve sonrasında kuvvetli gök gürültülü yağış etkiliydi.

Videoda gözüken ışıklar ise yoğun şimşek-yıldırım aktivitesine ait olabilir...

Deprem olan bölgede deprem sırasında yağış ve o bölgedeki son 24 saatte kaydedilen şimşek-yıldırım haritası;

gfsna-2-12.png?12

Lightning map USA 2021-09-08 19:08:05 UTC

Depremin olduğu yerlerden gelen fotoğraflarda ise yerlerin ıslak ve yağışın devam ettiği görülüyor.

People react during a quake in Mexico City, Mexico, September 7, 2021. REUTERS/Edgard Garrido

People stand in the street after a quake shook buildings in Mexico City, Mexico, September 7, 2021. REUTERS/Andres Stapff