Deprem Bildirim Konusu

 • Meksika 7.0.


  External Content twitter.com
  Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
  Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

 • External Content twitter.com
  Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
  Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

 • Madem bu deprem ışıkları fay hattının hareketi sırasında minerallerin gerilmesiyle oluşuyor, neden her depremde bu ışıkları oluşmuyor? (gece bile)

  Ben bu deprem ışıklarına bizzat Diyarbakır'da gece 02 sularında şahit oldum. Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde deprem olmuştu ve Diyarbakır'da havada tek bulut olmamasına rağmen gökyüzünden inanılmaz bir mavi ışık parlaması olmuştu; aynı zamanda acayip bir ses de gelmişti.

  Deprem ışığı oluşan depremlerin HAARP saldırısıyla oluştuğunu duymuştum. (galiba iyonosfer tabakasına gönderilen enerji sonucu deprem yapılabiliyordu; ve neticede bu tür ışıkların parlaması normal)

 • Bilmiyorum farkında mıyız ama Marmara Denizi’nde bayadır doğru düzgün deprem aktivitesi yaşanmıyor. Denilebilir ki ne güzel işte deprem olmuyor. Orası öyle ama ben bu sessizliğin üzerine düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum. Kandilli’nin sayfasına sık sık bakan biriyim kaç yıldır. Özellikle 26 Eylül 2019 Silivri depreminden itibaren daha da sık bakan biriyim. Günlük depremlere göz ucuyla bakarım nerelerin ismi var diye. Marmara’da gördüğüm kadarıyla son aylarda depremlerde bir kesilme var. Mesela Yalova açıkları sık sık küçük deprem kümelenmeleri yaşardı o da bayadır yok. Tekirdağ açıkları da aynı şekilde. Bu durum dikkatimi çekmiyor değil. İnşallah bu sessizlik iyi bir durumdur. Bence kendi fikrimi söylüyorum ya Marmara şu an rahat durumda yani stres düzeyi düşük ondan dolayı depremler durağan. Ya da tam tersi çok gergin iyice sıkışmış durumda bu suskunluk bunun işareti. Bence bu ikisinden biri. Ama hangisi eğer biliyorsa Allah bilir. Benim temennim inşallah birinci söylediğimdir. İnşallah büyük deprem için uzun zaman vardır. Çünkü hazır değiliz. Bu bilinen bir gerçek maalesef

 • Bilmiyorum farkında mıyız ama Marmara Denizi’nde bayadır doğru düzgün deprem aktivitesi yaşanmıyor. Denilebilir ki ne güzel işte deprem olmuyor. Orası öyle ama ben bu sessizliğin üzerine düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum. Kandilli’nin sayfasına sık sık bakan biriyim kaç yıldır. Özellikle 26 Eylül 2019 Silivri depreminden itibaren daha da sık bakan biriyim. Günlük depremlere göz ucuyla bakarım nerelerin ismi var diye. Marmara’da gördüğüm kadarıyla son aylarda depremlerde bir kesilme var. Mesela Yalova açıkları sık sık küçük deprem kümelenmeleri yaşardı o da bayadır yok. Tekirdağ açıkları da aynı şekilde. Bu durum dikkatimi çekmiyor değil. İnşallah bu sessizlik iyi bir durumdur. Bence kendi fikrimi söylüyorum ya Marmara şu an rahat durumda yani stres düzeyi düşük ondan dolayı depremler durağan. Ya da tam tersi çok gergin iyice sıkışmış durumda bu suskunluk bunun işareti. Bence bu ikisinden biri. Ama hangisi Allah bilir. Benim temennim inşallah birinci söylediğimdir. İnşallah büyük deprem için uzun zaman vardır. Çünkü hazır değiliz. Bu bilinen bir gerçek maalesef

  Aynen katılıyorum, uzun zamandır Marmara'da bir suskunluk var. Ve en azından küçük depremlerin bile olmaması insan tedirgin ediyor. Dediğiniz gibi ya bir enerji düzeyi düşük Marmara'da, ki zor bir ihtimal. Yada stres gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Arada olan hissedilmeyen 3 ve altında ki depremlerde son zamanlarda olmamaya başladı. Umarım Marmara'nın bu suskunluğu hayra alamettir. Her zaman deprem olacakmış gibi hazır bir şekilde beklemek en doğrusu. Uzun zamandır deprem olmadığından dolayı insanlar unuttu. Şuan acaba deprem anında kimlerin gerçekten hem deprem çantası hemde planı hazır? Dahada önemlisi 99'dan önce yapılan binalarda maalesef bir çok insan yaşıyor. Umarım hakkımızda hayırlısı olur. Marmara bölgesinde ki +7'lik bir depremde, oluşacak senaryoyu bile düşünmek istemiyorum. Herkesin sanki deprem şuanda olacakmış gibi planlı bir şekilde beklemesi en doğrusu.

 • Bir de ben bu 2 sene önce Silivri açıklarında olan 5.8’lik depremi çok farklı görüyorum. Yani bence o deprem kilit bir depremdi. O deprem bir görev yaptı. Ya durumu rahatlattı ya da affedersiniz iyice içine etti. Çünkü kabul edelim ki 26 Eylül 2019 günü herkes, en deprem beklemeyen bile acaba mı?!! dedi. Çünkü 5.8 az değildi. Adamakıllı depremdi o. Onun için ben o günü Marmara açısından 1999’dan sonraki kilit gün olarak görüyorum. Silivri depremi bir iş yaptı ama ne iş yaptı işte orası sır. Yani bir şeye sebep oldu. İnşallah hayırlı anlamda bir şeye sebep olmuştur

 • Xxxxx Hocam 5.8 lik bir depremin bölgedeki stresi azaltma durumu olacağını sanmıyorum. Dönem dönem marmara içi durağanlaşıyor dönem dönem hatta bazen rahatsız edecek şekilde aktif oluyor. Benimde nacizhane düşüncem bu sessizliği pek sevmem hem de o bölgede patlamaya hazır bir veya birden fazla fay varsa...


  Bu arada Haarp nedir ya :):):):)

  İnsan iyiliği kadar taşlanır, merhameti kadar dışlanır, kulluğu kadar da sınanır