Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Deprem ana fay uzerinde degil yakindaki karma faylardan birinde, ozellikle mesafe olarak anadolu yakasinin dogusuna yakin oldugu icin bu bolgedekiler 3.5 buyuklugundeki depremleri bile hissediyorlar. O bolgede fazlaca yan fay var dolayisiyla marmara bolgesinde aktivitesi cok olan yerlerden biri, bu deprem oncudur diyenler, yada hissiyatla konusanlar hic konusmasin daha iyi..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İmkanım olsa bu şehirde durmam keşke Keşke babamın sahil kasabasında balıkçı dükkanı olsaydı .okulu bırakıp, evlenip dükkanın başına geçseydim, esnaf dostlarla serine bir tabure çekip dedikodu, gıybet, yapıp sohbet ederek çay içseydik akşam olunca dükkanı kapatıp müstakil yazlık evime geçseydim . bir duvarı komple begonvil, bir köşede yaseminler tütüyor. tele-marketing kanallarından aldığım bahçe hortumuyla her sabah çimleri suluyorum.bir de kızım olsaydı Kızımın adı Jülide olacak. Jülidelik çok yakışacak ona. Jülide... Ne asil, canım kızım ya.

• İmkanım olsa bu şehirde durmam keşke Keşke babamın sahil kasabasında balıkçı dükkanı olsaydı .okulu bırakıp, evlenip dükkanın başına geçseydim, esnaf dostlarla serine bir tabure çekip dedikodu, gıybet, yapıp sohbet ederek çay içseydik akşam olunca dükkanı kapatıp müstakil yazlık evime geçseydim . bir duvarı komple begonvil, bir köşede yaseminler tütüyor. tele-marketing kanallarından aldığım bahçe hortumuyla her sabah çimleri suluyorum.bir de kızım olsaydı Kızımın adı Jülide olacak. Jülidelik çok yakışacak ona. Jülide... Ne asil, canım kızım ya.

Aynen bende sinopluyum imkan olsada yerleşsem stres yok huzur mutluluk var

Aramızda üfleyip foruma girenler var herhalde

Dostum rahatlayalım diye yazdım bende korkuyorum amacım stresinizi almak.

• Ramazan Demirtaş Hoca tweet atmış:

“10 Ekim 2019 günü saat 19:52'de Mw 4.0 ile başlayan, Mw3.0, 3.2, 3.0, ve 1.0<M<2.6 ile 22:35'e kadar devam eden 13 küçük depremcik Çınarcık Çukurluğu'nu güneydoğudan sınırlayan kısa uzunlukta normal faylar üzerinde oldu.Bu faylar üzerinde çok sayıda bu tür depremcikler olmaktadır.”

• Elraeni belki bileniniz vardır,Babası 99 depremini anlatırken söylemişti;

Depremden önce çimlerden duman/buhar çıkıyordu anormal bi bunaltıcı sıcak vardı. Demişti, çimlerden duman olayı çok ilgimi çekti.
    O depremi yaşayan varsa bu doğru mu ?

Duman görmedim ama gökyüzü gerçekten yeryüzüne çok yakın duruyordu, ve haberlerde belgesellerde izlediniz mi bilmiyorum ama bazı insanlar üzerinde yoğun enerjiden kaynaklı uyku hali baş dönmesi yapmıştı. Her gün 1 - 2 gibi yatan ben akşam 9 da yatmıştım.

• Her 3.8 2.6 4.0 gibi büyüklükte deprem olduktan sonra yüzde yüz +5.8 büyüklüğünde deprem mi olacak? Bunu 1 kere yaşadık diye hep mi olacak? Böyle bir kanun, kural mı var? varsa anlatın bilelim. Biri diyor bir yerlere fena vuracak hissediyorum. Biri diyor kesin +5 üzeri olacak. Bu kadar yetenekli ve bilgili iseniz afad, kandilli başvurun projelerinizi, fikirlerinizi aktarın. Bilgisi olmayan varsayımlardan yola çıkarak işkembeden sallamasın. Bilgili hocalarımız zaten yazıyor. Marmara'da kaç tane büyük, ufak fay hattı var açın, bakın. Her sene kaç tane küçük depremcikler gerçekleşiyor bakın. Marmara'da deprem olmaması benim için gariptir.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• est.ne üstadı): yanı tadı kactı..ben aılemle ve aıle dostlarımla beraber dısardayız..yanı ıkı depremde cok sesli idi..ses korkutuyor zaten..ilerleyen saatlerde mecburen girecez evimize ne yapalım..başka bir secenek yok..

• 10 Ekim 2019 günü saat 19:52'de Mw 4.0 ile başlayan, Mw3.0, 3.2, 3.0, ve 1.0<M<2.6 ile 22:35'e kadar devam eden 13 küçük depremcik Çınarcık Çukurluğu'nu güneydoğudan sınırlayan kısa uzunlukta normal faylar üzerinde oldu.Bu faylar üzerinde çok sayıda bu tür depremcikler olmaktadır.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Depremi hisseden bütün forumdaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ben dışarda olduğum için hissetmedim, yazılanlardan anladığım kadarıyla sağlam ses çıkarmış. Ne diyelim artık Allah beterinden korusun.

• Depremi hisseden bütün forumdaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ben dışarda olduğum için hissetmedim, yazılanlardan anladığım kadarıyla sağlam ses çıkarmış. Ne diyelim artık Allah beterinden korusun.

Sagolun hocam gerçekten ilginç olan sallantıdan çok ses uğultu olmasıydı 99 depremini anımsattı hepimize geçmiş olsun

• kusura bakmayın, tam anlayamadım. Yani ne yapalım?

Bizler uzman değiliz evet forum yonetimi mesela deprem konusunda İTU'nun kontrolüne mi girsin ? Neticede uzman onlar. Tavsiyeniz nedir?

İyi akşamlar dilerim