Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstanbul’daki yapıları konuşuyoruz ama 99 depreminde büyük hasar alan Değirmendere ve Gölcük teki binaları boyayıp sıvayıp millete kiraladılar sadece tehlike İstanbul da değil bu konuda.

• İstanbul’daki yapıları konuşuyoruz ama 99 depreminde büyük hasar alan Değirmendere ve Gölcük teki binaları boyayıp sıvayıp millete kiraladılar sadece tehlike İstanbul da değil bu konuda.

Çok doğru bir konuya dikkat çektiniz. Mesela Çorlu. Deprem merkezine uzak bir bölge olmasına rağmen çok sayıda bina az - orta hasar gördü.

Bir tanesi o zaman oturduğum sokakta olan bir bina. Üstelik altında da market var.

Çatlayan, patlayan kolonlar sıvandı, ilk etapta vurulan mühür kaldırıldı.

Şimdi bile içinde insanlar var.

İlk depremde yıkılacak. Ben kendi adıma çok uğraştım yıkılması için, bırakın yıkmayı oturma izni verdi birileri.

Neler var neler?

• O tur videolar psikoloji bozar. Benzer durumu yasarsanizda dayanma gucunuzu azaltir. Adil agasayarin cekimi bayagi meshurdur. Hatta kurtardigi kizla birbirlerini facebooktan takip ediyorlardi en son.

• Siyasi olarak dusunmeyin ama hangi parti olursa olsun, hangisi bu konudaki sorumlulugunu yerine getirmiyorsa olasi bir depremde Allah korusun can kaybi insallah olmaz ama olursa vebali goz yumanlarin boynuna olsun, goz gore gore insanlara öl demek ne kadar aci bir sey. YAZIK.

YAŞAYANLAR, ÖLÜLER BİRDE DENİZCİLER VARDIR.

• ozellikle capa hastanesinin basaksehire tasindigini duydum. Cerrahpasayida tasiyacaklar ancak alet edevat yatan hastalar vs.kolay degil tabi ama gec kalindi. Simdiye kadar tasinilmaliydi.

• ben 99 depreminde video kaydi olmamasinin altinda baska seyler yattigini dusunuyorum.tamam bilgisayar yaygin degildi.hatta internet cafeler falanda yoktu sanirim.hicmi guvenlik kamerasi kaydi olmaz.

• Siyasi olarak dusunmeyin ama hangi parti olursa olsun, hangisi bu konudaki sorumlulugunu yerine getirmiyorsa olasi bir depremde Allah korusun can kaybi insallah olmaz ama olursa vebali goz yumanlarin boynuna olsun, goz gore gore insanlara öl demek ne kadar aci bir sey. YAZIK.

1900 lu yillardan bu zamana kadar gelen surede her kim ki bu konu ile ilgili bilgisi oldugu halde hicbirsey yapmayan birilerine ben hakkimi coktan haram ettim.

• Çok yakın tarihte deprem olacağına şartlanmamak da lazım , evet her an olabilir ama 10 yıl da sürebilir bu süreç.

Ölçüyü kaçırıp aşırıya gidersek kafayı yememiz an meselesi olur

O zaman deprem olsa da farketmez, çünkü kafa zaten bir milyon olmuştur.

Tedbir alarak zihnen toparlanmak şart

• Türkiyenin en iyi doktorlarının ve doktor adaylarının dayanıksız binalarda çalışması çok üzücü bir durum.

• 2000 yilinda kocaeli universitesini kazanmis ve orada 10 sene gecirmisi birisi olarak, gozumle kirkikievlerde toyotanin arkasindaki bos arazide sirali 5 bina oturmaz haldeyken daha sonra catlaklari siva vs ile kapatilarak depremden 4-5 sene sonra sahipleri gelipkalmaya devam ettiler, ancak yigidi oldur hakkini yeme, izmit depremden sonra yerlesimini tamamiyle tepelerine verdi ,bayindirlik dunya bankasi 3 tepeler.mevkiinde kaya uzerinde evler insaa edildi ve hepsi yeni..

Ancak merkezde eski ve hasar gormus oturulan bina vardir,zaten 99 depreminde izmit merkezde bir elin parmaklari kadar bina yikildi, anadolu tarafinda asil yikim derincede oldu ve karsi tarafta golcuk,degirmendere,yalova-cinarcik.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Çok yakın tarihte deprem olacağına şartlanmamak da lazım , evet her an olabilir ama 10 yıl da sürebilir bu süreç.

Ölçüyü kaçırıp aşırıya gidersek kafayı yememiz an meselesi olur

O zaman deprem olsa da farketmez, çünkü kafa zaten bir milyon olmuştur.

Tedbir alarak zihnen toparlanmak şart

Değerli Hocam;

" Hafıza-i beşer, nisyan ile maluldur"

hatırlatmak iyidir :)

• 99 depreminde annemin anlatmasına göre deprem gece şöyle gelişmiş. Gece yatarken bir tıkırtı duymuş, o sırada çamaşır makinesi çalışıyor sıkma yapıyor sanmış. (Ama çamaşır makinesi çalışmıyor tabi) sonra perdeyi aralayıp bakmış hava kızıl çalmış balkonda çamaşır varmış. Daha yağmur yağacak galiba diye çamaşırları toplamak için ışığı yakmak amacıyla elektrik anahtarına basmış ve ışıklar kesilmiş. Akabinde babamda o sırada uyanmış ve o korkunç sarsıntı meydana gelmiş. Annem ve babam o sırada dua ve selavat getirip sürecin bitmesini beklemişler. Tabi ben ve kardeşlerim henüz küçük olduğumuz için o saatte kıçımızda pireler uçuşuyordu. Deprem bitmiş ortalık sakinleşince dışarı çıkmak için bizi uyandırdılar. İlk başta uyku sersemi şaka sandım sonra camdan dışarı bakınca uyku felan kalmadı. Millet kimi ayak yalın kimi atlet ile kimi don ile dışarı atmıştı kendini. Daha sonra 15 gün kadar cami avlusunda yatmıştık. Sabah namazında en ön sırayı doldurmayan camii bayram namazı gibi hınca hınç dolmuştu. O zaman akıllı telefon ne gezer radyo ile gelişmeleri takip ediyorduk. Sürekli artan ölüm haberleri korku endişe bekleyiş her şey vardı. Rabbim o günleri bir daha yaşatmasın.

2 Mal editiert, zuletzt von Bjk123 ()

• elektirikler kesilsede trafolat devrilmis bile olsa,en azindan 20 30 goruntu olmaliydi arsivde..inanin ben deprem anina en kotu sekilde bizzat yasayarak sahit oldugum halde(yalovada),cok merak ediyorum o anlari..yuzylin depremi diye adlandirilan bir felaket aninin bir tane bile kaydi yok.mantiken imkansiz. Semih beye katiliyorum.baska bir is var bunda.

• Beyaz tv de haarpı konusuyolar :) musait olan baksin 17 agustos depreminide konusuyolar, sunucu deniz altimi yapti acaba diyo 5.8 i :)

YAŞAYANLAR, ÖLÜLER BİRDE DENİZCİLER VARDIR.