Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ya şu sığır kahini birakin Allah aşkına. Bende derim bu gece 4-5 arasi depremler bekliyorum diyorum. Yazin kenara yarin sorarsiniz bana. Dünyanin dört bir yaninda hergün onlarca hatta daha da fazla bu araliklarda deprem oluyor zaten. Illaki tutacak biri.

• Ya şu sığır kahini birakin Allah aşkına. Bende derim bu gece 4-5 arasi depremler bekliyorum diyorum. Yazin kenara yarin sorarsiniz bana. Dünyanin dört bir yaninda hergün onlarca hatta daha da fazla bu araliklarda deprem oluyor zaten. Illaki tutacak biri.

Dünya'da bekliyorum demedi ki Marmara yada Karadeniz'de bekliyorum dedi.

Hayat bir uykudur ölünce uyanır insan. Sen erken davran ölmeden önce uyan.. Mevlana

• Cenk hocanın bahsettiği depremleri bir çoğunuzun göremiyor biliyorum depremleri afad’dan takip edin deme sebebim kandillinin her depremi girmemesinden kaynaklı afad’ın uygulamasını indirip bildirim’de açarsanız en ufağı bile bildirim yolluyor.(uygulamaya her deprem gelmiyor bazen) siteden bakmakta fayda var

Korkutmak istemiyorum ama

Öncelikle marmara denizini daha önce böyle görmediğimi dile getireyim bunun sebebi 99’dan bu yana marmara denizi merkezli gerçekleşmiş en büyük deprem olabilir (8-9 yıldır depremleri takip ediyorum)

Cenk hocanın bahsettiği inaktif faylar üzerinde meydana gelen depremler ise daire içine aldıklarım

eb75f71d533b330ca2779.jpg

Einmal editiert, zuletzt von PergamoN ()

Hocam zaten normal insan işi değil ki bu.

anormal insanlar böyle tahminler yapar

Hele de üç harfliler arkadaşıysa , tırsılır

(Bakınız Harut ve Marut)

Ama bilimsel ve dini açıdan cevaz verilmiş mi ? Hayır ve Asla

Bu durumda objektif bilimin verilerine ve duaya kaldı işimiz

Kentsel dönüşümün de bu hızla çok yeteceğini sanmıyorum

Bak sana böyle güzel forumda bile işi inşaat sektörünü canlandırma hamlesi olarak gören insanlar çıkıyor

• Cenk hoca demiski buyuk depremler oncesinde marmara denizi bizleri korkutacak depremler uretecek ornegin gecen haftaki 5.8 gibi ve vadesi dolunca kirilip 7.1 ile 7.6 arasinda bir deprem uretecek..

İstanbulda buyuk deprem öncesi 5.8 gibi depremler olması muhtemel olabilir denilebilir ama eskiden istanbulda gerçekleşmiş büyük depremler öncesi depremlerde 6 dan kucuk depremler olması ve bundan 3-11 yil icinde buyuk deprem gerceklesmis olmasi suan yasadigimiz 5.8 den sonra 3 -11 yil icinde buyuk deprem olacagini göstermez.Bi arkadaş burdan paylaşmıştı bir deprem bölgesinde 4 kez 22 yılda bir büyük deprem oluyor ve bundan sonra bilim insanları 5. Seferdede yine büyuk deprem olacagini dusunmusler ama deprem tam 11 yıl geçikmiş.Anlayacaginiz deprem tahmini zor.Eğer bu 3-11 yil icinde buyuk deprem gerceklesirsede cenk hocanin bilimsel olarak bildiginide gostermez.Deprem tahmin etmek şuanki teknolojide mumkun degil diye biliyorum o yuzden bu sekilde yıl verilmesini pek tasvip etmiyorum.En iyisi her an depreme hazır olmak...Not: Yaptığım yorum şahsi olarak kendi mantığımla ve az çok bilgimle söyledigim ifadelerdir.

• Uygulamasının bildirim özelliği çok iyi bir şey ancak bir bölgede 3 deprem olduysa 1 ya da ikisini gösteriyor ayrıca 1 haftalık ve 30 günlük depremler seçenekleri de yok. Bildirim özelliği uygulamayı ilk indirdiğim zamanlar süperdi ancak şimdilerde yetersiz kalıyor biraz

• Elektromanyetizma ile zaten hangi fayın değil hangi bölgenin tetikleneceği anlaşılabiliyor. Yani gene tam olarak hangi fayı tetikleyeceğinin anlaşılamadığını belirtmişler. Lakin %70 korelasyon var. Bu konuya Tayvanlı ve Çinliler bayağı eğilmiş. Misal şu makale Dünkü Şili depreminde de TEC üzerinden geçerken olmuştu.