Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eyvallah bilgilendirme için çok teşekkürler. Ücreti hakkında herhangi bir bilgi verdilermi peki ?

Ücret hakkında bilgi vermediler,çevre şehircilik il müdürlüğüne bağlı lisanslı firmaları arayıp bilgi alabilirsin dediler

Kolon ve kirişlerde gözle görülür çatlaklar varsa hasar almıştır ki Kocaelide eski yapıların tamımına yakını hasarlı dediler

Çevre şehircilik il müdürlüğün detaylı raporları belediyelere de geliyormuş,bu bilgiyi burdan veriyorum dedi

• Bizler ekonomik zorluklardan dolayı zor geçiniyoruz,bir sürü hesap kitap yapıyoruz ay sonunu getirmek için

Detaylı Hasar tespit raporunun ücretli olması zoruma gidiyor ,elimizi kolumuzu bağlıyor

Resmen ölümü beklemek gibi ,Allah bilir sonuçta ölümün nasıl ve hangi sebepten olacağını ama deprem konusunda ne yazık ki böyle

Çaresizlik zor ,Rabbim yardımcımız olsun

• Bizler ekonomik zorluklardan dolayı zor geçiniyoruz,bir sürü hesap kitap yapıyoruz ay sonunu getirmek için

Detaylı Hasar tespit raporunun ücretli olması zoruma gidiyor ,elimizi kolumuzu bağlıyor

Resmen ölümü beklemek gibi ,Allah bilir sonuçta ölümün nasıl ve hangi sebepten olacağını ama deprem konusunda ne yazık ki böyle

Çaresizlik zor ,Rabbim yardımcımız olsun

biz 99 dam sonra yaptırdık 3000 dolar cıvarı bir para verdik yanmış hatırlamıyorsam teknik üniversite idi

• Ücret hakkında bilgi vermediler,çevre şehircilik il müdürlüğüne bağlı lisanslı firmaları arayıp bilgi alabilirsin dediler

Kolon ve kirişlerde gözle görülür çatlaklar varsa hasar almıştır ki Kocaelide eski yapıların tamımına yakını hasarlı dediler

Çevre şehircilik il müdürlüğün detaylı raporları belediyelere de geliyormuş,bu bilgiyi burdan veriyorum dedi

99 depremi sırasında valilikte gönderiyordu hasar tespit için ekip ama en iyisi İstanbul üniversitesi diye diliyorum

• Karşılıklı laf dalaşından uzak duralım ve ufak depremleri artık paylaşmayalım, en kötü akşam ve sabahları tüm gün ve gece için paylaşabiliriz, gereksiz kalabalık yapıyor..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 99 depremi sırasında valilikte gönderiyordu hasar tespit için ekip ama en iyisi İstanbul üniversitesi diye diliyorum

Ozaman zorunlu olarak gönderdiler zaten depremden etkilenen evlerin tümü için. Ama 3000 dolar demişsin kaç yılında yaptırdınız bunu ? Böyle bi fiyat bana mantıklı gelmiyor. Eğer gerçekten bu fiyatlarda ise kolayına kimse yaptıramaz zaten.

• Ozaman zorunlu olarak gönderdiler zaten depremden etkilenen evlerin tümü için. Ama 3000 dolar demişsin kaç yılında yaptırdınız bunu ? Böyle bi fiyat bana mantıklı gelmiyor. Eğer gerçekten bu fiyatlarda ise kolayına kimse yaptıramaz zaten.

99 da yaptırdık üniversite yaptı başındada bir Prof vardı. Bize sayfalar dolusu dosya verdiler bellide o dönem talep çok diye fiyatları arttırmış olabilirler randevu ile çalışıyorlardı

• ExcuseMe çok kalpsamlı bir çalışmaydı zemin etüdü yapıldı baya bir kazdılar makineyle oradan toprak örneği aldılar kolonların röntgeni çekildi çimento örneği alındı falan . Bizim binada bir şey çıkmadı ama 7,2 deprem gördümü gördü . Bundan sonrası Allah’a kalmış

• 1-

CENK YALTIRAK

Olan depremleri konuşup konuşup unutmak yerine olanı biteni anlayıp, daha çok çalışmalıyız. Bu tür deprem serilerinden sonra her şey yatışınca olmamış gibi yapmamalıyız. Belki şu anda tüm Marmara sistemine daha dikkatli bakmalıyız. Anlamak ve hazırlanmak şart.

2-

CENK YALTIRAK

Kamu yöneticilerinin bilime kulak vermesi tek umudum. Bilimcilerin kayıkçı kavgası yapacağı veya kendi fikrini rastgele açıklayacağı bir zamanda değiliz. Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir...

3-

CENK YALTIRAK

Resim

4-

CENK YALTIRAK

Bu konuda elimizden gelen şey sadece olanı biteni elden geldiği kadar incelemek. Bozuk, kaygan bir yolda hızla giderken “emniyet kemeri takalım mı?” diye sormadığımız gibi tedbiri elden bırakmayıp kişisel önlemleri alalım.

5-

CENK YALTIRAK

Son olan depremler bambaşka bir şekilde ve alanlarda yeni olayların gerçekleştiğini açıkça gösterirken, eski fay modelleriyle bunları açıklamaya çalışmak yanıltıcı ve yersizdir.

6-

CENK YALTIRAK

Deprem gerçeğini tam olarak anlamaya çalışan, herhangi bir gruba eklemlenmeden bağımsız araştırmalar yapan bir yer bilimci olarak; eksik haritalar üzerinden beyanatta bulunan, tüm araştırmalar bitmiş gibi konuşan bilimcileri de bilimsel düşünceye ve akl-ı selime davet ediyorum.

7-

CENK YALTIRAK

Marmara fay haritalarının eksik olduğunu şu an olan depremler göstermektedir. Tüm fay çalışmalarının bittiği beyanı gerçek değildir. Marmara Denizi fayları ancak üç boyutlu sismikle çalışıldığında bilinecektir.
    Bu nedenle tüm verileri 3D birleştirerek çalışmaya devam ediyoruz.

3 Mal editiert, zuletzt von Soykan T. ()