Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İsmail yk nın yala dur şarkısını dinle bir şeyin kalmaz üstad.Millet öyle yapıyor sanırım...

Hahaha. Ben teslim oldum haci. Ne gelirse Allahtan somucta. Umarim kis ilik gecer. Kar soguk olmadan kisi atlatiriz. Belliki yolumuz uzun.

• Deprem konusunu bu kadar da dillendirmeye lüzüm yok uzmanları dinler yorumlarsında kaos ortamı yaratma çabası da nedir onu anlayamadım?Deprem geçti gitti herkes hayatına işine gücüne devam edecek saniyede bir bildirim atma da neyin nesi?

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Çok abartılıyor bu deprem karaburunda 6.3 oldu komşu adada evler yıkıldı karaburunda binada hasarlar oluştu bu kadar konuşulmadı ülke olarak zateb 1 derece deprem kuşağındayız normal bunlar.

• Günaydın kardaşlar naçizane tavsiyem biraz soğukkanlı olunuz 7.4 izmit depreminden sonra binlerce artçı oldu ve ben deprem merkezine 7 km uzaktaydım. Biliyorum zor ama

Tedbiriniz her daim olsun ama hayatta devam ediyor biraz uzaklaşın stresten

• Ufak depremler herzaman oluyor tabikide hissetmediğimiz yalnız kandilinin ve bilim insanlarının üstünde durduğu kuzel anadolu fayının orta marmara çukurundaki hattın hiç hareketlenmediği buna karşın ucunun deprem üretmeye başladığı orta kısım direniyor bilim insanlarını tedbirin edende bu ve son 20 yıldır bu hatta böylesine yoğun bir hareketlilik olmamasıdır kaynak bilim insanları iyi forumlar

• Ufak depremler herzaman oluyor tabikide hissetmediğimiz yalnız kandilinin ve bilim insanlarının üstünde durduğu kuzel anadolu fayının orta marmara çukurundaki hattın hiç hareketlenmediği buna karşın ucunun deprem üretmeye başladığı orta kısım direniyor bilim insanlarını tedbirin edende bu ve son 20 yıldır bu hatta böylesine yoğun bir hareketlilik olmamasıdır kaynak bilim insanları iyi forumlar

Evet dün Habertürk de de teketek programında bunu söylediler

• Deprem konusunu bu kadar da dillendirmeye lüzüm yok uzmanları dinler yorumlarsında kaos ortamı yaratma çabası da nedir onu anlayamadım?Deprem geçti gitti herkes hayatına işine gücüne devam edecek saniyede bir bildirim atma da neyin nesi?

Marmara denizinde 3 tane 7.2 1 tane 7.6 deprem bekleniyor. Eger gerceklesirse suan yorum yazdigin ne pc kalir nede elindeki telefon. Arti ulkenin guvenlik riski. Sorun su ki biz hep deprem olunca depremi hatirliyoruz. 20 yildir sesimiz cikmadigimiz icin donusum saglanamadi. Kaynaklari bosa harcadik. Hukumet eger 7 ve uzeri depremler olursa iktidari kaybedecegini bilip ona gore onlemlerini almali. bizde susup depremi gundemden dusurmemeliyiz.

• Vardır bu depremin de birçok hikmeti elbette

Arayana çok mesaj da var ders de var

Mesela ;

Cep telefonu operatörlerinin Çöküşünü 7 şiddetinde bir depremle değil 5.9’da ölçmemiz çok hayırlı oldu

En azından operatörlerin ne MAL olduğunu çok iyi öğrendik bu depremle.

Kendilerini düzeltmeleri için toplum baskısı kaçınılmaz artık

• Celal Şengör hocam ve diğer İTÜ'de ki hocalarım dün teke tek programında Kuzey Anadolu fay hattının uzun bir zamandır deprem üretmediğini ve Kumburgaz segmenti üzerinde yüksek bir basınç oluştuğunu ve bu fay hattının dünkü depremden sonra batısından itibaren kırılmaya başladıkları konusunda hemfikirler.