Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bolgede yasayan herkese buyuk gecmis olsun, 1 derece alta kadar artcilar olabilir kurali bu bolgede biraz daha yukselebilir, 5 civari hatta 5.2-5.5 buyuklugunde artci gelebilir.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu yaşanan depremler izmir fayınıda harekete geçirirmi bilen birisi söylerse sevinirim

Merkezleri uzak 2 fay hattı, sanmıyorum ancak şuanda bölgede birbirine yakın çok fay var ve bu faylar rahatlıkla 5-6 arasında deprem üretebilir, izmir fayı değil ancak bozkurtun devamı şeklinde afyona doğru uzanan hatta bir deprem olabilir bu bölgede artçı anlamında depremleride görebiliyoruz şuanda

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben bu etkileme meselesinde biraz farklı düşünüyorum.Direk reddetmemek gerektiğini düşünüyorum.bazı faylarda birikmiş enerji oluşan depremin enerjisiyle (Depremi hisseden yerlerde) tetikleme görevi görebileceğini düşünen biriyim.Umarım kimsenin zarar göreceği bir durum ortaya çıkmaz.Depremden etkilenen herkese de geçmiş olsun.

• İzmirle ilgili bilgilere bakarken 2 yıl önce Tübitak ın yaklaşık 100.000 usd lik finansal desteğiyle "HENDEK PROJESİ" oluşturulmuş.Projeyi 9 eylül üniversitesinin gerçekleştireceğini kısaca DAUM olan ve hedeflerinin en tehlikeleri fayların tesbiti ve olası depremlerin öngörülmesi amacını taşımaktaymış.DAUM la ilgili link http://daum.deu.edu.tr/?page_id=5&lang=tr

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Afyon korkutucu gitmiyor mu ufaktan artçılar başladı orada da dikkat edilmesi gerekiyor!

Çardak ile dazkırı sınır ilçeler aynı depremin artçıları anormal bir durum yok şuan hatta artçılar düşük kaldı diyebiliriz. Burdur’daki deprem fırtınasının sebebi bence bu depremdi ama kafamı karıştıran birşey daha mevcut komşu bölgelerdeki büyük deprem sayısı birden fazla olabiliyor, yakın civardan ama başka bir lokasyondan gelicek bir büyük deprem daha beni şaşırtmaz. Bölgenin en az 1 hafta tedbirli olması lazım..

• Önceki gün Girit'te başlayan deprem hattı Ege Bölgemize kadar gelmiş İzmir'e de Denizli'yede çok geçmiş olsun

• Yalnız bir şey dikkatimi çekti. İzmir'deki artçılar devam ederken Denizli'de deprem olduğundan beri İzmir'de hiç bir artçı meydana gelmedi,çok ilginç.

• Yalnız bir şey dikkatimi çekti. İzmir'deki artçılar devam ederken Denizli'de deprem olduğundan beri İzmir'de hiç bir artçı meydana gelmedi,çok ilginç.

Evet onu ben de fark ettim yazacaktım şimdi. İki depremin bağlantılı olduğunu düşünmüyorum ama bu hareket garip bayağı.

• Çardak ile Dazkırı birbirine yakın ama

Dazkırı , Dinar ile Çardakın tam ortasında

Çardak’taki bu günkü depremle 95 yılında Dinarda gerçekleşen 6.1 büyüklüğündeki deprem arasındaki ilişki nedir? Asıl meselemiz bu olabilir

İzmir Denizli arasında düşük olasılıklı ilişkiyi düşünmekten daha acili Çardak-Dinar Arasındaki ilişkiyi çözmektir ( mesafe sadece 57 km)

Yada bugünki deprem, Dinar depreminin devamıdır ve enerji birikimi olsa olsa ancak bu kadardır şeklindeki biraz daha rahatlatıcı bir kanıya varanlar da olacaktır ve umarım durum öyledir

• Çardak ile Dazkırı birbirine yakın ama

Dazkırı , Dinar ile Çardakın tam ortasında

Şimdi Çardak’taki bu günkü depremle 95 yılında 6.1 büyüklüğündeki deprem arasındaki ilişki nedir? Asıl mesele bu olabilir

İzmir Denizli arasında düşük olasılıklı ilişkiyi düşünmekten daha acili Çardak-Dinar Arasındaki ilişkidir ( mesafe sadece 57 km)

Yada bugünki kırık Dinar depreminin devamıdır ve enerji birikimi ancak bu kadardır şeklinde biraz daha rahatlatıcı bir kanıya da varanlar olacaktır ve umarım öyledir

güzel noktaya değindin ayrıntılı çözümlemeleri bekliyorum ama ne afad'dan nede kandilliden bir açıklama gelmedi seferihisar açıkları depremi dahil bu kadar gecikmiyordu.. ,amatörce yaptığım analizleri paylaşacağım birazdan çözümlemeler gelince üstüne ekleme yaparım.