Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 10 ilde yaşayan ve çok şükür aramızda olan kardeşlerim, abilerim, ablalarım. Tablo çok acı biliyorum. O şehirler size korku da veriyor anlıyorum. Yaşadım. Ama zaman akıp gidecek. Memleketinize küsmeyin. Küsülmüyor da. Yaralar sarılacaktır. Kayıplar unutulmaz. Ne desek boş ama Allah sabır verecek inşallah. Ülkenin bir yerine bir şey olunca diğer yerlere olmuyor mu. Bizde oldu sizlere o günler zehir gibi geçti. Yediğiniz içtiğiniz nasıl size o zamanlar ağır geldiyse şuan bize de olan o. 4 gündür dünyamız başımıza yıkıldı. Ağlamaktan içimiz kurudu. Allah hepimize sabır versin. Allah hepimize güç kuvvet versin. Allah bir daha bize bu acıları yaşatmasın. Allah bizlere gözümüzü gönlümüzü aklımızı açma fırsatı versin ki bir daha bunları yaşamayalım.

• bu gücü neden vefat eden 18.000 insana vermedi ?

Sürekli milletin inancına sataşmaktan sıkılmıyorsun değil mi? 3. kere yazıyorum sana. Mesajların siliniyor hâlâ vazgeçmiyorsun. Burası Allah, peygamber sorgulama sayfası değil. Milletin inancına saygı duy.

• 1939 Erzincan depreminden sonra Japonlar tarafından dizayn edilmiş bu düzen. Depremden etkilenen illerimiz de bu şekilde tekrar kurulmalı. Turistik yapıları böyle bir düzen ile birleştiği zaman çok çekici bir yer haline geleceklerdir. Yaralarımızı sardıktan sonra gelen eleştirileri kabul etmeli ve bir an önce önümüze bakmalıyız. Hala tehlike bölgesi olduğu için kaybedecek vakit yok.

• Sürekli milletin inancına sataşmaktan sıkılmıyorsun değil mi? 3. kere yazıyorum sana. Mesajların siliniyor hâlâ vazgeçmiyorsun. Burası Allah, peygamber sorgulama sayfası değil. Milletin inancına saygı duy.

Canı da elinde bulunduran Allah, fay hatlarını elinde bulunduran da Allah, enkazlar altında yaşatan da Allah.

Hikmetinden sual olunmaz, Allah hepimize merhamet etsin.

Allah’ın varlığından şüphesi olan da inşallah tez vakitte hidayete ersin.

Dönüş muhakkak O’nadır.

• Videolar montajdı herhalde biz yanlış gördük bakanımız yalan söylemez herhalde?

samimi değil. hemde hiç. gözümüze mi inanalım buna mı

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Offizieller Beitrag

Yanlis hatırlıyor olabilirim duzeltebilirsiniz 6 Şubatta yasanan büyük depremden önce 1 hafta ya da 5 gün önce Kahramanmaras merkezli 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti Cenk Hocayi dinlemeyedim bu da benim dikkatimi çekmişti yani büyük deprem bir anda gelmedi öncu sarsıntılar üretti fay..

Ben o depremi yaşadım hocam. Cuma günü saat 2 civarı 4.5 büyüklüğünde deprem oldu, işyerinde sallandık bir miktar odada tektim hatta. Bende hiç denk gelemedim sanırım, o deprem bir öncü müydü hala merak ediyorum.

• Canı da elinde bulunduran Allah, fay hatlarını elinde bulunduran da Allah, enkazlar altında yaşatan da Allah.

Hikmetinden sual olunmaz, Allah hepimize merhamet etsin.

Allah’ın varlığından şüphesi olan da inşallah tez vakitte hidayete ersin.

Dönüş muhakkak O’nadır.

• Seviyoruz sövüyoruz lanet okuyoruz dua ediyoruz ağlıyoruz kavga ediyoruz barışıyoruz. Bu ülkenin vatandaşı olmak ihtiras barındırıyor. Ülkeden nefret ederek giden arkadaşlarım var kanada da abd de orda burda. Hepsi ağlıyor telefonlarda. Bizi ayrıştırmaya inatla devam etseler de biz yine bir oluyoruz. Türk olmanın bedeli de bu işte. Gel Hatay'a hristiyan kardeşlerimiz, git antepe Arap kökenli vatandaşlarımız, dön yıkılan başka şehire Ermeni vatandaşlarımız, osu busu şusu. Acı çekerken aklımıza geliyor mu kimin ne olduğu. Bize yardıma gelen azeri macar yunan İsrailli Iraklı japon. Ortak payda insan olmak işte. Bu ülke her şeyin en iyisini hakediyor. İnşallah güzel günler gelecek.

• 1939 Erzincan depreminden sonra Japonlar tarafından dizayn edilmiş bu düzen. Depremden etkilenen illerimiz de bu şekilde tekrar kurulmalı. Turistik yapıları böyle bir düzen ile birleştiği zaman çok çekici bir yer haline geleceklerdir. Yaralarımızı sardıktan sonra gelen eleştirileri kabul etmeli ve bir an önce önümüze bakmalıyız. Hala tehlike bölgesi olduğu için kaybedecek vakit yok.

Memleketimdir Erzincan hocam köylerinde de durum çok iyi ve bir de yüksek katlı bina hiçbir şekilde yapılmıyor izin verilmiyor. Şehir tam manasıyla depreme karşı olabildiğince hazır şekle getirildi. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

• Offizieller Beitrag

Ben o depremi yaşadım hocam. Cuma günü saat 2 civarı 4.5 büyüklüğünde deprem oldu, işyerinde sallandık bir miktar odada tektim hatta. Bende hiç denk gelemedim sanırım, o deprem bir öncü müydü hala merak ediyorum.

Değil Selim, orada zaten ana şok öncesi sismik aktivite yaklaşık 3-4 yıldır var. Cenk hoca mesela depremden 2 saat evvel güney ucunda fayın 6-7 tane en büyüğü 3 olan depremler var olduğunu söyledi ama bunlarda öncü olarak kabul edilmeyebilir sadece şunu gösteriyor ana şok öncesi hep yazıyoruz bu konuda depremin episentrı etrafında veya üzerinde deprem olmazken yırtılma genelde uçtan başlıyor bu sebeple mikro depremler fayların uçlarında birikiyor

• Vintersaga hocam büyük geçmiş olsun sanada, Allah beterinden saklasın. Yazdığın mesajları okudum hepsini, gerçekten verilmiş sadakan varmış etrafında ki bütün binaların yıkılıp ortada sizin binanın kalması. Çok geçmiş olsun tekrardan. Bir yardıma ihtiyacın var ise her daim buradayız.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Hocalarım biz Diyarbakır'da çok sallandık gördüğünüz üzere çok kayıp da verdik ama diğer illere göre biraz daha iyi durumdayız henüz bugün evimize girebildik kaybettiğimiz aile dostlarımız oldu halen enkazda olan bir tanıdık ailemiz de var ben bölge konusunda olsun özelden olsun aktif olmayan birçok hocamı sordum bir kısmına ulaştım fakat ulaşamadıklarım da oldu hayırlısı olur umarım, sizlerin yardımlarını da görüyoruz Allah sizden razı olsun, teşekkürler güzel insanlar 🥹🤲