Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu isten hic anlamam ama yillardir takip ederim. Benim bildigim bu buyuklukte bir depremden sonra onlarca belkide yuzlerce artci deprem olmaliydi. Eger son depremlerdeki artci sayisi dogru ise yanlis giden seyler var. Bolge halki havada sicak iken disarida olmali bence.

• bu isten hic anlamam ama yillardir takip ederim. Benim bildigim bu buyuklukte bir depremden sonra onlarca belkide yuzlerce artci deprem olmaliydi. Eger son depremlerdeki artci sayisi dogru ise yanlis giden seyler var. Bolge halki havada sicak iken disarida olmali bence.

• Yapmayın gözünüzü seveyim Naci Görür olanı söylüyor fazlasını değil, hele ki tahmin hiç yapmıyor, ülkede sismik boşlukta olan yerler belli, buralarda deprem olması demek, bunları hocanın bilmesi demek değil. Aaa bak adam doğru tahmin ediyor demeyelim..

Adam tahmin yapıyor nasıl tahmin yapmıyor Malatya dikkat edilmesi gerek demek bir tahmin Marmara 7.4 diyor bu bir tahmin değil mi sizce siz yapmayın bence?

• Adam tahmin yapıyor nasıl tahmin yapmıyor Malatya dikkat edilmesi gerek demek bir tahmin Marmara 7.4 diyor bu bir tahmin değil mi sizce siz yapmayın bence?

Pergamon hoca geçen seneden beri diyor o yerleri ona bakarsak. Yada ramazan hoca yıllardır diyo. Gün saat ay verebiliyor mu? Ülkede sismik boşlukları bilen herkes marmara'da deprem,malatya'da deprem,kahramanmaraş'ta deprem olacağını söyleyebilir. Olanı söylüyor. Gereksiz abartıyorsunuz. O zaman pergamon hoca neleri biliyor burada geçen seneden beri takip ediyorsanız. Şahsen ben bile elazığ depreminden beri malatya pütürge sismik boşluk dikkat edilmeli diye buraya kaç kere yazdım. Şimdi bende mi bilmiş oldum? Sismik boşluk yani. Burada bilinecek bir şey yok ki.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Gun saat diyorsunuz zaten günümüzde öyle bir deprem uzmanı olamaz ülkedeki sismik boşlukları bulup orada deprem olabilir demek bana gore tahmin, 30 yıl icinde büyük bir deprem olacak demek de bir tahmin,deprem konusunda bundan öteye gidemezsin zaten adam işinde başarılı diyorum siz beni yanlış anliyorsunuz umarım şimdi anlamışsınızdır..

• Pütürge civarında atım azlığı var belki 10 defa söyledim ,Doğanyol depreminde (6.8M) kuzeydoğu’da atım 1,5 metre civarındaken güney kesimlerde (pütürge ve daha güneybatısı) gerçekleşen atım miktarları 30-35cm civarında daha az olan kesimlerde var.

Bu bölge yeni bir 6>M>6.8 arası deprem yaparak atım farkını kapatabileceği gibi böyle 5-5,5-5,8’lik depremlerlede kapatabilir.Depremlerin büyüklüğü küçüldükçe meydana gelen deprem sayıları artacakdır,zaten kırılan bir kesim olduğu için yoğun bir artçı aktivitesi gözlenmeyebilir.Daha da güneybatıda erkenek segmentiyle birlikte tetiklenirse 6.8-7.0 arası bir depremde meydana gelebilir.

Naci hoca malatya fayıyla ilgili bir takım paylaşımlarda bulunmuştu bugün meydana gelen depremin malatya fayıyla alakası yok Ramazan hocayı takip edin..

İşteyim kim ne dedi/demiş bilmiyorum ramazan hoca bu işin ehli sahada çalışan ender kişilerden biridir realistdir.

• Adam tahmin yapıyor nasıl tahmin yapmıyor Malatya dikkat edilmesi gerek demek bir tahmin Marmara 7.4 diyor bu bir tahmin değil mi sizce siz yapmayın bence?

yahu sen benim yazdığımı anladın mı acaba? tahmin yapmıyor arkadaş adam sismik boşluktaki yerlerden birinde deprem olur diyor, siz alıp bunu aa bak tahmin yaptı bildi diyorsunuz. Güzel kardeşim depremin tahmini filan olmaz, burada kaç defa konuştuk bunları değil mi?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• yahu sen benim yazdığımı anladın mı acaba? tahmin yapmıyor arkadaş adam sismik boşluktaki yerlerden birinde deprem olur diyor, siz alıp bunu aa bak tahmin yaptı bildi diyorsunuz. Güzel kardeşim depremin tahmini filan olmaz, burada kaç defa konuştuk bunları değil mi?

kime neyi anlatıyorsun be abi. bunlar depremi yağmur kar sanıyor boşver yorma o güzel ellerini

• Geçen aylarda tahterevalli misali bir doğu bir batı (batıdan kastım daha çok Manisa) olmuştu bir kaç gün arayla. Şimdi aklıma o durum geldi acaba batıdan da yine bir orta kategori deprem gelir mi bakalım. Doğudan geliyor sonra Manisa selamı çakıyor ya da Manisa’dan geliyor doğu selamı çakıyor arkasından gibi olmuştu bir ara.

• Bu arada bir dipnot bırakayım Manisa’da olan 5,0 ve üzeri her depremi biz Bursa’dan iyi hissediyoruz. En son Haziranda Gölmarmara civarlarındaki 5,6’lık depreme sabah kahvaltıda denk geldim avize gitti geldi. Koltuğu ittirdiler gibi oldu. Demek ki mazallah 6,5 falan olsa Bursa’da kendimizi dışarı atacak kadar oluruz.

• Bursanin zemin maalesef iyi degil, istanbulda tehlike bir hattandi, simdi bursada her yerden hissederiz artik;)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bursanin zemin maalesef iyi degil, istanbulda tehlike bir hattandi, simdi bursada her yerden hissederiz artik;)

Hocam bizi her yer sallıyor :)) Biz Ege depremlerinden de etkileniyoruz Marmaradan da. Zaten benim deprem konusunda konumunu sakat gördüğüm yerlerden biri Bursa diğeri Yalova. Yalovalılar 99’da Kocaeli’den yıkıldılar. Ama rahatlayamadılar çünkü marmara denizinde olacak deprem belki en çok yine Yalova’yı yıkacak. Çünkü hat tam onların üzerinden geçiyor. Yalova’nın kendisinden kaynaklı risk de zaten var. Yani onlara da gün yüzü yok Bursa’ya da. Artı dediğiniz gibi Bursa’nın zemini iyi değil.