Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Varını da yoğunu da.... Bizden bir cacık olmaz babacanlar. Hakemler saatli bomba. Var da olsa yok da olsa bizim hakemlerden bir cacık olmaz.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Aykut Kocaman Fenerbahçenin en kötü teknik direktör seçimidir, 2. defa gelmesi ise en büyük hatadır. Ben olsam bir daha asla ve asla teknik direktörlük için ismini bile geçirmem, bunu alexi göndermesiyle alakasıda yok kadıköyde bile zevksiz berbat futbol oynattıran bir adam, Ersun Yenal bence uygun teknik direktördür. Hataları var mıdır vardır. Şuanda elinde bulunan takım önümüzdeki sene iyi transferlerle daha iyi hale gelecektir. Bu demek değil Ersun başarılı olur. Fatih Terim bile 2. defa G.saraya geldiğinde başarılı olamamış Ersun için bu normal karşılanmalı.

Son olarakta milli takıma Aykut Kocaman gelirse vay halimize vay, Türk milli takımı defans yaparak filan başarılı olamaz, biz ne zaman gemileri yakarız o zaman başarılı oluruz, örnek mi? 2008 avrupa şampiyonası, Aykut gelirse forvetsiz bile maça çıkarır şerefsizim..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu gün Derbi var (Gerçek derbi öyle kıytırık atletico maçları gibi değil olsa olsa derbicik olur onlar ) Realmadrid-Barça güzel bir maç olacak .Madridin kazanıp şampiyonluk şansını devam ettirmesi şart .

• Aykut Kocaman Fenerbahçenin en kötü teknik direktör seçimidir, 2. defa gelmesi ise en büyük hatadır. Ben olsam bir daha asla ve asla teknik direktörlük için ismini bile geçirmem, bunu alexi göndermesiyle alakasıda yok kadıköyde bile zevksiz berbat futbol oynattıran bir adam, Ersun Yenal bence uygun teknik direktördür. Hataları var mıdır vardır. Şuanda elinde bulunan takım önümüzdeki sene iyi transferlerle daha iyi hale gelecektir. Bu demek değil Ersun başarılı olur. Fatih Terim bile 2. defa G.saraya geldiğinde başarılı olamamış Ersun için bu normal karşılanmalı.

Son olarakta milli takıma Aykut Kocaman gelirse vay halimize vay, Türk milli takımı defans yaparak filan başarılı olamaz, biz ne zaman gemileri yakarız o zaman başarılı oluruz, örnek mi? 2008 avrupa şampiyonası, Aykut gelirse forvetsiz bile maça çıkarır şerefsizim..

Abi aslında bence milli takımda tam tersi çok başarılı olabilirdi. Dünya devi ülkeleri karşısında milli takımlarda başarıya ulaşabilenler hep kontrollü oynayan milli takımlar.

Zevksiz oynatsa da geçen seneki kadroyla bile 2. olmuş bir adam. Aynısını Ersun Yanal başarsa muhtemelen kutlanır hatta sözleşme uzatın baskısı olurdu. Bence hakkı yenildi.

Ersun Yanal'ın şu an yaptıklarından bağımsız konuşuyorum; ilk haberi çıktığında da öyle düşünmüştüm. Bence yanlış tercihdir.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bu gün Derbi var (Gerçek derbi öyle kıytırık atletico maçları gibi değil olsa olsa derbicik olur onlar ) Realmadrid-Barça güzel bir maç olacak .Madridin kazanıp şampiyonluk şansını devam ettirmesi şart .

Şu an da Lazio Roma derbisini izlemeyi yeğlerim. Barca Madrid maçları eski tadı vermiyor ya da ben alamıyorum

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Şu an da Lazio Roma derbisini izlemeyi yeğlerim. Barca Madrid maçları eski tadı vermiyor ya da ben alamıyorum

İtalyan ligi bana tat vermiyor malesef . Çok durağan oynanıyor futbol Türkiye liginden 1-2 tık daha iyidir çok fark yok arada .

• Abi aslında bence milli takımda tam tersi çok başarılı olabilirdi. Dünya devi ülkeleri karşısında milli takımlarda başarıya ulaşabilenler hep kontrollü oynayan milli takımlar.

Zevksiz oynatsa da geçen seneki kadroyla bile 2. olmuş bir adam. Aynısını Ersun Yanal başarsa muhtemelen kutlanır hatta sözleşme uzatın baskısı olurdu. Bence hakkı yenildi.

Ersun Yanal'ın şu an yaptıklarından bağımsız konuşuyorum; ilk haberi çıktığında da öyle düşünmüştüm. Bence yanlış tercihdir.

Aynen öyle, eğer İspanya'ya karşı açık oynarsan belki 3 gol atarsın ama karşılığında da 5 tane yapıştırıp gönderirler. Haddini bilerek oynamak önemli, özellikle turnuva maçlarında. Simeone bile zevksiz oynatıyor diye eleştiriliyor gerçi, o yüzden Aykut Kocaman'ın eleştirilmesine şaşırmıyorum.

• Abi aslında bence milli takımda tam tersi çok başarılı olabilirdi. Dünya devi ülkeleri karşısında milli takımlarda başarıya ulaşabilenler hep kontrollü oynayan milli takımlar.

yahu o kontrollü oyun senin ülkenin futbol dinamiklerinde yok sen ne zaman kontrollü oynadın hep yenildin elendin, ne zaman hücum yaptın o zaman ilerledin. Bunun temelinde savunma kültürümüzün olmayışı var, Aykut 2. yaptı diyorsunda hangi büyük takımlar neredeydi de sen 2. oldun, zaten forma seni ilk 3 e sokuyor. Türkiye de 2. olmak başarı değildir . Ersunda 2. olsa başarısızdır bu açık birşey

Tekrar söyleyeyim Aykut Kocaman mı Ersun Yenal mı? Bir Fenerbahçeli olarak 50 defa Ersun..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• yahu o kontrollü oyun senin ülkenin futbol dinamiklerinde yok sen ne zaman kontrollü oynadın hep yenildin elendin, ne zaman hücum yaptın o zaman ilerledin. Bunun temelinde savunma kültürümüzün olmayışı var, Aykut 2. yaptı diyorsunda hangi büyük takımlar neredeydi de sen 2. oldun, zaten forma seni ilk 3 e sokuyor. Türkiye de 2. olmak başarı değildir . Ersunda 2. olsa başarısızdır bu açık birşey

Tekrar söyleyeyim Aykut Kocaman mı Ersun Yenal mı? Bir Fenerbahçeli olarak 50 defa Ersun..

Tercihinize saygım sonsuz tabi abi, bir GS'li olarak bu konuda bana fazla sözde düşmez tabide bir futbolsever olarak fikrimi ilettim. :D

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Aynen öyle, eğer İspanya'ya karşı açık oynarsan belki 3 gol atarsın ama karşılığında da 5 tane yapıştırıp gönderirler. Haddini bilerek oynamak önemli, özellikle turnuva maçlarında. Simeone bile zevksiz oynatıyor diye eleştiriliyor gerçi, o yüzden Aykut Kocaman'ın eleştirilmesine şaşırmıyorum.

Kesinlikle aynı fikirdeyim hocam, şimdi 10 yıl önceki futbola bakıyorum birde şimdikine; aşırı fark var. Kontrollü oynamak kazandırıyor, mesela Başakşehir'de buna bir örnek. Bu şekilde şampiyonluğa yürüyorlar. Şenol Güneş başarısız olursa ilk adayım Aykut Kocaman olur..

• Kesinlikle aynı fikirdeyim hocam, şimdi 10 yıl önceki futbola bakıyorum birde şimdikine; aşırı fark var. Kontrollü oynamak kazandırıyor, mesela Başakşehir'de buna bir örnek. Bu şekilde şampiyonluğa yürüyorlar. Şenol Güneş başarısız olursa ilk adayım Aykut Kocaman olur..

Galatasarayla Fenerbahçeyle kontrollü oynayamazsın ligte, başakşehir kontrollü oynuyorda söylemediğiniz laf kalmadı yahu berbat top oynuyorlar diye:) Kontrolü avrupada oynarsın ona lafım yok. Herkesinde görüşüne saygım sonsuz ama Fatih Terim gibi bir hocada kontrollü oynatmıyor zaten takımını, buarada Şenol Güneş zaten başarısız olacaktır çünkü oyun okumayı bilmeyen bir teknik direktör kendisi, takıma kondisyonu iyi veren ama tıpkı geçen hafta f.bahçe maçında olduğu gibi oyunu okuyamayan bir teknik direktör ve o yüzden kendisinden çok büyük başarı beklemiyorum milli takım bazında..

Çok beğeniyorsanız Fatih Terimi sallayın Aykutu getirtin takımın başına, bak nasıl çıldırıyorsunuz, düşünsene arenada lig 17. si ile oynarken kontrollü oynayan bir g.saray mı yoksa Fatih hocanın taktiğiyle hücum yapıp 20 dakikada 2-3 gol bulup fişi çeken G.saray mı?

• Buarada özet görüntülerini izlediğim F.bahçe maçında çok fazla tartışmalı penaltı pozisyonu var ve gördüğüm 2 tanesi net penaltı, bunlardan biri ilk yar sonlarında ceza sahası içine ortalanan topu oyuncu bariz herkesin gözü önünde eliyle önüne indiriyor devam edilmiş, diğeride tolgaya yapılan müdahele, kısacası 1 metreo ofsayt denilen maçta 2 net penaltı en az 2 de flu pozisyon varken, hala hakem demek Feneri kolladıya getirdi demek abes..

• Tebin Mourinho derbi öncesi öncesi spiker Türk futbolu hakkında ne söylemek isterseniz diye bir soru geliyor genel anlamda söylediği iki şey vardı taraftarlardaki tutuku ve galatasaray .

• Galatasarayla Fenerbahçeyle kontrollü oynayamazsın ligte, başakşehir kontrollü oynuyorda söylemediğiniz laf kalmadı yahu berbat top oynuyorlar diye:) Kontrolü avrupada oynarsın ona lafım yok. Herkesinde görüşüne saygım sonsuz ama Fatih Terim gibi bir hocada kontrollü oynatmıyor zaten takımını, buarada Şenol Güneş zaten başarısız olacaktır çünkü oyun okumayı bilmeyen bir teknik direktör kendisi, takıma kondisyonu iyi veren ama tıpkı geçen hafta f.bahçe maçında olduğu gibi oyunu okuyamayan bir teknik direktör ve o yüzden kendisinden çok büyük başarı beklemiyorum milli takım bazında..

Çok beğeniyorsanız Fatih Terimi sallayın Aykutu getirtin takımın başına, bak nasıl çıldırıyorsunuz, düşünsene arenada lig 17. si ile oynarken kontrollü oynayan bir g.saray mı yoksa Fatih hocanın taktiğiyle hücum yapıp 20 dakikada 2-3 gol bulup fişi çeken G.saray mı?

Abi göze hitap etmesinde birşey diyemiyorum abi, beklentiler hücum futbolu şeklinde. Ama sizce Ersun Yanal'ın futbolu göze hitap ediyor mu?

Fatih Terim'den vazgeçecek kadar Aykut Kocaman'cı değilim abi; zaten GS ile uyuşması imkansız.

Eğer doğru hücum futbolunu oynuyorsa kontrole gerek yok abi ama şu an o yok ki. Misal Benfica direk dikine oynuyor, harika taktisyenler.

Benim Başakşehir'in futboluna itirazım olmadı abi, saha içi ve saha dışı ben başka yönlerden eleştiriyorum.

• şuan ki takım zaten özgüvenini yitirmiş bir takım, sence Ersun şampiyon yaptığı kadro nasıldı? yani demek istediğim bu işler kadroyada bakıyor

Aykutla uyuşamazsınız zaten rengi belli ancak empati yapman açısından yazdım yoksa zaten imkansız

Başakşehire sen değil ama senin gibi Galatasaraylı olup oyununu beğenmeyenler çok , arkanda 52.000 seyirci olacak, milyon dolarlar harcayacaksın elinde alex gibi bir yıldız ve kuvvetki hücum oyuncuların olacak ama sen kadıköyde 4-2-3-1 oynatacaksın? Aykutun problemi bu her takımı ve her maçı aynı kefeye koyuyor o yüzdende ( şike olaylarının olduğu sezonu sayamıyorum çünkü saysam birileri şaibe vs var diyecek) avrupa maçları dışında ligte oyunu domine ettiğimiz skor açısından maç sayısı çok fazla değil, Teknik direktör takımın el freni gibi resmen.

Buarada yazı tarzımdan rahatsız olma, ben birilerinin yazısının altına yorum yapıyorsam böyle uzun uzun o kişinin yazı tarzı bilgisi konuşması fikirleri hoşuma gittiği içindir amacımız kavga gürültü değil güzel güzel sohbet etmek, imkanımız olsada çay la beraber yapsak bu muhabbeti:)

• Niyetini biliyorum abi estafurullah, bilmez miyim. Aynı duygular içindeyiz.

Tartışma değil zaten fikir paylaşımı. Insallah yakın zamanda da çaylı muhabbeti yaparız abi.. :)

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Bencede aykut hoca milli takım için harika olurdu.Gerçekten milli takımda artık göze hitap eden futbolun önemi yok 1-0 olsun bizim olsun mantığıyla kupaya ulaşılmaya çalışıyor.Fransa çok başarılı oldu eh derseniz oyuncu kalitesi kesinlikle katılırım.Ama aykut hoca gerçekten şenol güneşe göre bence daha başarılı olabilirdi milli takımda.Şahsen aykut kocamanı görmeyi çok isterdim milli takımda ben.Mesela hamza hamzaoğlu 3 kupa almıştı 1 sezonda galatasaray'da ama gram top oynamıyordu takım hep 1-0 2-1 garanti skorlar alarak şampiyon yaptı.Hamza hamzaoğlu'nu konuşan galatasaraylı görürmüsünüz? Takıma vasatları doldurdu çok yanlış transfer politikası vardı ama adam net futbol ile 3 kupa aldı.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞