Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Helal olsun hayvan sevmeyen insanda sevmez demiş atalarımız

Bizim bahçede de iki tane köpeğimiz var.Stres kalmıyor sevince onları :) Yazları evin önüne su koyarız her zaman.Kışında elden geldikçe yemek bırakıyoruz.

• @manasbalasy hocam kardeşiniz gerçekten harika bir insan. Dağlara buğday serpin müslüman bir ülkede kuşlar aç kalmış demesinler diyen Hz. Ömer'i örnek almalıyız kendimize hepimiz. Özellikle bu kadar ziyaret edilen bir sitede olabildiğince insanların dikkatini bu yöne çekmeliyiz. Günde 5 kez camın önündeki kuş yemlerini tazeleyerek, evde artan tüm yemekleri sokak hayvanlarına vererek elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Unutmayalım ki onlar Allah'ın sessiz kullarıdır ve mahşerde onlardan bile sorguya çekileceğiz...

• @ahmet45 kardeşim eyvallah besliyoruz elimizden geldiğince de sevaptır diye. Siz yeryüzündekilere merhamet edin ki Allah da size merhamet etsin hadis-i şerifine uyuyoruz her halde ama ofiste güvercin beslemek garip ya :) Müşteriler olumlu tepki verdiler gerçi ama ne bileyim ya kardeş işte arkadaşlar kıramıyorsunuz.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Az daha geç gelsek forum elden gidiyomuş :) . Moderatör arkadaşları tebrik ederim vaktinde olaya müdahil olmuşlar. Sibiryalıya gerçekten şaşırdım hemşehrim bide

• iki kelam da ben edeyim. Dirilişin bitmesini bekledim. Arkadaşlar öncelikle banlanan kişiler için ''vatan hainliği'' ile aynı görüyorum diye bir tabir kullanmayalım lütfen. Bildiğiniz gibi vatan hainliği bambaşka bir şeydir. Neyse şahıslar yanlış yapmıştır ve forumdan atılmışlardır. Çok sayın kardeşlerim abilerim dostlarım hiç bir zaman başkalarından üstün olma hırsına düşmeyin eğer düşerseniz aha sonunuz böyle olur. Ben bu forum da yönetici olsam ne olmasam ne. Yanlış anlamayın forumu ve ya forumda yönetici olmayı küçümsediğimden değil. Ne olacak iki kişiyi banlayacam iki kişinin yorumunu silecem konuları kapatıp açacam. Bu işleri küçümsediğim için değil bakın üzerine basa basa söylüyorum yanlış anlaşılmasın. Bu işler gönüllü olarak sevilerek yapılır. Banlanan arkadaşlar belli ki belli bir makama gelip diğer arkadaşlara bu işlemleri yapıp kendi nefislerini tatmin etmek istediler. Ben bu foruma Kasım ayında katıldım üye oldum. Çatır çatır paylaşım da yapıyorum yorum da yapıyorum. Yönetici arkadaşlardan bir sıkıntı görmedim şükür. Model yorumlama konusunda hep diyorum bana sormayın ben anlamam :) Anlamıyorsam anlamam arkadaş yalan mı diyim yani. Bir de milletin arkasından iş çevirme konusu var. N'olcak ben başka bir dorum açsam burada ki bir kaç üstadı yanıma alsam ne geçecek elime. Burada ki yöneticiler para mı kazanıyorlar bu işten. Eğer kazanıyorlarsa helali hoş olsun kardeşim. Kısacası arkadaşlar dünya mevkileri için fırıldak olmayalım. Ben de dahil. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu müthiş demişti ;

Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için; bu kadar fırıldak olmaya gerek yok!

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• eski zaman da Alp olmak kolay değilmiş be kardeşim. Şimdi ki askerler g3 piyade tüfeğini kaldırmaktan aciz :D

• bu kızlar başa bela arkadaş ya. Paylaşım yapıyorum bitince ben sana yazacam bekle diyorum benden başka kimle ne paylaşıyorsun diyor . Gel de anlat şimdi hesap ver sabaha kadar model paylaşıyorum diye. Modeli de başka anlayacak eminim :D