Hoşgeldin 11 Ayın Sultanı Ramazan


 • Herkese hayırlı Ramazan'lar olsun inşallah.


  İnsanların göz boyamak değil, Allah rızası ve kendi nefsleri için geçirecekleri ve tokun, açın halini yurekten hissedecegi bir ay olsun.


  Sevgi ve selamlarimla

  Göz boyamak bilmem ama Allah herkese oruca orucluya saygili olmayi nasip eylesin,malum oyle bir donem ki gencler ellerinde su sokakta likir likir su icebiliyor,bize ogretilen bu degil hepimizin malumu..

 • İlk sahurla bu gece başlıyoruz hayırlısıyla Ramazana.Bu Ramazan günler daha kolay geçecektir diye düşünüyorum.Genellikle Mevsim normallerive ve biraz altı sıcaklıklar gözüküyor

  Hücum maç kazandırır,savunma şampiyonluğu

  Micheal Jordan-

 • hepimize hayırlı sahurlar, hayırlı Ramazanlar. Rabbimiz ibadetlerimizi adetden saymasın İnşallah. bir iki husus arz etmek isterim bu vesileyle. malum İslam dini hoşgörü dini, örneklik teşkil etme dini. her koyun kendi bacağından asılır, yiyen yer içen içer. yapan kendine yapar Oruç gibi bir manevi haz ve lezzetten mahrum kalana kızılmaz, kınanmaz aksine üzülünür. nasıl ki namaz kılanlar kılmayanlar için Allah'a dua edip hidayet talebinde bulunuyorsa işte öyle. hem oruç zor ibadet senede sadece 30 gün olmasından da belli kolay olanaysa emir günde 5 kere. İnşallah özellikle son 25-30 senedir adetleşen oruç ibadetine gösterdiğimiz hassasiyeti namaz ibadetine de göstermeyi Rabbimiz nasib eder. muhakkak ki her zorlukla beraber bir kolaylık vardır.

 • Bismillahirrahmanirrahim...

  Bakara Suresi, 183. ayet: Ey iman edenler, sizden öncekilere yazıldığı gibi, oruç, size de yazıldı (farz kılındı). Umulur ki sakınırsınız.


  Allah kabul etsin inşallah