GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Mart-Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2016)

• Forum artık kendini geliştirmeli. Böyle bilgi isteyen başlıklar yol geçen Hanı gibi kullanılırsa sorunlar tabiiki hiç bitmeyecektir.

Birini banlarsınız ama bu sadece o kişi için çözüm olur. Sorunu kökten halletmek en iyisi.

Yılanın başı küçükken ezilmeli. Yoksa sorunlar hep birbirini tetikliyor, tetikleyecektir de.

• Yazmak istemiyorum. Ama dayanmam mümkün değil.

Sadece 850 ye bakılmaz diyorsunuz. @dair34 ün yönelttiği soruların aynısını yöneltiyorum. Değişim ihtimali tabii ki her zaman mevcuttur. Ancak şu an ki verilere göre bize açıklayın.

Okul okumakla olmuyor ne yazık ki. Okul okuyorum diyip bir şey kazandığınızı sanıyorsanız o hiç olmuyor.

• ben kar bekliyorum mu dedim :D dunki yorumunu yeniden soyliyim dünkü verilere gore ne kar nede yağmur olur demiştim kky gözüküyor demiştim ben illede kar olacak hiçbir zaman demedim dinlemeden böyle yorum yapmanız doğru değil sanki :D

• peki ben de sormak istiyorum. senaryolarda -10'lar varken neye dayanarak soğukların kar seviyesine inmeyeceğini söylüyorsunuz?

kar yağacak, güneş açacak diye bir iddiam yok. tahminci değilim. sadece siz de veri sunmadan "kış bitti", "kar bitti" diyorsunuz ona dikkat çekmek istedim.

son olarak ta; bir çoğunuz çok gençsiniz. bu yaşta fikirlere tahammül etmeyi öğrenmenizi tavsiye ediyorum.

• Modeller gerçekten daha da kötüleşmiş İstanbul ve batı bölgelerde kar beklemiyorum her zaman dediğim gibi. Soğuma olacak ama karsız kötü bir durum. Bazı arkadaşlara son gülen iyi güler demiştim bunu kar yağmayacağı için değil (keşke yağsa) tahminim inşaallah tutacağı için söylüyorum onlar da çok erken ümitlendiler ama durum ortada bekleyip göreceğiz.

• peki ben de sormak istiyorum. senaryolarda -10'lar varken neye dayanarak soğukların kar seviyesine inmeyeceğini söylüyorsunuz?

kar yağacak, güneş açacak diye bir iddiam yok. tahminci değilim. sadece siz de veri sunmadan "kış bitti", "kar bitti" diyorsunuz ona dikkat çekmek istedim.

son olarak ta; bir çoğunuz çok gençsiniz. bu yaşta fikirlere tahammül etmeyi öğrenmenizi tavsiye ediyorum.

siz benim yaşımı nerden biliyorsunuz..senaryoların sanki yuzde 90 ında -10 var..1 tanesınde bıle yok bu aksam..bence sızde uyanmalısınız..:)

• foruma üye olmadan evvel kar tahminimi accuweather ve mgm ye göre yapardım çünkü hep bir belirti olurdu anlardım kesin kar geliyor diye ama ne mgmde ne de accuweather da kar izi yok ecmwf modelinde durum fena değil gfs yine kötüledi açıkçası istanbul sahil bence kar beklemesin bizim için kış bitti en fazla gece sulu kar görürüz dahası olacağını düşünmüyorum hayırlısı

• foruma üye olmadan evvel kar tahminimi accuweather ve mgm ye göre yapardım çünkü hep bir belirti olurdu anlardım kesin kar geliyor diye ama ne mgmde ne de accuweather da kar izi yok ecmwf modelinde durum fena değil gfs yine kötüledi açıkçası istanbul sahil bence kar beklemesin bizim için kış bitti en fazla gece sulu kar görürüz dahası olacağını düşünmüyorum hayırlısı

kaç gündür bende aynı seyi savundum ama benden kötüsü olmadı burda..bakıyorumda bır cok kısı mantıgın yolunu buluvermıs..bence üzülecek hiç bir sey yok..bu sene guzel gectı dıyebilirim kendı adıma..aralık 30 dan ocak 20 ye kadar ıstanbul gibi bir yer 3 defa kar aldı..yorganlık örtülerde olustu..e burası ıcın bence gayet ıyı bır kıs..2006-2007 ve 2013 2014 kısını yasasaydık daha mı iyiydi..bosverın..allah ömür versın bir de sıhhat tabıkı..daha kıslarımız var görecek ınsallah

• bence 2. Sistem icin hala umut var hem ne olacak ki seneye la nina :) eger seneye vortex gelecekse bu sene bu sisteme gerek yok tabii herseyin hayirlisi

sen la nına oldugu zaman kısların sert gececegı garantı falan mı sanıyosun..:) bak bılıp bılmeden konustugunuz zaman ben tepki verince bana kızıyosunuz..türkiye enlemlernde ve cografı yapımızda la nınada olsa el nınoda olsa bunlar kısın genel durumu ıcın belırleyıcı parametreler olamazlar...! bir cok etmen daha lazım..azor sıbırya,ızlanda..azor olsada derınlıgı cok onemlı..yanı burda 40 tane sey sayabılırım..bılgı sahıbı olmadan fıkır sahıbı olunursa boyle bol işkebmeden sallanır tabi..

istersen sen okuldakı tum ogrencılere sımdıden seneye la nina var kar cok yagacak dıyebılırsın:)

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım 2020) 445

• Samet
    2. Replies
      445
      Views
      51k
      445
    3. Interstellar

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 264

• Samet
    2. Replies
      264
      Views
      3.9k
      264
    3. Samet

1. Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi 5.1k

• Interstellar
    2. Replies
      5.1k
      Views
      543k
      5.1k
    3. OnuR

1. Ankara Özel Raporlar - Yorumlar 6.1k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      6.1k
      Views
      397k
      6.1k
    3. GOJIRA

1. MGM Tahminleri Değerlendirmeleri ve Yorumlamaları 3.4k

• UmuTCaN
    2. Replies
      3.4k
      Views
      213k
      3.4k
    3. Aykut53

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.7k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.7k
      Views
      297k
      3.7k
    3. agger

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      88
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 1

• Samet
    2. Replies
      1
      Views
      75
      1