Ocak ve Şubat Nasıl Geçecek?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Boş muhabbetler yapmayın. Veriler çok güzel. Sistem geliyor. Hem siklonik hem deniz etkisi. Üst seviyelerde soğumanın modellerde göründüğünden kuvvetli olmasini ve varolan yagisa konvektif yagisin da eklenmesini bekliyorum. Rüzgar şiddetli bir şekilde yıldiz-poyraz arasi yönlerden esecek. Ayrıca MGM tahminine laf etmeyin ve değistirmesini beklemeyin. Çünkü Istanbul için kar Pazartesi öğleden sonra başlayacak. Öncesinde karla karışık yagmur var. Bu arada beklenen bir şiddetli yagış vardı hatirliyor musunuz? Hani Çarşamba günü görünüyordu... Birkaç gün önce tedbirli olun fos da çıkabilir demiştim hatırlayanlar vardır. Fos çıktı işte o. Diyagrama bakarsaniz görürsünüz. Göründüğü gibi kuvvetli olmayacak.

• Root 8i gibi birşey beklemeyin dedin oldu ... ay ortasından sonrası dedin gelio .. şimdi sana yine soru sorcam :) görünen sistem batı karadenizi nekadar etkiler ?
    Zonguldak deniz kenarında olduğu için biraz daha alan daraltarak kendi ilimi sorayım ...

• istanbulda kar yoğun olarak nezmn başlar kaç gün etkili olur okulları tatil ettirebilecek gib bekliyormusunuz bu arada anadolu yakası çamlıca tarafları nasıl olur TEŞEKKÜRLER

• Bünyamin Üstad da bugün radyoda İstanbul için kar ihtimalinin olduğunu ancak sınırda gezindiğini olmayabileceğini de belirtti. Bir önceki sistem için kesin konuşmuştu. Bu sefer daha temkinli gidiyor nedense.

• Bünyamin Üstad da bugün radyoda İstanbul için kar ihtimalinin olduğunu ancak sınırda gezindiğini olmayabileceğini de belirtti. Bir önceki sistem için kesin konuşmuştu. Bu sefer daha temkinli gidiyor nedense.

O Bünyamin "üstat"; egoist, sağlamcı kişiliği ve saçma sapan tahminleri sebebiyle nefret ettiğim bir tahmincidir. Hatta bir tahminci bile değildir. Takip etmemenizi öneririm. Ayrıca madem tahminlerine güveniyorsunuz; o zaman sık sık tahminlerini dinliyor olmalıydiniz. Geçen sistemi ilk basta israrla reddettiginden, 10 Aralikta sistem beklediginden ve ikisini de tuttaramadıgından haberiniz olmadigina göre takip de etmiyormuşsunuz. Söylediklerime inanmıyorsanız girip Twitter'ına bakın ne yazmış diye. Ben üşenirim derseniz gerekirse foruma screenshot atarım. Forumumuzun o kadar yazarı varken tahminleri sallamadan başka bir şey olmayan elalemin üç beş lafına güvenmenizi hiç yakıştıramadım.

Istanbul kar alacak, net. Trakya da iyi kar alacak. Muhtemelen sistem Kuzey Ege ve Güney Marmara'yı da güzel etkileyecek. Siklonun konumuna göre Ege de şanslı olabilir. Birkaç gün sonra konuşuruz bu tür kritik yerleri.

• Bu efsane yarısı sistemden sonra modeller çok karışacak. Hakiki efsaneye hazır olun. Tarih vereceğim. Bu kış efsane olacak. ;)

• Bu efsane yarısı sistemden sonra modeller çok karışacak. Hakiki efsaneye hazır olun. Tarih vereceğim. Bu kış efsane olacak. ;)

Sabırsızlıkla bekliyoruz hocam en büyük balina gelecek sozlerinizden bunu anlıyorum. :D

• Root veya yetkili arkadaşlardan biri sınavlarım yüzünden uzun süredir uzak kaldım. Model falan hiçbir şey takip edemedim. İki sorum olacak:

1. 17-18 Ocak'ta önemli bir yağış olur mu? (Matematik finalim var :( )
    2. 24 Ocak'a kadar sistem devam eder mi? Uçuşlar etkilenir mi?

Şimdiden teşekkürler.

• Root veya yetkili arkadaşlardan biri sınavlarım yüzünden uzun süredir uzak kaldım. Model falan hiçbir şey takip edemedim. İki sorum olacak:

1. 17-18 Ocak'ta önemli bir yağış olur mu? (Matematik finalim var :( )
    2. 24 Ocak'a kadar sistem devam eder mi? Uçuşlar etkilenir mi?

Şimdiden teşekkürler.

18 Ocakta kar fırtınası var.
    24 Ocakta devam eder gibi görünüyor şuan. Kesinlik yok.