Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar bu sistemin İstanbul'da ve karadeniz kıyılarında örtü yapması pek muhtemel gözükmüyor. Aysonu sitemine de çok bel bağlamayın istatistiksel olarak zor bir ihtimal nasip böyleymiş. Yalnız Kış başı Kandilli'ye çok bindirdik genel olarak İstanbul'da bu kış kar yok açıklamalarına adamlar tutturdu haklarını da verelim.

Haklarını verecek bir durum yok Cfs modeline göre tahmin yaptılar. Bende ozaman bakıp o modelin uzun vadeli tahminlerini inceler derdim istanbula kar yağmıyacak diye. Ayrıca hep kılpayı 1-2 derecelik sıcaklıklarla kar yağışları kaçtı bunları kimse bilemezdi. Eğer Şubat sonundaki olası sistemdede yağmazsa Cfsyi kutla daha mantıklı kanımca.

• Kar tepede yim efsane Yoğun kar yağıyor

bir çok araç yolda kaldı

burada olmalıydıniz :gun_bandana::gun_bandana:

Fotoğraf bekliyoruz. :)

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Havaforumdan ayrılmayan varlık hocam sen ne mesai yaptın ne emek harcadın valla helal olsun sana kac gündür takipteyim yoğun bir sekilde tüm yorumlarınızı okuyorum da hakikaten taktir ettim sizi allah emeklerinizi boşa çıkarmasın elinizden geldiğince de gelen tüm sorulara yorumlara cevap atıyorsunuz, kendi adıma teşekkür ederim umarım ha simdi ha şimdi diye diye helak olduk hepimiz ama inşallah biran önce bembeyaz olur buralar 2 yılın acısını çıkarırız kacan balik büyük olur derler ama biz bu defa orkayı yakalamayı başarırız 🐳 tebrikler başarılar...

👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

• Haklarını verecek bir durum yok Cfs modeline göre tahmin yaptılar. Bende ozaman bakıp o modelin uzun vadeli tahminlerini inceler derdim istanbula kar yağmıyacak diye. Ayrıca hep kılpayı 1-2 derecelik sıcaklıklarla kar yağışları kaçtı bunları kimse bilemezdi. Eğer Şubat sonundaki olası sistemdede yağmazsa Cfsyi kutla daha mantıklı kanımca.

Adı üstünde tahmin zaten bir taraf modellere bakıp kış sert geçecek derken bir taraf ise geçmeyeceğini belirtti. Nasıl modeller tutuğunda kar yağışları geldiğinde geleceğini söyleyenleri tebrik ediyorsak gelmeyeceği yönünde tahmin yapanları da tebrik etmekten doğal bir şey yok diye düşünüyorum. Ne olursa olsun ama hocaların emeğine sağlık sonuçda kar yağdırma güçleri yok yanılmalar her zaman olacaktır. Takibe devam

• Havaforumdan ayrılmayan varlık hocam sen ne mesai yaptın ne emek harcadın valla helal olsun sana kac gündür takipteyim yoğun bir sekilde tüm yorumlarınızı okuyorum da hakikaten taktir ettim sizi allah emeklerinizi boşa çıkarmasın elinizden geldiğince de gelen tüm sorulara yorumlara cevap atıyorsunuz, kendi adıma teşekkür ederim umarım ha simdi ha şimdi diye diye helak olduk hepimiz ama inşallah biran önce bembeyaz olur buralar 2 yılın acısını çıkarırız kacan balik büyük olur derler ama biz bu defa orkayı yakalamayı başarırız 🐳 tebrikler başarılar...

👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Çok teşekkür ederim. Aslında kış biraz daha hareketli geçse çok daha motivasyon ile çalışır kat kat veri paylaşımı yapardım. Nasip şu ana kadar böyleymiş. Çıraklıktan kalfalığa geçtik, Allah'ın izniyle ustalık dönemine önümüzdeki sene ile birlikte geçmek istiyorum. O zaman çok daha farklı olacak. Tekrar teşekkürler.

• Kendi tahminimi yazıyorum. İstanbul 2017 Godzilladan sonra 5-6 yıl boyunca öyle bir sistem alamaz diye düşünüyorum, iki senedir yağmayan kar bu saatten sonra gelmez diye düşünüyor, he olurda gelirse başımızın üstünde yeri var ancak sadece havada görürüz ?(

• Yok ya ben suan sunu anliyorum. Gecen senenin ayni durumu yasiyoruz. -10lar girmiyo bisey degismemis. Bence bisey nasil devam ederse oyle surer. Bu istisna olur gelirse gelmiyo. Gelen eriyo. Karadeniz deniz suyu sicakliklari da uygun 6 7 derecelerde. 13 dereceyken 2013 te kirimdan sistrem gelmisti. O bile gelmiyo. Hicbir hoca konu da acmadi 15 subata kadar bir konu acilmazsa mart ayini beklemeye başlayın.