Beiträge von mrtzfn

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Ya hocam gerçekten bu çamur atma mevzularını geçelim artık. Kimsenin kimseye çamur attığı yok. Burda konuşulanları söylüyorum size. Yara yara gelecekti gelmedi diyorum, batılamaya başladığında son 3-4 gündür bakın nasıl doğulayacak, doğulayacağı kesin, doğulu gelecek hiç merak etmeyin gibi gerçek dışı insanları ümitlendiren sonrasında bu kesin konuşulanlar fos çıkınca çamur atan ben oluyorum. Artık hakkaten geçelim bu lafları. Kimse kimseye çamur atmıyor ama bu kesin konuşmaların yanlış olduğunu birisi çıkıp söylediğinde hemen bir taşlama politikası. Sözüm size değil bu forumda insanlara kesin yargılarla sistemi kendi getiriyormuş havasında olanlara. Saygılar.

Profilimide silerseniz sevinirim. Ben baktım ayarlar bölümünden herhangi bir ibare göremedim. İyi forumlar.

Merak etmeyin daha fazla burda kalıp saçımı başımı yolmayacağım. 1 dakika daha durmam rahat olun. 2.si günlerdir sistemi vermeyen birçok model varken sistemi veren model üstünden konuştuk durduk. Ama malesef sistemi vermeyen onca model ve senaryoya rağmen sistem gelecek rahat olun, yara yara gelecek gibi cümleler duyduk. Bunun adı tahmin değil! 2 senedir her sistem ihtimalinde gün verildi defalarca kesin konuşuldu ve elde var sıfır. Bence biraz özeleştirinizi yapın ve eleştiriye açık olun. Çamlıca tepesinde kartopu oynuyoduk lafta. Artık birbirimize çamur topları atarız.

zaten modeller işimize gelmedimi saçmalıyor diyoruz..havayı modeller belirlemiyor sonuçta.kıyuıların kar şansı kalmadı artık bana göre..kış bitti diyemem tabiki ama bu senede olmadı diyorum artık kendime.sağlık olsun.ben azından konumumda 2 saatlikte olsa yerde kar görüp,kar topu oynayabildim.ne hallere geldik..

Hocam sizi sürekli görüyorum ve objektif yorumlarınızı taktir ediyorum. Bu işin bilimselliğini işimize gelince bir kenara koyup istediğimizi veren modelleri övüyoruz ve boşuna hevesleniyoruz. Bu sitede yara yara gelecek diyenlerden ses yok. Tamamen sitenin aktif üye sayısı yüksek olsun diye bizim gibi insanlar boş yere ümitlendiriliyor. Sonra bu tahmin tutar tutmaz kesin değil deniyor. Neden yara yara gelecek derken tahmin olmuyor?

Gelir:gun_bandana:jj:gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123hava-kars323hava-kars323rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123hava-kars323hava-kars323rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123hava-kars323 Bir daha böyle sıkmam. Gelmezse kafama sıkıccam artık.

Godzillalar felan beni ilgilendirmiyor %100 her tahmin tutacak diye birşey yok ama Sırf cfsye görede tahmin yapılmaz demek istediğim buydu ben haklarını vermiyorum. Şubat sonunu beklerim ona göre Cfs modelinin hakkını veririm kimsenin boş tahminleri beni ilgilendirmiyor açıkcası. Accu bile cuvalladı bu sene. Onların kendi özel veriler kullanarak yaptıkları bir tahmin değil çünkü izledigim videoda cfsnin haritalarını kullandıklarını gözlerimle gördüm abartmayın. Öveceksen cfsyi öv dostum çünkü ortada copy pastelik bir durum var.

İşte tahminler tutmayınca hep böyle oluyor. Yanlışı kabullenmek erdemdir. Nasıl sıyrılsam mantığı hiç hoş değil. Herkes modellere bakarak tahmin yapıyor. Kandillide modellere bakıp tecrübeleri doğrultusunda bir tahmin yaptı ve tuttu. Bence gereksiz bir tartışma uzatmaya değmez. Semih hoca bu kış tahminim tutmazsa bu işi bırakıcam demişti. Ben bu sözüne güvenerek hala birşeyler olacağını, kışı efsaneyle kapatacağımızı düşünüyorum. Bakalım neler olacak.

Haklarını verecek bir durum yok Cfs modeline göre tahmin yaptılar. Bende ozaman bakıp o modelin uzun vadeli tahminlerini inceler derdim istanbula kar yağmıyacak diye. Ayrıca hep kılpayı 1-2 derecelik sıcaklıklarla kar yağışları kaçtı bunları kimse bilemezdi. Eğer Şubat sonundaki olası sistemdede yağmazsa Cfsyi kutla daha mantıklı kanımca.

Tabiki haklarını vereceğiz. Adamlar bas bas bağırdı kış normal geçecek diye. 1-2 derece hiç önemli değil herkes bu tarz olaylarda sonuca bakar. Ayrıca gören 10 sistem geldi hepsi sıcaklıktan patladı sanar. Topu topu 2 sistem geldi biri bariz patladı diğeri ilçesine göre 1-2 parmak kar bıraktı yada bırakmadı. Siteyi güncel tutma isteğimi anlıyorum ama godzillalar geliyordu, sistemler yara yara gelecekti elde var sıfır. Şimdide modeller kötü deniyor. Sonuçta hep “bunun adı tahmin” oluyor. Öyle dünya yok. Tahmini yaparsın ama iddaa etmezsin. Tahmin tutmaya bilir ama iddaa patlayınca efendiliğinle kabul edeceksin. Ben kar sever olarak içim kan ağlıyor.

Var oldugumuz surece en cok girilen takip edilen site biz olacagiz. zoruna gidenin borusuna gitsin. cekemeyen anten taksin:)

Sisteme gelirsek takip edelim bakalim.son sıkımlık mermimiz kaldi.

Hocam bu seneki tahminleriniz tutmazsa siz aramızda olmıycaksınız galiba. Bu işi bırakıcam demiştiniz. İnşallah tutar mahcup olmazsınız.

acıbademde yoğunlaştı yağış arabalar ve çatılar beyazlıyor

yağış tamam sıcaklık tamam ama rüzgar eksikliğini hissediyoruz

Ben uyuyamadım seyretmekten :gun_bandana: şu an müthiş yağıyor. Tüm kaldırımlar tutuyor.

İstanbulda bu sene garip bi durum var. Çok şey beklediğimiz sistem hiçbir şey vermezken bir şey beklemediğimiz sistemler geçici de olsa yerde kae bırakabiliyor. Artık efsane istiyoruz. Ve 17si sonra geliyor gözükmekte.

17. Si sonrası sistem mi gözüküyor?