Sıkıcı Günlere Devam

 • La nina bizim için avantajlı sanırım değilmi ? Birde ne kadar sürüyor El nino ve La nina etkileri yani belirli bir süresi varmı mesela 3 yıl El nino , 3 yıl La nina bu döngü ilemi gidiyor ? Bunlarla ilgili beni aydınlatırsanız memnun olurum :)


  El Nino ve La Nina'nın bize doğrudan bir etkisi yoktur. Geçmişe baktığımızda La Nina kışlarının El Nino kışlarına göre daha soğuk geçtiğini söyleyebiliriz, Sibirya olasılığı da daha yüksek oluyor ama kesin bir kolerasyon olduğunu söyleyemeyiz. Soğuk geçen El Nino, ılık geçen La Nina kışları da olmuştur.


  Belirli bir süresi yoktur, Pasifik okyanusu su ısısı anormalisi ile alakalı bir durumdur.


 • El Nino ve La Nina'nın bize doğrudan bir etkisi yoktur. Geçmişe baktığımızda La Nina kışlarının El Nino kışlarına göre daha soğuk geçtiğini söyleyebiliriz, Sibirya olasılığı da daha yüksek oluyor ama kesin bir kolerasyon olduğunu söyleyemeyiz. Soğuk geçen El Nino, ılık geçen La Nina kışları da olmuştur.


  Belirli bir süresi yoktur, Pasifik okyanusu su ısısı anormalisi ile alakalı bir durumdur.


  Teşekkür ederim . Sayenizde bişeyler daha öğrenmiş oldum :)

 • Yağışlar 1 hafta menziline girdi.Geliyor Allahîn izniyle izlanda sistemleri.Aralık izlandalı olsun.Ocak Şubatta kara bakarız.Aralıkta yine kar görürüz inşallah.

  2000-2001-2002-2003-2004-2006-2008-2009-2011-2012-2015-???:gun_bandana:2019hava-kars323uzays3271653126hava-kars323

 • Yarin karadeniz kiyilari sogumaya baslicak yagislar orta ve sogu karadenizde olacakmis yani bati bolgeler 20 dereceye yakinken gunduzler yarin ise buralar soguk olacak zaten kac gundur soguk var efsane semih de soyledi bizim oldugumuz yerler biraz sansli gibi .


 • Kaldiramaz bu durumda.eger cumaya kadar degisim olmazsa yaklasik araligin 10 una kadar bu tarz uyuz havalara devam.onumuzdeki yagisli sistem haric.


  Hocam,modellerin bukadar oynak olmasini neye bağlıyorsunuz@? Birturlu sistemi alamıyoruz.


  Lg G3 Beat kullanılarak gönderildi

 • Teşekkürler Semih bey tahminleriniz için. Bu arada , bugün dışarda yine bir sürü evsiz insan , suriyeli ayakkabısız çocukları gördüm. Umarım sistemler olabildiğince geç gelir .