Sıkıcı Günlere Devam


 • 3-5 gün sonra tam bir ay olacak yağışsız geçen, bu iş neyin sonucudur, her kış biz aynı şeyi yaşamakk zorundamıyız anlamış değilim bunun ne pastırmayla ne de sucukla alakası var bırakın böyle tam sonbahar ortasını böyle bir durum temmuz da bile olmaz tam bir ay boyuncca yağışssız geçer mi yahu, yani bir değil iki değil artık her sene böyle bir ya da iki dönem yaşıyoruz, eskiden böyle şeyler oluyormuy du bilmiyorum, illa ki yb hakimiyetinde durgun dönemler olabilir ama sürsün sürsün 1 hafta 10 gün bilemedin 15 gün olsun 1 ay yahu dile kolay


  Gece gece iyi güldüm he sucuk lafına :D Allah ta seni güldürsün :D Ben şahsen alıştım zaman geçiyor bir şekilde biraz daha sabır sadece , herşey düzelecek inşallah 1 hafta daha sıkalım dişimizi :)

 • hangi tamhinden bahsediyorsun üstad eylül de sonbahar tahmininden bahsederken kuvvetli el nino sebebiyle bol atraksiyonlu, bol yağışlşlı bir sonbahardan bahsedimiyor muydu, bırak karı marı zateen öyle bir beklentimiz ama havalrda sonbahar benzer bir şeyler olsun yeter, eski kasımları hatırlıyorum inanılmaz atraksiyonlu oluyordu, hatta her kasım mutlaka ilk kar düşerdi ve bu istisnasız her kış böyleydi peki ne değişti dediğim gibi bu bir değil iki değil, geçen sene de buna benzerdi, ondan önceki senede, ondan önceki senede taa 2006 kasımına kadar gidiyor zaten ne olduysa o sene oldu çok iyi hatırlyıyorum 12 kasım 20 aralık arası havalar böyleydi

 • bizim saglam kisimiz on yilda bir olur soyle geriye bakin gecen sene bolge olarak guzel bir kis yasadik bu sene olmayabilir kasimin yirmisindeki sistem gibi kayabilir bazi seyler bilinsel degil tecrubeye yasamaya dayanir bunu unutmayin


 • Semih hocam size bir sorum var.
  Kasim ayinin bati bolgeler icin son yillara bakildigind sanki bu kasim gibi gectigini gozlemleyebilirmiyiz yada bundan sonraki kis mevsimi nasil bir yol cizer son yillardaki kislara paralel olarak.  Bir sorum daha var ozellikle ort ve dogu karadeniz bolgeleri bu sene kisi bol yagisli gecirecek mi cunku suan bati bolgelerde hava ilikken buralar hala soguk .


  Son yillarda bahar aylari beklenildigi gecmiyor.ilkbahar gibi sonbahar yada sonbahar gibi ilkbahar yasiyoruz.cok dengesizlesti.orta ve dogu karadeniz kisin ilk yarisi sansli.kisi normaller ve alti bitirebilir.


  Onumuzdeki kis la nina bekleniyor.en son 2012 de sanirim la ninaydi.onumuzdeki sene normaller altinda sicakliklar olabilir istatistiklere gore.

 • Accuweather bizimle dalga geciyo sanki bi gun soguk bigun ilik havalar gosteriyo orta ve uzun vadede zaten tutarliligi hic yok gibi gunluk havalarinda yanildiklarinida gordum.


 • Accuweather bizimle dalga geciyo sanki bi gun soguk bigun ilik havalar gosteriyo orta ve uzun vadede zaten tutarliligi hic yok gibi gunluk havalarinda yanildiklarinida gordum.


  Accuweather'in sadece mevsimlik tahminleri dikkate alınmalı, mevsimlik tahminleri 1 numara.


 • Önümüzdeki yaza kalmadan bitecek, 2016 sonbaharında La Nina'ya gireceğiz inşallah.


  La nina bizim için avantajlı sanırım değilmi ? Birde ne kadar sürüyor El nino ve La nina etkileri yani belirli bir süresi varmı mesela 3 yıl El nino , 3 yıl La nina bu döngü ilemi gidiyor ? Bunlarla ilgili beni aydınlatırsanız memnun olurum :)