20 Kasım'da Kar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• 2012 kışı çok güzeldi , her hafta neredeyse sistem alıyorduk. Dekler coşturuyordu bizleri , Sibirya ise çok aktifti.

Evet ya mükemmeldi ankarada her hafta kar yağıyordu artık çatılar falan kar kutlesini çekmemeye başlamışdı ust uste yağyordu hiç eriemeden her yağışında 15 20 cm sabahdan akşama kadar aralıksız bi kerede 40 45 cm yağdı 2012 de mükemmeldi yani ben öyle bi kış görmemiştim ankarada 3 yıldır hasretiz

• İstanbul da Son yıllarda 2 sene üst üste karlı kışların yaşandığı hiç görülmedi.O yüzden İstanbullular bu sene kıştan fazla bir şey beklemesinler.Diğer bölgeler için bir şey diyemem.

• İstanbul da Son yıllarda 2 sene üst üste karlı kışların yaşandığı hiç görülmedi.O yüzden İstanbullular bu sene kıştan fazla bir şey beklemesinler.Diğer bölgeler için bir şey diyemem.

Bu nasıl bir düşünce ne alaka :D

Bunun bilimsel açıklaması varmı ? Neye göre söylediniz.

Bu ne saçma bir korelasyon , bu kadar kesin nasıl konuşabiliyorsun ? Verilerini ortaya koy , sonra açıkla bizlere.

Bu yorumlarını gördükçe "Şevket Gökdemir" nickli şahıs aklıma geliyor. Ondan bir farkın yok, elinde bir veri olmadan milletin aklını çeliyorsun.

• Bu yorumlarını gördükçe "Şevket Gökdemir" nickli şahıs aklıma geliyor. Ondan bir farkın yok, elinde bir veri olmadan milletin aklını çeliyorsun.

Şevket gökdemir deme bana onun yüzünden 1,2 ay ban yedim. Aklıma geldikce deliriyorum tam aradan 1 yıl geçti. En sonunda bana özelden hepinize göstercem vs yazdıydı :D Eğer bu oysa ip ban atmak lazım.

• Aynen öyle. O Şevket , Mgm'ye mi bel bağlıyordu ?

Adam bişey anlatmaya çalışmış hemen kötüye yormayalim.dediği şey aslinda birçok yer için gecerli.bu yaşıma kadar bende rekor denecek kar i üst üste görmedim. Ama üst üste guzel kış lar olmuştur

• 1929 kışında Kasım ayında sistem almamışız sanırım , Aralık ayında 2 Sistem 6-8 aralık ve 18 - 27 Aralık olmak üzere , Ocak ayı 2 Sistem 7 - 15 Ocak ve 19 - 25 Ocak , Şubat ayı 2 sistem 1 - 12 Şubat 19 - 25 Şubat , Mart ayı 4 sistem , 2 - 4 mart , 9 - 11 mart , 17 - 21 mart , ve 23 - 25 mart olmak üzere gayet bereketli güzel bol sistemli kış olmuş :)

Not : Kasım ayı 2 hafta pastırma yazı ve ardından 23 - 25 kasım ufak bir sistemle başlangıç .

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Einmal editiert, zuletzt von The Long Dark ()

• Hiç bir yıl birbirine benzemez.1929 gibi bir kışta yaşamak pek mümkün değil.O yıllar çok soğuk olmuş, 1935-1970 yılları arasında genelde çok soğuk geçmiş.Hatta 40'lı yıllarda Afyon'a 83 cm. kar yağmış rekor değer olarak.Resmi kayıt değil ama yağmıştır bence hatta 2000 yılında yer yer 1 metre oldu diyorlar ama yaşım gereği bilmiyorum fazla.