6 Ocak Polar Sistem Efsanesi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Karadeniz üzerinden gelen sistemin en güzel yanı da görselliği olmasıdır. Cidden muhteşem bir görüntüye sahiptir yaşayanlar bilir. 5 dakikada öyle bir kar yağar ki göz gözü görmez 5-10 cm kar olur fakat belli bir süre sonra kesilir gökyüzü açılır tamam bitti kar dersiniz gözünüzü bir açarsınız tekrar kar başlamış önünüzü göremiyorsunuz :)

katılıyorum vito,hatta çoğunlukla gökgürültüsü o deli gibi yağan karın sessizliğini bozar:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• merhaba arkadaslar baya bi kısmını okudumda bu konunun sorulmuş mu göremedim bu sistemin ömrü ne kadar kac gun devam edicek kar yağışları. Kocaelideyim.

• inşallah bozulmaz çünkü daha 4 gün var ve genelde sistemler değişti gücü azaldı gibi yorumlanıyor sonradan, umarım böyle olmaz ama genelde böyle oluyor bir de benim bildiğim yukarısı iyi -20 lere yakın ama yerin sıcaklığına yansımadığı oluyor, mesela merak ettim bu 30 aralık sistemi - kaçla girdi?mi - kaçla girdi?

Einmal editiert, zuletzt von kostanza ()

• merhaba arkadaslar baya bi kısmını okudumda bu konunun sorulmuş mu göremedim bu sistemin ömrü ne kadar kac gun devam edicek kar yağışları. Kocaelideyim.

6,7,8 ocak sonra hafif ısınma ve sonra Efsane Semihin bahsettiği ikinci bomba sistem yolda

Einmal editiert, zuletzt von kazim34 ()

• Lapa lapa kar yağıcak tipi olucak gündüz hava -1 in üstüne çıkmıycak dek olıcak grsellik olucak daha ne olsun be abi mazalleh siklonlu yağışımız olsa İstanbul dan 2-3 gün haber alınamaz

Ölmezden gelsem farkedermi yaşamıyorken

Einmal editiert, zuletzt von (Bilal37) ()

• Arkadaşlar gök gürültülü kar yağışı hangi durumlarda olur ? 2012'de olmuştu sanki.

2006da da olmuştu
    Thundersnow’un 3 tipi vardır:
    Normal bir fırtına , soğuk hava ya da ılık hava kitlesi önünde bulunur ve yağış; havalar aniden soğuyunca kar şeklinde yağar.

Ağır bir kar fırtınası için elverişli koşullar sağlayan güçlü dikey hava akımı; kar fırtınası, yıldırım ve gök gürültüsü meydana getirir
    Göl veya okyanus etkisi ise, ılık suyun üstünden geçen soğuk hava tarafından üretilen bir kar yağışı şeklidir.

Gökgürültülü kar yağışı çok nadir görülen bir durumdur. ABD’nin Büyük Göller bölgesi, Kanada, Nova Scotia ve Halifaks’ta görülmüştür.

Einmal editiert, zuletzt von karmania ()

• 2012 de ankara meclisin ordayken gökgürültülü kar yağıyordu

• 2013 yılının aralık ayında da, bol dek sistemli, gök gürültülü kar yağışı almıştık. Hatırlatıyım :)

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)

• Beyler Gökhan Abur açıkladı.Haftaya Marmara'da ve iç egede yoğun kar yağışı beklediğini söyledi.:)

İsterseniz saat 8:45'te tekrar dinleyebilirsiniz.

• yanlış hatırlamıyorsam 2008 yılında trabzonda da gök gürültülü kar yağmıştı yaklaşık 40 cm kar olmuştu

• Salı günü akşamı Orta ve Doğu Karadeniz'de karayel fırtınası bekliyorum, fırtına hızlıca soğukları üstümüze çekecek ve sabaha karla uyanacağız inşallah