İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Valla Bünyamin Sürmeli bile 3/4 cm kar bekliyodu Sancaktepe civarına etrafına felan. Artık kimse havayı tahmin edemiyor. Hal böyle iken biz böyle mutlu olamayız.

Sürmeli kırkyılda bir bir hafta önce Şi kar yağışı olacak 3 ile 5 cm olacak sahilleri ince örtü yapar dedi oda havada kaldı

• Abim 2025 mi :/ 2024 kışını kapattık mı ? Olmadı ama ^^

Daha Arif efendi okuyacaktı bize :hfyeni (18): düzeliriz belki :hfyeni (18):

Istanbuldan umudumu kestim kardeşim, taaaa Trabzon'lara geldim. Arif Efendi ve arkadaşları günümüzde de çeşitli formlarla sosyal medyada hayatlarına devam ediyorlar, Etkileşim ve maddi beklentiler peşinde koşan hava meraklısı diye tabir edilen tipler bunlar. HF'yi bütün bu şebeklerden ayıran en önemli fark, bilim ile konuşmasıdır. Ve bilim ile konuştuğu müddetçe de mevcut ya da daha sonradan ortaya çıkacak aktörlere rağmen bu işin first classı olmaya devam edecektir. Umarım 4 Şubat Hakan (Allah rahmet eylesin) abimizin bakış açısından uzaklaşmadan, onun fikirlerine sıkı sıkıya bağlı bir duruşumuz olur. Kar, yağmur, güneş hepsi bizim dışımızda ama insanlara gerçek olasılıkları vermeye devam ettiğimiz müddetçe HF bir numara olarak kalmaya devam edecektir.

• Bu orta da4 5 güne kadar gözükmeyen 16 17 sistemi acayip bir hal aldı yağış bakımından karayel le gelise sürpriz e açık

birde soğuma olsaydı off

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Istanbuldan umudumu kestim kardeşim, taaaa Trabzon'lara geldim. Arif Efendi ve arkadaşları günümüzde de çeşitli formlarla sosyal medyada hayatlarına devam ediyorlar, Etkileşim ve maddi beklentiler peşinde koşan hava meraklısı diye tabir edilen tipler bunlar. HF'yi bütün bu şebeklerden ayıran en önemli fark, bilim ile konuşmasıdır. Ve bilim ile konuştuğu müddetçe de mevcut ya da daha sonradan ortaya çıkacak aktörlere rağmen bu işin first classı olmaya devam edecektir. Umarım 4 Şubat Hakan (Allah rahmet eylesin) abimizin bakış açısından uzaklaşmadan, onun fikirlerine sıkı sıkıya bağlı bir duruşumuz olur. Kar, yağmur, güneş hepsi bizim dışımızda ama insanlara gerçek olasılıkları vermeye devam ettiğimiz müddetçe HF bir numara olarak kalmaya devam edecektir.

Yakın zaman da kar görmek için ben de memlekete gitmeyi düşünüyorum abi İstanbul'da artık kar görmek zorlaşıyor bu işin sonu ne olacak bilmiyorum

Çok haklısın abi bütün benliğimle katılıyorum sana

Keşke herkes rahmetli hakan hocamın yolunda gidebilse çok farklıydı bence bu camia da bir numara idi

Artık işi popülerliğe döktüler bu yüzden dolayı da insanları kandırma derdine düştüler ve bunlara inanlar da çok fazla bunu da anlamak güç bir şeye körü körüne inanmak çok saçma bu yüzden dolayı Arif hoca benzetmesi yapıyorum :)

• İstanbul şehrimiz uzun süredir kuru soğukların esiri olmuş durumda. Güzel seyirlik kar yağışları almadık mı aldık ve hatta bazı ilçelerde yer yer çatılarda beyazlama oldu mu oldu. Biraz olsun kar hasretimizi gidersek de bu şehrimize asla yetmez.. Önümüzdeki 72 saat içerisinde yavaş yavaş şehrimiz artık 10-12 derecelerin üzerine çıkmış olacak

Uzun vadede ise sonunu şu an için konuşamayacağımız olası senaryo sistemleri görünüyor. ECMWF ve GFS gayet güzel kar öngörüleri yapmış. 10 günlük ortalama yağış birikimimiz de son zamanlarda hiç olmadığı kadar iyi seviyelere gelmiş. (Google'da kar vermiş.. Birkaç saate kalmaz yağmur der diye tahmin ediyorum.) Önümüzde heyecanlı süreç var. Takipteyiz...

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)