İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Niye rezalet olsun İstanbul yuksekleri kar görür hocam öğlen güncellemesi de hiç bişey yoktu

Zaten yarım günlük vurkac bı sistem ne bekliyorsunuz ki camlicaya çıkarız aydosa gideriz bişey yaparız

Bı tık daha evrilirse her yer kar görür

Sabah ve öğlene göre çok iyi

Ocağın 13'ünde aydosa ince örtü yapacak sistem olmuşsa hedefimiz ve bundan keyif alıyorsak daha da takibe gerek yok zaten. Küresel ısınma bizi esiri etmiş demektir. Bu ayda böyle bir soğuk ve güzel şartlar oluşabilecek bir salınım kaçırılmamalı. Düne göre rezalet bile değil daha da ötesi.

• Benim mantigimda mi bir hata var bir saat önce hiç kar ihtimali yoktu şimdi olasılık olarak kar var sabah rezalet yok da simdimi var

• Tamamdır ben sistemi bıraktım an itibariyle zaten kıyıda oturan birisi olarak beklentim yok denecek kadar azalmıştı son günlerde.

Bu sene o sene değil :S

• Benim mantigimda mi bir hata var bir saat önce hiç kar ihtimali yoktu şimdi olasılık olarak kar var sabah rezalet yok da simdimi var

Hocam yapma gözünü seveyim. Dünkü çıktıları sen de gördün. Böylesine koşullardan hafif kar ihtimaline mi sevinelim.

• Gfs - 8'e çıkmış. Akşam ecmwf'de bozdu mu tamamdır. Ondan sonra gönül rahatlığıyla afrikayı bekliyebiliriz 😁

11 Ocak ile başlayan haftada nerede olacağımı biliyorsun üstadım, bol bol kar fotoğrafları atacağım, siz Afrika'yla boğuşurken :hfyeni (18):

Soğuk törpülü çıktı ama öğlene göre kar verdi evet bakalım hala değişmeye devam ediyor nereye kadar gidecek böyle.

• Hocam yapma gözünü seveyim. Dünkü çıktıları sen de gördün. Böylesine koşullardan hafif kar ihtimaline mi sevinelim.

Kardeş sabah bozmuştu zaten öğlen neredeyse yok etti şimdi dün akşam iyi göstermişti diye bir mantık olamazki

Geçti o zaten öğlen modeli o kadar kötüydü ki sağa sola atom bombası atmamız lazım dedim havanın soğuması için

Şu görüntü gelsin ben iddia ediyorum Beylikdüzü 10 cm kar alır Arnavutköy 15-20

Avcılar'da kar yağdı derler Ümraniye vs inceden örtü olur yağış tam gece saatkerine geliyor maksimum 1 derece olur sıcaklık siftah olur bakarsın daha iyi olur

Oglenki görüntüye göre bu sistemden kar tenesi görmeden cikabikirdik şimdi resim paylasamiyorum ama kendi içinde 120 saatte bir dönüş hareketi var minik bir vorteks benzeri yapı var Ukrayna tarafında yagisida o getirmiş gözüküyor kötüye gitmesi dense iyiye giderken moral bozmayalım senin orda Silivri'de kar görürsün bu şekil