İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sistem için 8-10 gün önce ne demiş o önemli

Bilen gören varsa Allah rızası İçin söylesin

-12’lik sistem ( belki de -13 olur ) ciddi bir sistemdir metropol İçin

Hele de yarım gün Blizzard ihtimali varsa❄️⛄️

Daha 8-10 gün önceden bu sistemi okuyamayan ( eğer okuyamadıysa) 20-25 gün sonrası İçin bi zahmet büyük konuşmasın

Üşenmedim 10 gün önceki yayını izledim. 7-8-9 Ocak gibi biraz Sıcaklık düşüşü var ama kar yapacak düzeyde değil ve sonrasında da sıcaklıklar artacak dedi

• Üşenmedim 10 gün önceki yayını izledim. 7-8-9 Ocak gibi biraz Sıcaklık düşüşü var ama kar yapacak düzeyde değil ve sonrasında da sıcaklıklar artacak dedi

Yani bizim en az 10 gündür konuştuğumuz 12-14 Ocak dönemi ile ilgili bir şey yok mu hocam

Yoksa üzülürüm , demiştir mutlaka yani öyle umut ediyorum

• Hocam buradan size destek Burak kardeşimin sorusunda cevap vermek istiyorum

Öncelikle c tesi ve pazar istanbulda 1.5 cm kar var dedi

Kendisi daha öncede böyle bucuklu santimli kar verdiginde vorteks istanbulu vurmuştu belediye nerede haberleri yapılıyordu İstanbul da

Size desteğim ise şu şekilde bunlar profosyonel insanlar bu işten gelir elde ediyorlar ama ellerinde bir smilasyon var o ne derse ona göre konuşuyorlar modele bakmıyorlar bile bu sebeple de ne zaman beklenmeyen bir aksiyon olsa bunlardan ses çıkmıyor

1.5 cm mi? Hem de İstanbul gibi her noktası Farklı iklim yaşayan bir şehirde? Moda sahili için falan söyledi herhalde bunu😅 geçen sene komediydi gerçekten 3.5 cm dediği yerler 35 cm aldı. Profesyonel olan biri asıl riske girmelidir ki takip edenlere faydası dokunsun. Ben mesela o gün eve tam saatinde döndüm işten hava forum sayesinde ve kendi öğrendiğimiz okumalar sayesinde. Bünyamin Hocaya kalsa torium Avm’ye Date’e giderdim sonra da kıza arabayı ittirirdim 😅 bunlar ciddi işler.. O zaman Naci Hoca da İstanbul için 4 şiddetinde deprem olacak desin çekilsin kenara çünkü 4 şiddetnde kesin olacak

• Yani bizim en az 10 gündür konuştuğumuz 12-14 Ocak dönemi ile ilgili bir şey yok mu hocam

Bakayım hocam ona da bi. 10 gün önceki yayında göremedim sonrakine de bir bakacağım

• Hocam dese ne olacak ki benim kızdığım modele bile bakmıyor smilasyon diyorki 3.5 cm kar oda TV ye çıkıp aktarıyor kendisi söylemiyor ki

Çok garantici bir model olduğu için ben teyit almak için izliyorum

• Yani bizim en az 10 gündür konuştuğumuz 12-14 Ocak dönemi ile ilgili bir şey yok mu hocam

ve şu ara bünyamin gizli gizli burada bu yorumları okuyup,keşke adam gibi model ve analiz araştırması yapsaydım diyordur :hfyeni (18):

• kasim ayından beri her guncellemeyi her yorumu okumuşumdur Cold.EFso üstadı,gelen olumsuz yorumlara ithamlara rağmen bıkmadan usanmadan umudunu koruyup inancımızı diri tuttuğu için teşekkür etmek istiyorum varolun.

• ve şu ara bünyamin gizli gizli burada bu yorumları okuyup,keşke adam gibi model ve analiz araştırması yapsaydım diyordur :hfyeni (18):

Yani bilimsel olarak bazı eleştiriler yada yorumlar yapabiliriz ama üzmemeye özen gösterelim , sempatik bir hocamız , severim kendisini

• Hocam bilimsel olarak nasıl elestirelim adam meteoroloji mühendisi

Benim kızdığım kendi incelememesi yoksa sizin yaptığınız gibi kafayı gomse kafa patlatsa bişey demiyicem forum olarak onun kullandığı smilasyonu alsak

Hepimiz birer bünyamin sürmeli oluruz

Burda ondan çok daha iyi seslendiren Lee vardır kesin

• 500 hpa eksi 40 lara inmeli ama 30 35 bandında 500 hpa gökgürültülü kar ve kar kalitesi açısından 850 den çok daha önemlidir.

• Burak sahillerde tutmayacak dedi 1.5 cm iç kesimler mis

😅😅😅 valla bu arada bu ihtimal gerçekleşebilir de ya da hiç yapmayabilir de ama iç kesimlerde şu an en kötü model bile 5 cm iyi çıkan modeller 10 cm falan kar gösteriyorken iç kesimlere 1.5 demek gerçekten enteresan. Bilgisini sorgulamıyorum kendisini ama bence kolaya kaçıp kötü bir simülasyon üzerinden konuşuyor kendisi analog verilenler tüm güncel verileri harmanlaması gerekirken