İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bbu sefer gidişat çok farklı. Ben ocaktan ümidi kestim.Bi tek şubat var elimizde. Yoksa işimiz zor. Yağış olarak süreklilik lazım. Çoğu yerde 400 metreden sondaj yapmaya başladılar. Mesela Muğla köyceğizde 2000mt rakımda bile suyun debisi düştü. Giresunda 1000 metrenin üzerinde bile suda büyük düşüş var. fasofiso ecek acak diyoruz ama durum gerçekten kötü.

Geçen seneki depremden sonra şubatta yağan karı pek sevemiyorum ocaklar bizim olsun :)

• İlimiz adına güzel bir güncelleme oldu bence özellikle 13-14 için. Yağış düşük görünüyor ama o şu anın meselesi değil. İzobarlar da hiç fena değil DEK sistemi olması açısıından. ULL kopartabilirdi bence ve bu güzel izobrlarla birlikte olursa, ilk gün siklon yağışları sonraki iki gün DEK aldığımız orta düzeye yakın bir sistem çıkabilir ortaya .

• İlimiz adına güzel bir güncelleme oldu bence özellikle 13-14 için. Yağış düşük görünüyor ama o şu anın meselesi değil. İzobarlar da hiç fena değil DEK sistemi olması açısıından. ULL kopartabilirdi bence ve bu güzel izobrlarla birlikte olursa, ilk gün siklon yağışları sonraki iki gün DEK aldığımız orta düzeye yakın bir sistem çıkabilir ortaya .

Burak hocamın dediği gibi yağışlar konusunda kötü ama soğuklarımız açısından bir o kadarda verimli güncelleme oldu. Eminim bir güncellemede bu kadar yağışlarla oynayan verilerimiz yine ilginç değişiklere imza atacaktır. Önümüzdeki güncellemeleri heyecanla takip ediyor olacağım :hfyeni (29):

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Arkadaş yeter da amma afrika yedik be ayın 15 inden sonrasına musallt olmaya başladı şimdide italyadaki durmadan türeyen Ab ler içine ediyor gelecek soguklarin efsane sayıla bilecek soguklar puf olup giyor Azor afendi adam gibi kafasini kaldırıp yukariya duzgun bir hamle yapamiyor habire üstümüze yatip duruyor yukarisi buz gibi aldigjmiz soguklara bak -8zar zor ite kaka ülkeye giyor.

• Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Arkadaşlar! Dışarıda müthiş bir yağiş var fırtına dahil tam sonbahar havası ...

Bu yıl el Nino da Allah'tan batılı QBO yoktu olsaydı 2007 kaçınılmaz olurdu küresel sıcaklık son 10 yılda 0.8 den 2.2 çıktı eee kar beklemek hayalcilik olmuyor mu ?

Realist olursak modellere göre bakarsak 10 ila 15 ocak arasında soğuk 17 ve 25 ocak arasında sıcak geriye şubat ayı kaldı onun da gidişatı iyi değil ❌

Lâ nina Dönemi'ne çok tepki verdik ama lâ- nina kışları daha verimli soğuk açısından tek duam küresel ölcekte VİE 7 Volkanik 💣 patlama bunun so2 50 Tg olacak ki sıcaklık küresel ölmekte 3 derece düşsün örnek verelim Toba yanardağı gibi yada Pinatubo yanardağının 3 katı kadar kül ve so² cıkışı lazım...

2 Mal editiert, zuletzt von show ()

• Arkadaşlar dısarıda müthiş yağiş var fırtına tam sonbahar havası da var varda var...

Bu yıl el Nino Allah'tan batılı QBO yoktu olsaydı 2007 kaçınılmaz olurdu küresel sıcaklık son 10 yılda 0.8 den 2.2 çıktı eee kar beklemek hayalcilik olmuyor mu ?

Realist olursak modellere göre bakarsak 10 ila 15 ocak soğuk 17 ve 25 ocak sıcak geriye şubat ayı kaldı onun da gidişatı iyi değil

Lâ nina Dönemi'ne çok tepki verdik ama lâ- nina kışları daha verimli soğuk açısından tek duam küresel ölmekte VİE 7 Volkanik 💣 bunun so2 50 Tg olacak ki sıcaklık küresel ölmekte 3 derece düşsün örnek verelim Toba yanardağı gibi yada Pinatubo yanardağının 3 katı kadar kül ve so²