İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • O nasıl yağış senaryoları Allah aşkına skalayı aşmış uzaya çıkmış , tek senaryoda değil üstelik , hayrolsun

Ani basınç ve sıcaklık değişimlerinin bir eseri olabilir mi mi hocam

• Ani basınç ve sıcaklık değişimlerinin bir eseri olabilir mi mi hocam

İlgili senaryoları incelemek gerek , birini yakalayabildim şimdi fırsatım olunca , 995’lik derinlik doğru açıda uygun( optimum ) mesafede olunca , yine yukarı doğru da kaçsa böyle güzel sonuç verebiliyor

980 bile olsa yanlış konumda bunun kadar değil çeyreği kadar BİLE yağış bırakmıyor

Atmosferde çok kritik bir önemde doğru zamanda doğru yerde olmak

• Kar seven arkadaşlarımız için toparlamak gerekirse bu sistemden pek bir şey alamayacağız. Kuru soğuklar ile geçiştireceğiz. Sonrası için de 7-8 Aralık'da emareler alıyoruz. Tabi uzun vade olduğu için ne olacağı henüz meçhul...

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Offizieller Beitrag

Teşekkürler eline sağlık.

• Şu an Beylikdüzü ilçemizde inanılmaz bir rüzgar var. Hafif bir yağmur geçişi de olmuş. Radara baktığımda da İstanbul için küçük bir kütlenin oluştuğunu gördüm. Anlaşılan vurduğu yerlere hafif yağmur yağışı bırakıyor. Önümüzdeki saatlerde kütlenin güçlenmesini bekliyorum.

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• Meteoroloji Genel Müdürlüğü gibi umutlu olmak lazım aslında. Bakınız 7 ila 9 derece arasında karla karışık yağmur senaryoları vermiş ^^

(1881-193∞)

• Meteoroloji Genel Müdürlüğü gibi umutlu olmak lazım aslında. Bakınız 7 ila 9 derece arasında karla karışık yağmur senaryoları vermiş ^^

Yağabilir , gayet normal

Kar apayrı bir mekanizma

Özeldir , güzeldir , gizemdir , Allah’ın lütfudur ❄️

DP uygun değeri gördüğü an kar da yağar kky de yağar 7 derecede

• Yağabilir , gayet normal

Kar apayrı bir mekanizma

Özeldir , güzeldir , gizemdir , Allah’ın lütfudur ❄️

DP uygun değeri gördüğü an kar da yağar kky de yağar 7 derecede

Hocam zaten biz böyle şeyleri inkar etmiyoruz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün istikrarsız tahminleri komik geliyor. Daha da komiği NTV Hava durumuna bakın birde ^^

(1881-193∞)

• Gayet olası bir tahmin yapılmış bence yadırganacak ne var ki

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerinde aşırı derece verilirken NTV'nin tahminlerinde de yağış olmayan saate kar verilmiş. Her ihtimale karşı durulursa ayrı tabi.

(1881-193∞)

• Ayrıca son Spaghetti Ensembles GFS bölgesel verilerine göre en çok kar ihtimalini %97 Şile almış durumdadır. Kısacası Avrupa yakasında ihtimaller %26'lara kadar düşerken Anadolu yakasında %97'lere kadar yükselmiştir.

(1881-193∞)

• Ayrıca son Spaghetti Ensembles GFS bölgesel verilerine göre en çok kar ihtimalini %97 Şile almış durumdadır. Kısacası Avrupa yakasında ihtimaller %26'lara kadar düşerken Anadolu yakasında %97'lere kadar yükselmiştir.

İstanbul kendi yağışını üretir 8)