İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Doğal afet yaşamış gibiyiz sanki dün gece , çoğu insan bu modda bugün uykusuz halsiz

Hocam mevsim normallerinin 10 derece üstüne çıktı. Afet sayılır

• Bahsettiğim gibi kütleler İstanbul üzerinde bozuluyor veya dağılıyor. Cape ~(J/Kg) , K, TT, convT, LI İndex vesaire ne kadar uygun olsa da rüzgar şiiri iyi değilse düzgün yağış hattı oluşmaz. Tecrübeyle sabittir bu dediklerim.

Tekil hücreler uğrayabilir yerel olarak. Ama o gördüğümüz hat direk olarak merkeze gelmesi zor.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Bahsettiğim gibi kütleler İstanbul üzerinde bozuluyor veya dağılıyor. Cape ~(J/Kg) , K, TT, convT, LI İndex vesaire ne kadar uygun olsa da rüzgar şiiri iyi değilse düzgün yağış hattı oluşmaz. Tecrübeyle sabittir bu dediklerim.

Tekil hücreler uğrayabilir yerel olarak. Ama o gördüğümüz hat direk olarak merkeze gelmesi zor.

hocam bu yaz mayısda dahil neden hiç oraj almadık ciddi bir etken var mı ? trakya yıkılırken doğu marmara yıkılırken istanbul izliyor.

• hocam bu yaz mayısda dahil neden hiç oraj almadık ciddi bir etken var mı ? trakya yıkılırken doğu marmara yıkılırken istanbul izliyor.

Basınç dizilimi vs uygun değildi. Tamamen şans.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

beni üzen bu aşırı soğumanın (resmen yaz ortasında hamak oluştu ) orajsız geçmesi üzdü . :)

• Beni de çarpti 20-25 dk yürüdüm öğlen domates gibi oldum🤣 mideden vurdu beni zalım sıcak😄

Valla hocam ben şöyle düşünüyorum dün biz savaştaydık resmen 😬

Tahminler rekorlar derken gülüp eğlendik ama bende dışardaki havayı teneffüs edince dedim bittik bu gece 🥵

Herkese geçmiş olsun hf 🔥