İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Olacak gibi güçlenerek geliyor sanırım bu sefer rotası İstanbul olacak gibi kütlelerin bakalım nolacak

hem bu sefer daha batılı hocam keşke tam batılı gelse karada güçlene güçlene 27 temmuz gibi gelirdi . :hfyeni (18): benim hayaller.
    Not : bağcılarda kuzeyde hava karardı sarıyer civarında kütle oluşuyor olabilir.

• hem bu sefer daha batılı hocam keşke tam batılı gelse karada güçlene güçlene 27 temmuz gibi gelirdi . :hfyeni (18): benim hayaller.
    Not : bağcılarda kuzeyde hava karardı sarıyer civarında kütle oluşuyor olabilir.

Aynı şekilde Sultançiftliğindede hava karardı bakalım nolacak bugün 😂

• hocam dünde beklenmiyordu resmen kırmızı kütle gelişti karaya çıkınca bağcılar üzerinde 5 dakika dolu yağdı her yerde şimşekler çakıyordu ve şiddetli diyeceğimiz bir yağış bıraktı . 2017 temmuzda istanbulda değildim ama şuan gördüğüm en şiddetli dolu bakımından 1., yağış bakımından en şiddetli 2. orajdı .
    Soru : bugün kütlelerin çapı daha küçük oluşacak değil mi cb oluşumları ?

Beklemeyenleri bilemem ama ben bekliyordum. Soruya gelecek olursak; eğer bulutun çapını soruyorsan bu anlık olarak değişebilir eğer bulutların derli toplu olup olmamasından bahsediyorsan evet dünküne göre daha dağınık bir düzen olacaktır.

• Benim gordugum en iyi oraj 28 haziran 2018 buyuk taneli dolu yagmisti diye hatirliyorum acaba onun radar goruntusu var mi ya da nerden bulabilirim

• Fazla kuzeyli oluşuyor biraz daha batılı oluşsa bence güzel oraj yakalayabiliriz akşama doğru.

Saatler ilerledikce guneye kaymasi bekleniyor aslinda. Bekleniyor dedigim icon ve arpegeye gore. Yarin ve cuma daha kuvvetli duruyor.

• Saatler ilerledikce guneye kaymasi bekleniyor aslinda. Bekleniyor dedigim icon ve arpegeye gore. Yarin ve cuma daha kuvvetli duruyor.

yarin mgm hafif yağış göstermiş

20 Nisan Perşembe MSY.svg

kesin yarın çok yağıcak mgm hafif vermiş .

:hfyeni (18):

• Bandırma dolaylarında mısır patlağı gibi kütleler oluşmaya başlamış. İlerleyen saatlerde Marmara denizi üzerinden ilerleyen bu kütlelerin yanında şehir merkezinde oluşup kuzeye ilerleyen kütleler de göreceğiz muhtemelen. Hadi bakalım aksiyonumuz bol olsun :)

• Bandırma dolaylarında mısır patlağı gibi kütleler oluşmaya başlamış. İlerleyen saatlerde Marmara denizi üzerinden ilerleyen bu kütlelerin yanında şehir merkezinde oluşup kuzeye ilerleyen kütleler de göreceğiz muhtemelen. Hadi bakalım aksiyonumuz bol olsun :)

yani arpage filan silivri açıklarında kütle öngörüyor değil mi o civarda oluşup birleşecekler ? biraz karışık bir soru oldu :hfyeni (18):

• yani arpage filan silivri açıklarında kütle öngörüyor değil mi o civarda oluşup birleşecekler ? biraz karışık bir soru oldu :hfyeni (18):

Aslında ben de bilmiyorum hocam :hfyeni (18): Özellikle kütlelerin yönü ve oluşum yeri tüm modellerde farklı. Benim tahminim bir kısım kütlelerin Marmara Denizi'nden kuzeye çıkacağı bazı kütlelerin de karada oluşup kuzey-batı arasında yönlerde ilerleyeceği yönünde. Kütleleri Silivri açıklarından güneye doğru indiren modeller de var ama, izleyip göreceğiz.