Atmosferi Anlama Gayretleri ; Tele-bağlantı Sirkülasyon denklemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ecmwf yine hayallerinizle oynayacağim der gibi nispet yapmakta. Hayırlısı bakalım

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

• Offizieller Beitrag

GEM e baktım sonrada JMA ya dedim ki JMA gibi gel:) Modelleri takip edip ama tamamen bel bağlamamız gerektiğini Cold.EFso hocam defalarca dile getirmiştir, güzel örneklerini yaşıyoruz şu aralar.. Ayın 21-23 ü dışında ay sonu daha güzel olabilir diye düşünüyorum AO-NAO şartları daha uygun bizim için..

• Gfs Gem ve Ecmwf deki 500 hpa göre bize bu şekilde yine sistem inmez şuan ki görüntüde bugüne benzer koşullar yaşarız...

• Yok , yeni başlıyoruz daha

Modellerin 192-240 vadesi çooook uzak vade

Daha az değişen verilerle şu an işimiz ve onlarda sinyaller devam ediyor

Ayrıca Yarın ve ertesi gün güçlü ayaz görürsek sistem ihtimali iyice iyice artar

Bu sabahki ayaz çok önemli bir eşikti

Hocam uşak bugün gerçekten baya soğuk an itibariyle bile gölgede bazı yerlerde buzlar erimemiş

• Çanakkale’de kar yağışının üstüne günlerdir soğuk hava var.Zaafiyeti götürecek kadar iyi soğuduğumuzu düşünüyorum ama modeller hala daha bir karara varamadı 20 ve sonrası için.Ne düşünüyorsunuz hocam. Cold.EFso

• Mjo derki benden bu kadar Noa ve Ao da ben hazırım

Ama Gfs ve Ecmwf tık yok ⛔

Olur olur az sabır bugün yada yarın Ecm nin radarına girmesi gerekiyor aslında sistemi veriyor 2 gündür ama gücü konusunda cimrilik yapıyor inşAllah o da artacak

• Çanakkale’de kar yağışının üstüne günlerdir soğuk hava var.Zaafiyeti götürecek kadar iyi soğuduğumuzu düşünüyorum ama modeller hala daha bir karara varamadı 20 ve sonrası için.Ne düşünüyorsunuz hocam. Cold.EFso

Görüşlerimde ve dün model sayfasına yazdığım yorumlarda bir değişiklik yok, son paylaşımlarından bakabilirsiniz

Verili olarak Yakın orta uzun vade genel gidişat projeksiyonu yaptım modeller sistem mistem vermiyor hatta ısrarlı Afrika veriyorken ısrar ettik , alaya da alındık doğrusu , canımız sağolsun

Şimdi modellerin geldikleri nokta fena değil ama yetmez , daha iyi olmalı

Bugün ve Yarınki sabah ayazlarının çok önemli olduğunu , iyi bir ayaz almadan kıyıların harika kar alamayacağını haftalardır söyledim, ayaz konusunda atmosfer son anda hep cimri davrandı ve sistemler cılız kaldı ( 8-10 Aralık ve 17-19 Aralık ile 12-13 Ocak hep öyle oldu şükür yağışlar iyiydi sistem beklediğimiz tüm dönemlerde ) ama bu sabah hatta 17-18 sabah bile sıkı ayaz mümkün ve bu olursa koşun devamı için stresim azalır

Bununla birlikte hala devam eden bazı huzursuzluklar yüzünden pek paylaşım yapamıyorum

Üstüne Askerlerimizin sınırda yaşadıkları keyif bırakmadı , Kahrolsun Terörizm ve yerel global uzantıları diyorum

Biz sıcak evlerimizde kar kovalarken kahramanlarımız 2 metre karda vatanı savunuyorlar , Allah onları ve vatanı korusun

• Amin inşallah. Rabbim bizleri affetsin. Onlar kurtuluşa erenlerdir. Rabbim herkese sabır versin.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

• Cold.EFso

Hat den Titel des Themas von „Sezonun İlk Ciddi Sistemi ⛄️ Uzun Vade Sert Sistem İhtimali Fikir Alışverişi“ zu „Atmosferi Anlama Gayretleri ; Tele-bağlantı Sirkülasyon denklemleri“ geändert.