Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 3 günlük Bursa'da olan küçük çaplı depremler. 1-2 haftadır bir hareketlilik var bu bölgede hayır olsun.

KM ML YER
    21.2 1.2 ERICEK-GURSU (BURSA)
    6.9 3.3 KARAHIDIR-GURSU (BURSA)
    5.5 2.0 DISKAYA-GURSU (BURSA)
    7.2 2.0 KARAHIDIR-GURSU (BURSA)
    7.9 2.7 KARAHIDIR-GURSU (BURSA)
    11.9 1.8 MESRURIYE-INEGOL (BURSA)
    7.1 3.3 MURADIYESARNIC-MUSTAFAKEMALPASA (BURSA)

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Offizieller Beitrag

Enes Mirza özet depremcikler için teşekkür daha iyi görmemizi sağladı. Bursa ve çevresi aktif fayların kuşattığı bir bölge o sebeple 4 civarı depremler her zaman olası, ama yukarıda da belirttim bu ara sanki bir tık daha fazla depremsellik görüyoruz özellikle şehrin doğusunda

• Enes Mirza özet depremcikler için teşekkür daha iyi görmemizi sağladı. Bursa ve çevresi aktif fayların kuşattığı bir bölge o sebeple 4 civarı depremler her zaman olası, ama yukarıda da belirttim bu ara sanki bir tık daha fazla depremsellik görüyoruz özellikle şehrin doğusunda

Önemli değil hocam. Bunlar sadece son 3 gün de olanlar, geçtiğimiz hafta da buna benzerleri oldu. Biraz garipsediğim için paylaştım. Bu mesajı görürse bu konu hakkında bilgili bir hocamızın yorumlamasını isterim.

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Offizieller Beitrag

Geçmiş olsun. Allah vermeye büyüklükleri 4'lere çıkarsa takip etmek lazım Maraş gibi olmasın.

ağzından yel alsın derler Berkay, takip edelim bakalım ne kadar daha yoğunlaşacak, yalnız özellikle gürsu taraflarındaki hareketlilik Bursa fayından kaynaklanır ki burada deprem aralığı oldukça fazla, en son 1855 tarihinden olduğu için bundan sonra bursa şehir merkezini direkt vuracak bir depremin olma zamanı oldukça ileride. Sorun daha çok gemlik tarafında, özellikle Gemlik-İznik Mekece-Geyve hattı problem teşkil ediyor, geçenlerde O Sistem Buraya Gelecek! belirttiği gibi mudanya-bandırma arasında deniz içerisinde bulunan bir fayda uzun zamandır sessiz( Cenl Yaltırak Hocanın haritası baz alınırsa), ve tabiki KAFın kuzey kolundaki segmentlerde olacak depremlerde Bursayı etkileyecektir

• ağzından yel alsın derler Berkay

Aynen öyle tabi ben sismik boşluğun olduğu alanı kast ederek böyle söyledim. Maraş ve Hatay'da ki hareketliliği geçen yaz başından beri hep birlikte takip ettik ve nihayetinde olanlar olmuştu sonrasında.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Telefondan bakıyorum 7.6'dan sonra 2.3'ü görmeden direkt "Marmara Denizi" yazısını okudum kalbime iniyordu.

Allah korusun 7.6 olsa Marmara denizinde sen bile İzmir de 5.0-5.5 deprem gibi sallanırdın hissederdin

• Şu konuya girmeye korkuyorum elim gitmiyor bakmaya.Bursa’da ki hareketlilik can sıkıcı

Aynen öyle hocam ben de bildirim geldiğinde çekiniyorum bakmaya

• Offizieller Beitrag

Telefondan bakıyorum 7.6'dan sonra 2.3'ü görmeden direkt "Marmara Denizi" yazısını okudum kalbime iniyordu.

Hocam öyle bir depremde sarsıntı size kadar gelir, pazarcık ve ekinözü depremlerinde tüm ülke sallandı neredeyse

• haydaa noluyor ya tırsmaya başladım korkmalı mıyız nedir fikri olan var mı

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.