Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs ufaktan bir değişim verdi ayın son günleri Sibirya’nın etkisi dolayısı ile kırım orta karadeniz arası oluşan 500 hpa -40 oldu karadenizi ortasından öteye zonguldak a kadar kara gömdü az yüksekleri ise müthiş d.karadeniz tarafına ise fena değil ama istedğimiz hali de almadı sahil için,o akış biraz daha dikine olup kırım d.karadeniz arası oluşursa daha da değişik olur

• kış umudum kalmadı artık daha şubat var mart var diyeceksiniz ama potansiyel belli kıyılar adına diyorum soğuk geldiği zaman bile yağiş kesiyor çoğu yağmur yağiyor

2020 2021 2022 kısı bundan kat kat iyi gecdi 2023 de bile inceden örtü gördük samsunda 2024 daha sağnak kar görmedik merkezde havada olsa bile

kendi adıma diyorum kışı bitirdim yükseklere cıkıp kar özlemi giderecem baharda görüşürüz arkadaşlar bol yağişli bir sene dileğiyle

• kış umudum kalmadı artık daha şubat var mart var diyeceksiniz ama potansiyel belli kıyılar adına diyorum soğuk geldiği zaman bile yağiş kesiyor çoğu yağmur yağiyor

2020 2021 2022 kısı bundan kat kat iyi gecdi 2023 de bile inceden örtü gördük samsunda 2024 daha sağnak kar görmedik merkezde havada olsa bile

kendi adıma diyorum kışı bitirdim yükseklere cıkıp kar özlemi giderecem baharda görüşürüz arkadaşlar bol yağişli bir sene dileğiyle

Daha şubata girmedik bile yahu Şubat şubatın ilk 2 haftası takip edilmeli bence

• Bu kar haritalarında vs batı karadeniz hep şanslı cidden,13 ocak sistemini kaçırmamız çok kötü oldu gerçekten kıytırık soğuklar var hep neredeyse kar soğuğu var kuru soğuk çekiyoruz

• Boş duranı Allah bile sevmez. Bırakın ağıtlar yakmayı da, azcık beyin fırtınası yapalım bakalım.

536 dam, -38 500 sıcaklığı ve -6 850 sıcaklığı ile maksimum ne yaşanabilir. Cevapları alalım .

• 27-31 Ocak durumu nasıl hocam

Ben diyeceğimi önceki sayfalarda dedim. Adım adım kış şartları oluşuyor, 27-31 uzak vadeden tahminim idi, şu anda 29-2 gibi gerçekleşmesi muhtemel duruyor.

Önceki günde söyledim, 30 Ocak itibariyle Samsun başta olmak üzere tüm bölge sahillerinde yavaş yavaş kar yağışlarının başlamasını bekliyorum.

Elbette yanılmam da mümkün, ama yanılmayacağımı düşünüyorum.

• Ben diyeceğimi önceki sayfalarda dedim. Adım adım kış şartları oluşuyor, 27-31 uzak vadeden tahminim idi, şu anda 29-2 gibi gerçekleşmesi muhtemel duruyor.

Önceki günde söyledim, 30 Ocak itibariyle Samsun başta olmak üzere tüm bölge sahillerinde yavaş yavaş kar yağışlarının başlamasını bekliyorum.

Elbette yanılmam da mümkün, ama yanılmayacağımı düşünüyorum.

Biliyorum gördüm zaten onu da son durumlara göre değişmiştir diye sormak istedim teşekkür ederim hocam

• -8 de girse tadından yenmez sahiller adına -6 ilede örtü görebiliriz