Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Senaryomu yine seçtim.

Emin olun seçimimdeki kriter, en soğuk olması değil, mantığıma en uygun ilerleyen . Zaten Gefs'i incelerseniz, en soğuk senaryonun bu olmadığını görebileceksiniz.

Senaryomda ilk hamle

Ve ikinci hamle

850 hpa'ya bakmadım ama sanırım ikinci hamlede -11 girişi var

• Orçun Sana tek bir öngörüm var.Önğmüzdeki sistemden sonra Grölandı kapalı tutabilirsen bana çok dua edersin:))

Grönlandı kapalı tutabilene can feda :) Yabancı araştırmacılar GEFS verilerinden birkaç parametre çıkarınca aşağıdaki görüntü oluşmuş. 20'sinden sonra ortalıkta GrH kalmıyor :hfyeni (18): Zaten ben bunu öncesinde söylemiştim bak sen şu işe.

+AAM/+NAMT/+FT etkili gelişen güçlü subtropikal Atlantik jetleri ve PN Jetler rahat durur mu hiç. Tahmini boşuna koymuyorum dayandırdığım şeyler var :)

• Grönlandı kapalı tutabilene can feda :) Yabancı araştırmacılar GEFS verilerinden birkaç parametre çıkarınca aşağıdaki görüntü oluşmuş. 20'sinden sonra ortalıkta GrH kalmıyor :hfyeni (18): Zaten ben bunu öncesinde söylemiştim bak sen şu işe.

+AAM/+NAMT/+FT etkili gelişen güçlü subtropikal Atlantik jetleri ve PN Jetler rahat durur mu hiç. Tahmini boşuna koymuyorum dayandırdığım şeyler var :)

20 sinden sonraki süreç senindir.Hadi gazan mübarek ola aslan😂

• 20 sinden sonraki süreç senindir.Hadi gazan mübarek ola aslan😂

Bu kadar lafını ettim sistem olmazsa balonun balonu olurum. Aslında sistem olmama ihtimali de epeyce fazla. Yani ben düşük bir ihtimalden bahsediyorum ama o ihtimal aralığında şartlar gözüme iyi gözüktü. DoquKaradeniz28 Tayfun abi de görmüştür bence :hfyeni (18):

• Atmosfer bizden ne istiyor madem denge 4 senedir zaten dengemiz şaştı bozuğuz, küresel ısınma vs tamamda bu hiç mi denk gelmez, milyonlarca yıl atmosfer bu geçişlerle karşılaşmıştır illa denge ise dengele bizi gardaş …

• gfs senaryolarının hepsini tek tek inceledim ve çoğunluğunun bölgemizde en az -8 verdiğini hatta bazı senaryolarda -12ler -14ler var ama ana senaryo nedense son güncellemelerde sistem vermiyor bu ısrar neden anlamış değilim artık düzelse de rahatlasak

• Bu kadar lafını ettim sistem olmazsa balonun balonu olurum. Aslında sistem olmama ihtimali de epeyce fazla. Yani ben düşük bir ihtimalden bahsediyorum ama o ihtimal aralığında şartlar gözüme iyi gözüktü. DoquKaradeniz28 Tayfun abi de görmüştür bence :hfyeni (18):

Eğer senin kendine has özgün düşüncen ise gelse de gelmese de hiç bir önemi yok.Çok güzel yerde çok iyi zamana dikkat çektin.Müneccim olacak halin yok.Öngörü öngörüdür:))

• Bu kadar lafını ettim sistem olmazsa balonun balonu olurum. Aslında sistem olmama ihtimali de epeyce fazla. Yani ben düşük bir ihtimalden bahsediyorum ama o ihtimal aralığında şartlar gözüme iyi gözüktü. DoquKaradeniz28 Tayfun abi de görmüştür bence :hfyeni (18):

Kerem Şubat başına da kalabilir, ve ya belirlediğimiz tarihte gelirde cılız kalır, ama gördüğümüz kadarıyla bilgimiz ölçüsünde bir öngörü yapmayacaksak burda ne işimiz var, gidip telefon uygulamasından hava durumu bakalım değil mi :)

Yanlız, sende biliyorsun, şartlar daha erken iyi görünüyor ama ben işin içine biraz bilim dışı veri katıp 25 Ocak dedim.

Öyle kolay kolay peşpeşe sistem gelmez, genellikle iki hafta ara olur.

Ama bu sistem sıyırırsa olay silbaştan değişebilir

• Eğer senin kendine has özgün düşüncen ise gelse de gelmese de hiç bir önemi yok.Çok güzel yerde çok iyi zamana dikkat çektin.Müneccim olacak halin yok.Öngörü öngörüdür:))

Benim her cümlem kendime özgü Ümit abim. Evelallah bir yerlerden bir şey araklayanlardan olmadık. Büyük ihtimalle o dönemi benden önce kimse işaret etmedi, ettiyse de benim kadar veriye dayandırıp mantıklı açıklamada bulunamadı. Hayırlısı olsun bakalım :boat:

• Kerem Şubat başına da kalabilir, ve ya belirlediğimiz tarihte gelirde cılız kalır, ama gördüğümüz kadarıyla bilgimiz ölçüsünde bir öngörü yapmayacaksak burda ne işimiz var, gidip telefon uygulamasından hava durumu bakalım değil mi :)

Yanlız, sende biliyorsun, şartlar daha erken iyi görünüyor ama ben işin içine biraz bilim dışı veri katıp 25 Ocak dedim.

Öyle kolay kolay peşpeşe sistem gelmez, genellikle iki hafta ara olur.

Ama bu sistem sıyırırsa olay silbaştan değişebilir

20'sinden sonra taşlar yerine oturuyor diyelim. Çünkü yaptığım analizler doğrultusunda Şubat Ocaktan daha fena geçebilir. Tabii önümüzdeki sürecin ilerleyişi bizim dediğimiz tarihleri de elbet etkileyecek. Bakalım neler olacak...

• Benim her cümlem kendime özgü Ümit abim. Evelallah bir yerlerden bir şey araklayanlardan olmadık. Büyük ihtimalle o dönemi benden önce kimse işaret etmedi, ettiyse de benim kadar veriye dayandırıp mantıklı açıklamada bulunamadı. Hayırlısı olsun bakalım :boat:

Veri mi? O ney la? Yeniyo mu :hfyeni (18):

Ah Kerem, adam gelip Ocak, Şubat ve Mart'ı değerlendiriyor, sen diyorsun ki veriye baktım da 20 gün sonraya tahmin ürettim.

Seni mi alkışlayalım, 3 ayı net bir şekilde tahmin edeni mi :hfyeni (18):

• 20'sinden sonra taşlar yerine oturuyor diyelim. Çünkü yaptığım analizler doğrultusunda Şubat Ocaktan daha fena geçebilir. Tabii önümüzdeki sürecin ilerleyişi bizim dediğimiz tarihleri de elbet etkileyecek. Bakalım neler olacak...

Bizim milli tarihlerimizin en sevdiğim yanı ne biliyormusunuz.Hani o girdap artık yalpalamaya,yanlamaya başlıyor ya.Serseri mayınları kuzeydoğudan aşağıya bırakıyor.Ahhh ahhhh😂