Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Lan Mayıs bitti güneşi göremedik 😀

Kerem hortum diyor.

Biz hortum olduk Kerem kardeş 😀

Yosun tuttu yerler 😀😃

Yanlız hocam temmuz ve ağustos aylarında bu sözünüzü size hatırlatırım yanıyoruz dediğinizde 😀😀

• Bülent hocam bizi şaşırtacak birşey söylemedin hava açacak desen şaşırırdık 🤣🤣

Valla hocam bilindiği üzere uzun yağışın uzun kurağı olurderler halk arasında benim esas beklentim haziran ayının ortalarından itibaren sıcaklıklar tırmanışa geçecek zirveyi temmuz ve ağustos aylarında göreceğiz bu aylarda bazı illerimizde sıcaklık rekorlarıda gelirse hiç şaşırmam hatta ani nem yükselişlerinde sel haberleride duyabiliriz zaten bu yönde entehlikeli zaman dilimi bölgemiz açısından temmuz sonlarına doğru ve ağustos ortaları görülüyor.

• Uzun sürelisi daha iyi olur abim ama yarım saati bile güzeldi 😂

Bak kerem ne dedi iç kesimlerde hortum bile olabilirmiş sen yarın sabah 9da mesudiye arabası var ona bin mesudiyeye git hem orajın kralını yaşarsın hemde belki hortum görürsün 🤣 ben bu yaşıma kadar bir kere hortum gördüm ve yaşadım oda mesudiyede denk gelmişti mevlâm bir daha yaşatmasın çok fena bir olay

• Valla hocam bilindiği üzere uzun yağışın uzun kurağı olurderler halk arasında benim esas beklentim haziran ayının ortalarından itibaren sıcaklıklar tırmanışa geçecek zirveyi temmuz ve ağustos aylarında göreceğiz bu aylarda bazı illerimizde sıcaklık rekorlarıda gelirse hiç şaşırmam hatta ani nem yükselişlerinde sel haberleride duyabiliriz zaten bu yönde entehlikeli zaman dilimi bölgemiz açısından temmuz sonlarına doğru ve ağustos ortaları görülüyor.

Hocam eskiler şöyle der uzun sıcağın değil uzun yağmurun kıtlığı çok olur mevlâm ne eylerse güzel eyler onun dediği her zaman güzeldir ben hafta sonu köydeydim meyve ağaçları hiç neşeli değildi herşeyin hayırlısı diyecek birşeyimiz yok

• Bak kerem ne dedi iç kesimlerde hortum bile olabilirmiş sen yarın sabah 9da mesudiye arabası var ona bin mesudiyeye git hem orajın kralını yaşarsın hemde belki hortum görürsün 🤣 ben bu yaşıma kadar bir kere hortum gördüm ve yaşadım oda mesudiyede denk gelmişti mevlâm bir daha yaşatmasın çok fena bir olay

Yarın Ayt denemesine girecem abim ya YKS'den sonra kasırga takipçisi adamlar gibi dolaşıp garip hava olayı yakalasam mı diye düşünüyorum 🤨

Hedef Hava Harp Okulu

• Yarın Ayt denemesine girecem abim ya YKS'den sonra kasırga takipçisi adamlar gibi dolaşıp garip hava olayı yakalasam mı diye düşünüyorum 🤨

Hep gözün yükseklerde kasırgayı kim kaybetmişte biz bulacağız bak oraj istiyorsan git bir hafta yaylada kal bak gök şehirdeki gibimi gürlüyor 🤣 benim bu konularda sana anlatabileceğim oldukça fazla anılarım mevcut🤣

• Hep gözün yükseklerde kasırgayı kim kaybetmişte biz bulacağız bak oraj istiyorsan git bir hafta yaylada kal bak gök şehirdeki gibimi gürlüyor 🤣 benim bu konularda sana anlatabileceğim oldukça fazla anılarım mevcut🤣

Yok zaten misal olarak kasırga dedim dediğin gibi oraj takip edeceğim abim 😂

Hedef Hava Harp Okulu

• Offizieller Beitrag

Ordu ve Giresun Çevrelerinde Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere ve meteoroloji radarından alınan bilgilere göre, önümüzdeki 3 saatlik periyotta Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.