2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Amatör tahminciler içinde coldefso gerçekten açık ara önde tabii başka arkadaşlar da var palanci vd ismini sayamadığım bu kişisel görüşüm tabii sadece beni bağlar. Aralık ayı kışa güzel bir giriş yapacağız inşallah.

İnşaallah güzel bir kış olur hocam

Teşekkürler güzel ifadelerin için

Ben tahminime göre farklı bir rumuzla da olsa seni tanıyorum ( yani büyük olasılıkla )

Üslubunu konuşma tarzını tanıdığımı sanıyorum

Yillardır atmosfer sevdasıyla mücadele eden biri olduğun zaten belli

Yöntem olarak Veri ve terminoloji şovu yapmayı pek sevmem , sonuca odaklı olmaya çalışıyorum, laf kalabalığı yada takipçi peşinde değilim zaten öyle mecralarda değilim

O gibilerin sosyal medya şovlarına istesem de yetişemem

Ne öyle süslü cümleler grafikler hazırlamaya vaktim var ne de öyle heveslerim var

Zaten iş yoğunluğundan , çoğu mesajımı ya araçta , ya trende yada yemekte falan yazdığımdan anlatım bozukluğu bile oluşuyor

cümlelerde, çoğu sorulara ise cevap vermeye yetişmem mümkün değil( metodoloji ayrıntılarına ise girmiyorum-sebebini yazdım daha önce , arada denk geldiğime katkı sağlamaya çalışıyorum, o açıdan kimse kusura bakmasın

İşimiz atmosfer sevgisi ve onu anlamaya çalışmak , bir şey yakalayabilirsek birbirimizle paylaşmak , yoksa kar yağınca ne madalyamız oluyor ne de arabamızın kış lastiği masrafı çıkıyor :)) iyi niyetle hakikati bulmaya çalışıyoruz hepsi bu :/8103*

Palancı ve bir kaç değerli dostumuz daha gerçekten çok kıymetli değerler , onları da ilgiyle takip ediyoruz

( Kış Ekinoksu sistemi hayırlı mübarek olsun )

• Cold.EFso ben dünyayı takip ederim ama her adamı takip edip dinlemem,yorum yapmam,konusuna hiç yazmam :hfyeni (18): Sen bu işi hakkaniyetiyle yapmaya çalışan,fikirleri değerli,öngörüsü iyi,yeterince özgür düşünen bir meteoroloji sevdalısısın.Şahsım adına beğenerek takip ediyorum.Devam:)

• Teşekkürler hocam. Bilgine sağlık.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Cold.EFso ben dünyayı takip ederim ama her adamı takip edip dinlemem,yorum yapmam,konusuna hiç yazmam :hfyeni (18): Sen bu işi hakkaniyetiyle yapmaya çalışan,fikirleri değerli,öngörüsü iyi,yeterince özgür düşünen bir meteoroloji sevdalısısın.Şahsım adına beğenerek takip ediyorum.Devam:)

Çok teşekkür ederim, çok kreatif ve Bilge bir insansınız , ben de sayfaya ve foruma güzel katkılarınızı keyifle takip ediyorum :hfyeni (29):

Abi ben de seni takip ediyorum. Özellikle dağlara kar yağdığında bir ayrı oluyorsun. Bir bakmışım 2000m rakımdan foto atmışsın :hfyeni (18): Bunlar dışında tecrübe kokan yorumlarına da hastayım /scatisma2::341

• Abi ben de seni takip ediyorum. Özellikle dağlara kar yağdığında bir ayrı oluyorsun. Bir bakmışım 2000m rakımdan foto atmışsın :hfyeni (18): Bunlar dışında tecrübe kokan yorumlarına da hastayım /scatisma2::341

Keremim.Canım benim.Senin çocukluğunu bilirim.Büyük hoca olacaksın.Hemde en akedemiğinden.Seni TV lerden takip edeceğim :hfyeni (29):

• Keremim.Canım benim.Senin çocukluğunu bilirim.Büyük hoca olacaksın.Hemde en akedemiğinden.Seni TV lerden takip edeceğim :hfyeni (29):

Abi çocukluğumu biliyorsun ama şimdi de çok büyük değilim :hfyeni (18): Hoca olma mevzusu da inşallah olur. Bakma şimdi iki üç kelam ediyorum ama %1 anca varım. Eğer planlarımı gerçekleştirebilirsem en iyi veriler, yorumları sizlere sunacağım tabii mesleğim dahilinde :chinese: