Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ecmwf hariç bütün modeller sistemi yok etti. o da diğerlerine uyar. yapacak bir şey yok.

Geçen sene ecmwf harici hepsi sistem veriyordu ecmwf inatla sistem vermedi. En sonunda hepsi yanıldı ecmwf bildi sistem alamamıştık . İnşallah bu seferde bilir.

• Vay arkadaş pozitif endeksler ile italya ihtimali yok dedik bu sefer de doguya atti ya sistemi bu arada bu geceyi hafife almayın yer yer 7-10 cm kar olan bölgelerimiz olacaktır güney ilçeler özellikle il genelinde yollar dahil örtü olacak diye düşünüyorum.

Ben de doğu ihtimalini düşük görüyordum. Ama senaryo ortalamaları çizgisinin üzerinde çok fazla senaryo vardı. Bir çapanoğlu olduğu belliydi. O kadar güçlü kutup soğuğu İzlanda-İskandinavya arasında 3'e bölününce Azor yukarı tırmandı, yukarı tırmanırken de dış izobarları Marmara'ya kadar dayandı. Haliyle kuzeyden destek alamayan, batıda Azor bariyerini gören sistem doğuya kaçmak zorunda kaldı.

İki farklı kutupsal AB birleşip monoblok hale gelmişken doğu ihtimali yok diyordum ama emin olduğum tek şey vardı yine sistem tiyatrosu oynuyordu GFS.

Yaşım epey var.... Bir ağabeyiniz olarak sizin aracılığınızla herkese söylemiş olayım 72 saat (hatta 48) çizgisine girmeden büyük beklentiye girmeyin. Üzlüyorsunuz sonra. :(

• Ben de doğu ihtimalini düşük görüyordum. Ama senaryo ortalamaları çizgisinin üzerinde çok fazla senaryo vardı. Bir çapanoğlu olduğu belliydi. O kadar güçlü kutup soğuğu İzlanda-İskandinavya arasında 3'e bölününce Azor yukarı tırmandı, yukarı tırmanırken de dış izobarları Marmara'ya kadar dayandı. Haliyle kuzeyden destek alamayan, batıda Azor bariyerini gören sistem doğuya kaçmak zorunda kaldı.

İki farklı kutupsal AB birleşip monoblok hale gelmişken doğu ihtimali yok diyordum ama emin olduğum tek şey vardı yine sistem tiyatrosu oynuyordu GFS.

Yaşım epey var.... Bir ağabeyiniz olarak sizin aracılığınızla herkese söylemiş olayım 72 saat (hatta 48) çizgisine girmeden büyük beklentiye girmeyin. Üzlüyorsunuz sonra. :(

Hocam bir kardeşiniz olarak soruyum ben de burdan döner mi ? 😂 Çok güzel açıklamışsınız fakat uzun zamandır arka arkaya istikrarlı çok güzel çıktılar sunup hiç sunmamış gibi yapması doğru gelmiyor. Bu böyle olduğu sürece model takibinin fazla bir anlamı kalmıyor 1 gün kala bakmak yeterli.

Einmal editiert, zuletzt von Mustiii ()

• kipcak hocam iyi demissin guzel demissin de o zaman bizim model takibimizin ne anlami kaldi şu şekil ab li sistemleri çözebilen model çıkmadı daha ne gfs’si ne ecmwf’si uzun vadeden sistem sinyali vermekten başka ise yaramiyor modeller.

• Zaten fazla bir beklentim yoktu genelde başlangıç yıllardır görmediğimiz kar geliyor gelişme bu senenin en iyi karı olmaya aday sonuç merkezde 2-3cm yüksekler 3-5cm gerçi bu sefer yağmaya da bilir ne diyelim buna da şükür :d