Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • merkez istasyon 25.5

altındağ gençlük parkı 27.8

çankaya tbmm 21.5

yenimahalle 25.5

ve daha da geliyor güneyden

bir aylık haziran ortalamasını herhalde 1 günde alan istasyonlar olacak

• İnternette hiç kaynak bulamadım

chatgpt'ye sordum. şöyle cevap verdi. çevirisini altına ekledim.

chatgpt biraz oluşumuna odaklanmış. o adamın dediği aslında yere düşerken aldığı hal

Hayır, bu ifade doğru değil. Kar, atmosferdeki sıcaklık donma noktasının (0 santigrat derece veya 32 Fahrenheit derece) altında olduğunda oluşur. Dolu ise gök gürültülü fırtına bulutlarında, yağmur damlalarını bulutun aşırı soğuk bölgelerine taşıyan ve burada donarak buz katmanları biriktiren güçlü hava akımları olduğunda oluşur. Dolu taneleri tipik olarak buzdan oluşur ve boyutları küçük topaklardan büyük parçalara kadar değişebilir.

Dolu taneleri "yumuşamaz" ve kar gibi yere düşmez. Katı halde kalırlar ve dolu olarak yere düşerler. Kar, atmosferdeki su buharının sıvı bir aşamadan geçmeden doğrudan buz kristallerine kristalleştiği farklı bir süreçle oluşur.

Hava olaylarının karmaşık olabileceğini ve nadir veya olağandışı olayların meydana gelebileceğini unutmamak önemlidir. Ancak, bahsettiğiniz ifade kar veya dolu oluşumunu doğru bir şekilde tanımlamamaktadır.

BORN IN WINTER

• Haziran ortalaması MGM’ye göre 36.1 mm

BORN IN WINTER

• Görüntü olmasa doğru olabileceğini sorgulamazdık ama görüntü kafa karıştırıcıydı gerçekten